Kövéren terhesen?

Figyelt kérdés

5 hetes vagyok. Viszont 175 cm-hez 86 kg. Mi lesz így a végére? Tavaly őszig 60-65 kg-os vékony nő voltam, aztán jött egy betegség és meghíztam. Végre nekiállhattam visszanyerni a règi súlyom, közben kiderült, hogy állapotos vagyok. Már most úgy nézek ki, mint egy disznó, mi lesz így később??? Gondoltam anno, hogy csinos kismama leszek, hát max egy ámbrás cet. Utálom magam!!! Egy normàlis képet sem lehet majd rólam csinálni, mert nem férek rá!

Tuti nem lehet fogyózni terhessèg alatt?


2018. dec. 29. 14:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Keményen fogyózni talán nem, de egészségesen étkezni mindig lehet. Nem kell elhinni ezt a sz.ar dumát, hogy kettő helyett eszel ezért úgy kell zabálni mint egy disznó, ez baromság. Étkezz egészségesen és hidd el jobban fogsz kinézni.

Ja és ne lepődj meg ha ezért lehülyéznek, nem tudom hányszor láttam már szép fitt kismamákat akik egészséges babát hoztak a világra de nem voltak kicsit se kövérek terhesség alatt, mégis minden sz.arnak elhordták őket az irigykedő dagadt mamák akik a gyerek születése után voltak 140 kilósak mert hát zabálni kell, kell az a gyereknek...lóf.szt kell, nem kell meghülyülni azért mert terhes vagy, rengeteg egészséges diéta van fenn a neten kifejezetten állapotos nőknek, már az is több mint a semmi, hidd el segiteni fog.

2018. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

És? Nem kell tovább hízni a terhesség alatt és kész

Egyél egészségesen és járj el sportolni, úszás (első 2 trimeszterben), nordic walking, séta, túrázás még akkor is mehet, ha egyáltalán nem sportoltál eddig.

Ha van némi sport mögötted, akkor szobabringa, spinning


Keress fel wgy dietetikust az étrend miatt!

2018. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Fogyózni nem lehet, de ha túlsúlyos vagy, akkor nem baj ha nem hízol semmit a terhesség alatt. Sok terhes nőnek kell a szénhidrát diétát tartani, az van olyan kemény, mint egy fogyókúra, azt is csinálhatod.
2018. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus fogyókúra nem javasolt, de sportolni és egészségesen étkezni nyugodtan lehet. A 2 ember helyett való evésnek semmi alapja nincs, kb a 12. héttől lehet 200 kalóriával többet enni, de a baba úgyis elszívja ami neki kell.

Én is túlsúllyal kezdtem a terhességem, most 13 hetes vagyok és eddig 3 kg-t fogytam a rosszullétek miatt. Az orvosom szerint a fogyást vagy a súly stagnálását sokkal jobban tolerálja a baba anyagcseréje, mint a hízást.

Optimális esetben az anyuka egyébként is csak annyit hízik amennyi kb a szüléssel le is jön.

Szóval azért ez bőven odafigyelés kérdése is, viszont az önsanyargatást felejtsd el.

2018. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az orvost, hogy mi lenne ha a diabéteszesek 160 vagy 180g ch-s diétáját csinálnád.

Ez kiegyensúlyozott étrend, beviszel megfelelő mennyiségű tápanyagot, de nem éhezel. Így hízás se nagyon lesz.

2018. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

a leírásod alapján nem is lehetsz annyira kövér, én 170 cm vagyok és 80 kg-osan kezdtem a terhességet. Most 15 hetes vagyok, és már meg lehet különböztetni, hogy a hasam az nem átlagos "kövér" has, hanem terhes pocak. Attól, hogy van rajtad néhány plussz kiló, még lehetsz csinos kismama. De az tény, hogy jobban oda kell figyelni ilyenkor a táplálkozásra.

(Ha gondolod, írj rám privátban, és próbáljunk együtt "nem hízni" terhesen, úgyis mindig fogyitársakat keresek magamnak :D)

2018. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sosem voltam sovány, 79 kilóval kezdtem a terhességet. Az elején pár kilót fogytam is, pedig nem hánytam, csak nem volt étvágyam. 85 kg- mal mentem szülni. Nem fogyókúráztam, csak ésszel táplálkoztam, és sokat sétáltam, majdnem végig dolgoztam. Nem kötelező mázsásra dagadni...
2018. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
160 g CH diéta. Legalább nem leszel terhességi diabéteszes sem.
2018. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

6

170 centisen 80 kiló vagy annál több de, kövérség. Sok.

2018. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 170 magas vagyok és 76 kilóval kezdtem a terhességet. Mozgás mellett 1500 kcal körüli kaját beszéltem meg a dokimmal elosztva 5 étkezésre. 16 hetes vagyok, tök jól érzem magamat,sok gyümölcs,zöldség és max 160 gr szénhidrát,husika ebédre, így jön ki kb a napi étkezésem. A vérképem is jó, 1,5 kilóval vagyok több,mint az elején.
2018. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!