Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortol kell a nogyogyasznak...

Mikortol kell a nogyogyasznak a mehszakat neznie?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy rendesen zart, nem gyulladt e meg nem tudom miket neznek meg. Ikreket varok es aggodom nehogy kinyiljon ido elott a mehszaj. Mikortol kellene neznie ezeket a dokinak. Meg csak 12 hetesek vagyunk, eddig nem kerult ra sor gondolom ez normalis.

2018. dec. 25. 22:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Nekem már a legelejétôl minden alkalommal ellenôrizte a méhszájat, de orvosa válogatja, van aki nem nézi mindig. De ha legközelebb is elmarad, és téged megnyugtatna, nyugodtan szólj a dokinak.
2018. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Nyugaton egyáltalán nem nézik. Mivel nem nyúlnak hozzá, így nincsenek is olyan problémák, hogy "megvizsgált a doki, most még vérzek, mi legyen".
2018. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%
*meg
2018. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az én dokim havonta nézte egy babával és az ikrekkel is. De a 12. hét körül még semmi jelentősége, inkább félidő után, még ikrekkel is. Újabb protokoll szerint panasz nélkül egyáltalán nincs manuális méhszáj vizsgálat, mivel minden hüvelyi vizsgálat hordoz magában fertőzésveszélyt.
2018. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
Nekem minden terhesgondozás alkalmával ellenőrizte az orvosom.
2018. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Tegyuk fel hogy nem nezi egyaltalan (bar ra fogok kerdezni). Akkor ha esetleg ilyen jellegu baj van akkor az mibol derul ki?? Ezt hogyan vizsgalja egyebkent?
2018. dec. 25. 23:29
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
Nyugat-Európában lakom , itt soha nem turkálnak, az ultrahangon tökéletesen látszik egyébként a méhszáj.
2018. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az én orvosom csak a terhesség megállapításakor illetve a 37. héten a kenetvételnél szokott vizsgálni.

Egyébként csak ha én kérem, vagy egyéb okból indokolt. (Egyszer görcsöltem 24 hetesen). Bár ikreim nincsenwk, de feltételezem, hogy ugyanez az eljárás lenne.

2018. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%
Orvosa válogatja, hallottam olyan kismamáról, akinek egyszer sem "nyúlkált fel" a doki a szülésig. Az én orvosom nézte a 19. és a 24. héten is, most is fogja, ha megyek, és ezután mindig, meg is mondta. Az említett két orvos ugyanabban a városban, ugyanabban az intézményben dolgozik, szóval szerintem ez ilyen egyéni megszokás úgymond. Gondolom ha kéred az is nézi, aki egyébként magától nem szokta. Maga a vizsgálat annyi, hogy az orvos felnyúl a hüvelyedbe, és megállapítja, hogy az ujjához mérten milyen hosszú a méhnyak, illetve érzi, hogy zárt-e a méhszáj, ha nem, akkor azt is, hogy mennyire nyitott. Nekem személy szerint eddig ez egyáltalán nem fájt, nem is véreztem utána, holott pl. ha a nőgyógyászati kacsával szoktak nézni, azután mindig pecsételek. Annak úgy tudom nincs külön jele, ha nyílik a méhszáj, legalábbis ezt hallottam.
2018. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Egy babánal nem nézte, 34 hetesen voltam nala 37 hetesen beindult a szules.


Ikrekkel 17. Hettol csinál újra minden alkalommal huvelyi ultrahangot is, hogy ellenőrizze a mehszajat, mehnyakat és a lepényeket (mindkettő a mehszajon tapadt)

2018. dec. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!