Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tervezzük párommal a babát,...

Lili980909 kérdése:

Tervezzük párommal a babát, viszont kisebb pánikbetegségem van. Félek a terhességi rosszulléttől. Mennyire rosszak ezek?

Figyelt kérdés
(hanyinger stb) szedett valaki cerucalt/dedalont terhessége alatt? Készen állunk a babára, ettől az egytől félek kicsit. Megírnátok a jó és rossz élményeket, mik voltak mennyire lehet megelőzni .!?

2019. jan. 24. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nem örökölhető az ilyen szerintem.Nekem a családban mindenki jól viselte vagy elmúltak a tüneteik a 12.hét után.Én vészes hányásban szenvedek az 5. héttől.Ennek már sok sok hete és mellette ezer még ezer tünetem van,korházban is feküdtem már.De az összes értékem rendben van és semmi nem segít.Szedem a B6ot, Cerucalt nekem nem ajánlották mert ha valaki ennyit hány,a túl magas hcg szint miatt van és arra nincs gyógymód.Persze enyhíthető picit de nem múlasztható.De ez az én tapasztalatom :) Ettől függetlenül,zombi állapotban is boldog vagyok,hogy babám lesz.

Na de nem megijeszteni akarlak,ne félj tőle.Reméljük te elkerülöd ezeket :)

Kerüld majd a savfokozó ételeket,nagyon sok vizet igyál,ha lehet hideget.És semmiképp se pánikolj.Ha erre gondolsz és előre félsz,a teherbeesés is nehezebb lehet.

Sajnos akkor fog kiderülni hogy bírod,ha ott tartassz már,de hidd el megvan a maga szépsége annak is

2019. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

A nőgyógyászoddal majd megbeszéled hogy szedheted e a cerucalt. Elvileg lehet szedni.

De miért félsz annyira a hányástól? Érdekes hogy hugom aki pánilbeteg, szintén retteg a hányástól úgy hogy még soha életében nem hányt, és ettöl a félelemtől indul be a pánikrohama...

2019. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Elore folosleges felni a terhessegi rosszullettol, mivel nem mindenkinel jon elo. Nalam speciel semmi nem volt, az egyetlen tunetem az volt h az elso trimeszterben iszonyu almos voltam allandoan, de legalabb jokat szunyaltam:) ezt leszamitva semmi, se egy emelyges, se egy hanyas... konkretan semmi. Pedig en ikreket varok, szoval jo nagy sanszom volt a veszes hanyasra meg hasonlok, de hal isten elkerult minden ilyen. Es tobb ilyen ismerosom is van.

Szoval emiatt kar elore aggodni sztem:)

2019. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja es Sztem ez nem orokles kerdese, anyukam nagyon kivolt mindket terhessegenel, nekem meg semmi. Utolso voltam
2019. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Én is ugy vagyok, hogy a hamyingertol panikolok es ugy jon ram az egesz. En se ertem magamat se azthittem egyedul vagyok ezzel.sajnalom a hugod.
2019. jan. 24. 18:09
 16/16 anonim ***** válasza:
33%
Nekem nem volt pánikrohamom, de hányásfóbiám szintén, szóval átérzem a helyzeted. Nekem elég rossz volt, noha ténylegesen hányni csak egyszer sikerült az első trimeszterben, az is inkább gyomorrontás volt (megkívántam a dinnyét, és valahogy nem egyezett a gyomrommal), meg egyszer a harmadikban, akkor meg valami vírust szedtem össze. A hányinger viszont tartott a hatodik héttől a tizennyolcadikig... De valahogy így kevésbé viselt meg, mint arra számítottam. Tudom, nehéz leküzdeni, de lehetséges, és megéri. Most már eléggé a végén vagyok (37 hetesen), és örülök, hogy sikerült átlépni a saját árnyékomat. Szorítok neked is, Kérdező!
2019. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!