Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortol kell a nogyogyasznak...

Mikortol kell a nogyogyasznak a mehszakat neznie?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy rendesen zart, nem gyulladt e meg nem tudom miket neznek meg. Ikreket varok es aggodom nehogy kinyiljon ido elott a mehszaj. Mikortol kellene neznie ezeket a dokinak. Meg csak 12 hetesek vagyunk, eddig nem kerult ra sor gondolom ez normalis.

2018. dec. 25. 22:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"az ultrahangon tökéletesen látszik egyébként a méhszáj"


Miért a hüvelyi ultrahang nem számít turkálásnak?

Ugyanis a hasin nem látszik, ha úgy fekszik a baba, illetve előrehaladott a terhesség.


Manuálisan sose nézték nekem, kivéve amikor beindult a szülés. Első gyereknél amíg látszott hasival, addig nézték, utána ezzel se vizsgáltak.

2018. dec. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%
#6: ultrahanggal is látszik a méhszáj, méhnyak hosszát is mindig mérte az orvosom. Kézi vizsgálat akkor volt, ha kértem, pontosabban rendellenesnek vélt folyás miatt, meg 36 hetesen valamilyen szűrés miatt. Egyébként Magyarországon élek. Külföldön el is hiszem, hogy még ennyire se protokoll.
2018. dec. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

11- es, HASI ultrahanggal. Huvelyi ultrahang sincs masutt.

Ez csak a " tokeletes" magyar egeszsegugyben van, ahol masutt 50 eve elavult gyogyszereket hasznalnak, tobb evesek a varolistak, es az emberek wc papirt visznek magukkal a korhazba.

2018. dec. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha nekem nem nézik, már nem élek... Teljesen derült ki a méhnyakrákom.
2018. dec. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség megállapításakor vizsgált, majd a 36ik héttől. A kettö között nem nyúlkált. Én kérdeztem, de azt mondta, panasz nélkül nem nyúlkál feleslegesen. Panaszom meg nem volt.
2018. dec. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Fuu hat ugy tunik eleg valtozo...Nem is tudom mi a konkluzio:D

Tehat hasin uh akkor latszik v sem?

2018. dec. 26. 09:13
 17/21 A kérdező kommentje:
Meg azt se ertem pl, h sokan irjataok, h csak panasz eseten vizsgalta volna a doki, ami logikus is vegulis. De en ugy tudom h a kinyilt mehszajnak noncs tunete foleg az elejen csak ha mar baj van fertozes v ilyesmi, tehat panasz sincs ha kinyilik. Akkor miert nezne meg a doki?
2018. dec. 26. 09:32
 18/21 anonim ***** válasza:
Pont azért nem érdemes nézni, mert bármikor kinyílhat. Hiába nézik havonta, fél órával a vizsgálat után is kinyílhat.
2018. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
En 2 hetente jarok dokihoz, remelem nem lesz baj:(
2018. dec. 26. 14:45
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem uh-val ellenőrizte végig, a 36. héten (múlthéten) volt kenetvétel, akkor szóltam, hogy nagyon erős szúrkálásokat-nyilallást érzek hüvelyben, így kézzel is megvizsgált (pont uh nélküli vizsgálóban voltam). A méhnyak megrövidült, a méhszáj elkezdett nyílni, emiatt voltak a fájdalmak.
2018. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!