Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » VBAC-Szülás közben hogy lehet...

VBAC-Szülás közben hogy lehet tudni ha gond adódik?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy honnan tudja a dokki ha ne adj isten hond lesz vbac közben és szétreped a méh mivel nem lát bele és a szülő nő eleve erös fájdalmat érez a szüléstől???
2018. dec. 10. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A nő azért érzi, hogy a hege fáj vagy a fájás. Sőt, az a jellemző, hogy a fájást pont, hogy nem érzi, hanem csak a hege fáj. CTG is utalhat rá.

De van, hogy csak a szülést követően veszik észre, hogy szétvált a heg.

2018. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem vérzéssel jár mindenképp a heg szétválás/méhrepedés..vajúdás közben max rózsaszínes enyhe vérzés van, és mimtha kitolásnál se lett volna nálam nagy fokú vérzés, kivéve ugye méhlepény születése után

de lehet hülyeséget mondok, de én erre tudok gondolni + azért egy tapasztalt orvos tudja a dolgát

2018. dec. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt hüvelyi szülésem császár után. A doki figyelmeztetett, hogyha vajúdáskor késszúrásszerű fájdalmat érzek a hegnél, rögtön szóljak, mert baj van. Amúgy azt is mondta, hogy viszonylag ritka a hegszétválás. Nekem a vajúdás alatt mobil UH-val ellenőrizte a doki a hegemet, bár ő nem az átlagos szülészorvos. VBAC-nál azért igyekszenek csökkenteni a hegszétválás esélyét, pl. nem adnak oxitocint és EDA-t (ez utóbbit azért, mert meggátolja azt, hogy a kismama megérezze a hegszétválás miatti fájdalmat).
2018. dec. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!