Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetesen 150-es vérnyomásból...

37 hetesen 150-es vérnyomásból lehet gond?

Figyelt kérdés
Védőnő mérte,holnapra visszarendelt,hogy újra mérjük. Ha holnap is magas lesz,akkor mit kell csinálni?
2018. dec. 17. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez elég magas. Már rég fehérjét kellett volna nézni a vizeletben. A helyedben vennék tesztcsíkot a gyógyszertárban és még ma megcsinálnám.
2018. dec. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha holnap is magas lesz, akkor valószínűleg befektetnek kórházba, hogy gyógyszerrel beállítsák.
2018. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Úgy van, be fognak feketni, 24 órás vérnyomásmérés, folyamatos vizeletvizsgálat toxémia miatt, és gyógyszerbeállitás. Kb egy hétig leszel bent.
2018. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyivel kezdődött aztán ment felfele. Nekem néztek fehérjét a vizeletben, nem volt benne. Vizesedtem nagyon. Másnapra mennem kellett nst-re, ahol már 160/100 volt. Be akartak fektetni, csak nem volt hely, így felemelték a dopegyt adagot 3ra. Minden nap szinte mennem kellett vizeletet adni.

Amúgy ez nem játék, az orvos azt mondta, hogy ez már nagyon magas.

Még a nem terheseknek is. Szerintem nézzetek egy vizeletet.

2018. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem is pont 37 hetesen kezdődött, elviselhetetlen tarkófájdalom társult mellé és vizesedés, hívtam a dokimat mert rendszeresen magasabb volt de nem túl magas, vizeletem negatív lett így szülés utánig dopegyt-et kellett szednem , kb napi 6-7-et nem emlékszek pontosan, mert még állítani is kellett rajta.

Nem fektettek be miatta.

2018. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogyha 150 fölé vagy ha az alsó érték 100 fölé megy mindegy mikor azonnal menjek be a kórházba. Nekem elég alapos a dokim, valaki azt mondja túl óvatos az orvosom.
2018. dec. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem a vèdőnőnèl mindig magasabb, otthon jó. Mèrd meg otthon 10 perc nyugalom után ès ha akkor is magas na az már gond. Nekem ezt mondták.
2018. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám, hogy nézz rá otthon is. Nálam fehérköpeny fóbia van, a védőnő 140/90 alatt nem tud mérni, itthon meg 120/80 alatt van. És tuti jó a mérő, mert legutóbb elvittem a védőnőhöz ellenőriztetni. Mondjuk ha eddig jó volt a védőnőnél, akkor ez kevésbé valószínű, de egy próbát megér. Ha viszont tényleg 150, én nem várnák holnapig, mennék be a kórházba. Nagy gond amúgy 37 hetesen már nem lesz, most már megszülethet a baba, ha bármi gáz van.
2018. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Eddig is magas volt,de a dopegyt levitte 90/60-ra,amitől meg felkelni sem tudtam. Nem sikerült beállítani a korházban,így nem is írták fel. Holnap újra védőnő,aztán ha megint magas,akkor kell mennem a kórházba. Csak azt nem tudom, hogy megint kísérletezgetnek majd velem, vagy esetleg beindítják a szülést? Nem szeretnék a semmiért korházba karácsonyozni...
2018. dec. 17. 13:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem első körben beállítani próbálják, de nem biztos, hogy rögtön úgy, hogy befektetnek. Nekem az előző terhességemnél, amíg ki nem derült, hogy köpenyfóbia miatt mérnek magasabbakat, 140/90 körül még annyi volt, hogy akkor napi 2x1 dopegyt, mérjek napi 4x vérnyomást, írjam, és meglátjuk, de azonnal szóljak, ha feljebb megy, vagy ha úgy látom, hogy nem hat. Tehát nem a kórház volt az első szava az orvosnak, igaz, a laborom is oké volt, egyből kért egyet. Más kérdés, hogy végül be se vettem egy szemet se, mert ahogy hazaértem, az első otthoni mérésnél kiderült, hogy az a 140/90 igazából 115/75. Magadnak próbáltad mérni, vagy mindig csak orvosi környezetben mérték?
2018. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!