Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti milyen vitamint szedtek...

Ti milyen vitamint szedtek kora terhesség óta? Pl magnézium b6, folsav, multi stb?

Figyelt kérdés

2019. jan. 22. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Benne van a nevében is, terhesvitamint pont erre találták ki.
2019. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az elsővel az elején semmit, 8 hetesen derült ki (terveztük, de össze-vissza menstruáltam és éveket vártunk rá). A másodikkal még szoptattam, amikor megfogant, így a kismamavitamint folytattam, amit szoptatás alatt is szedtem, meg az első várandósságom alatt is. Magnézium sosem kellett, nem görcsöltem egyikkel sem, a másodikkal volt szükség egy pici vasra a közepén.
2019. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Folsavat szedtem előtte, majd a pozitív teszt után femibionnal folytattam. Egészen a 8. hétig szedtem, amikor már annyira hánytam, hogy a vitamin sem maradt bent. Most 17 hetes vagyok. A hányás nemrég múlt el, de a vitaminoktól még rosszul vagyok, így már nem szedek semmit, a táplálkozással kompenzálok.

Szerencsére egyébként semmi bajom nincs, se görcs, se vashiány stb. A hányingerre szedek egyedül sima B6-ot.

2019. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én femibiont szedtem egy csomaggal csak, azután már csak azokat a vitaminokat amiket az orvos felírt , vasat magnéziumot, meg persze magamtól c vitamint.
2019. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Elkezdtem a czeizel-t, de ki jött az ekcémám. Azt hogy amiatt volt-e nem tudom biztosan, de az első trimeszter után abba hagytam és el is múlt. Végül nem szedtem terhesvitamint. Lenkei magnézium b6 és c vitamint. De ez se végig. A magnézium azért volt jó mert én nagyon szózat görcsöltem. Viszont egészséges 4 kilós babánk lett :)
2019. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Femibiont szedtem előtte meg most is plusz magne B6-ot a puffadásra és az alhasi görcsökre
2019. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A folsavat (inofem), vasat, D vitamint, szelént (pajzsmirigyre) szedtem már terhesség előtt, és azóta is csak ezeket... és időnként c vitamint. Direkt rákérdeztem pedig hogy szedjek-e mást, de egyik orvos/védőnő sem ajánlgatta ezerrel hogy szednem kéne mást...Magnéziumra is csak rángatták a vállukat, hogy ha akarok szedjek, de nem különösebben kell (tudom, erről megoszlanak a vélemények, de nekem ezt mondták).
2019. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Babatervezéstől kezdve Gravidát, aztán a 2. trimesztertől Femibiont és vérszegénységre vasat.

Előbbiek terhesvitaminok (multivitaminok). Próbálunk egészségesen táplálkozni, de a terhesvitaminból a folsav mindenképpen kell, a többi pedig nem árt. Egyesek feleslegesnek tartják, én nyugodtabb vagyok így.

Magnézium egy időszakban volt lábgörcsre, de ahogy elmúlt azt nem szedtem tovább.

2019. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Én még csak 4 hetes terhes vagyok..

Azt mondta a nőgyógyász, hogy magne b6-ot és multit szedjek.. Majd Jövőhéten kontroll..

2019. jan. 22. 11:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Én már a terhesség előtt és évek óta amúgy szedek

folsavat

kálcium + D3

Magnézium+ B6

E vitamin.


Terhesség kezdete óta sem váltottam terhesvitaminra és nem is fogok. Nekem ez így jó és doki is mondta hogy teljesen rendben van!

2019. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!