Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmúlik az aggódás egy idő után?

Elmúlik az aggódás egy idő után?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tapasztalatokra lennék kíváncsi. Lassan a 9.hetet kezdem és minden egyes vizsgálat előtt nagyon izgulok hogy mit fog mondani a doki, mindig attól félek hogy valami baj lesz. (első baba) Eddig minden teljesen rendben volt, már a 6. héten volt szívhang és azóta is megfelelően növekszik de én mégis mindig félek. Sok olyat hallottam hogy sajnos észre sem vették hogy nem él már a baba csak az uhn,ettől félek nagyon. Tudom hogy nem tesz jót az aggódás és valószínű teljesen felesleges de mégsem tudok teljesen nyugodt lenni. Ha most történne valami baj akkor azért észre vennék belőle bármit is? (okoskodó kommentek lehetőleg kíméljenek) köszönöm a tanácsokat!

2019. jan. 25. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Teljesen nyugodt majd csak akkor leszel ha majd megszületik...😁

Mindig lesz min aggódni...tapasztalat...

40+0 hkm😊

2019. jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 vetélésem volt és egy egészséges terhesség, valamint most a második babát várom. Én végig aggódtam az első babám alatt is a terhességet,de a lelkem mélyén bíztam benne az első vetélés után,hogy nwm lesz semmi baj. A mostani terhességem előtt szintén elvetéltem, már az elejétől véreztem és tudtam,hogy valami nincs rendben. Most az első trimesuterben végig paráztam,hogy vajon él-e még stb. A 12. heti ultrahang után kicsit megkönnyebbültem, most pedig már elkezdtem gömbölyödni is. Egy kis félsz mindig ott van bennem, de megpróbálom élvezni inkább a terhességet. Nem biztos,hogy elmúlik, de ahogy közeledik a szülés, majd egyre inkább a babára gondolsz, mintsem arra,hogy mi minden történhet.
2019. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg, szüleim alapján akkor leszel kicsit nyugodtabb, ha elvégezte az egyetemet, vett egy lakást és a többi... :)


Amúgy viccen kívül csak annyit lehet javasolni, hogy ne görcsölj, nem lesz jobb. Mi is izgulunk természetesen a vizsgálatok előtt, bár ez többnyire pozitív izgalom, hogy találkozhatunk vele, de persze azért félünk is. Mondjuk mivel az első genetikai UH (12 hét) szuper volt, a másodikra már sokkal nyugodtabban és rutinosabban mentünk, tehát igen, mondhatjuk, hogy könnyebb lesz kicsit, de teljesen nem múlik el az aggodalom. Tényleg próbálj meg pozitívan hozzáállni.


Még egy javaslat talán, hogy mi nagyon jó dokikkal vettük körbe magunkat, nagyon jófej és megnyugtató a nőgyógyász és a genetikus is, a védőnőnk is rendes.


Ne stresszeld magad, rendben lesz minden.

2019. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mulikel. Akinek gyereke szuletik, az eletben nem lesz mar nyugodt tobbe :) Szoval szuszaaaa!
2019. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha ne adj Isten elhal a magzat,azt nem veszed észre csak mikor lesz a következő ultrahang.Ha elvetélsz azt nyilván észre veszed,mert vérzel.Ne haragudj,hogy nem tudlak megnyugtatni,de sajnos ez mindenkivel így van.Nem tudunk nyugodtak lenni.Nekem kedden volt a 3.ik vetélésem,pedig úgy tűnt minden oké.😭😭😭
2019. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5. válaszoló igen sajnos tudom hogy bármit teszek, gondolok nem tudom az élet rendjét befolyásolni. Vagy megmarad vagy nem csak hát nehéz mindig pozitívan hozzá állni. Nagyon sajnálom ami veled történt remélem mihamarabb veled is csoda történik :)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. jan. 25. 10:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ez az elso terhessegem es en is vegig izgultam az elso trimsztert, most vagyunk 16.hetesen es kezdek megnyugodni, de minden trimszeter tartog olyan dolgokat, amin lehet aggodni.

Nagyon paraztam tole h eszre se veszem h elhalt a baba es a kovi uh-n kozlik h missed ab... de hal isten minden rendben volt. Sajna aki ilyen izgulos tipus ezt nem tudja teljesen lekuzdeni sztem.

Viszont h vmi biztatot is mondjak, nekem kepzeld volt a 8.heten es a 11.heten is egy kis verzesem, mindketszer halalra ijedtem, mondtam is a ferjemnek h annyit kuzdottunk h terhes legyek (lombik), ha ez a baba elmegy akkor nincs isten. De szerencsere minden oke volt, pontosan nem is tudni a verzes okat.

Szoval barmi lehet:)

En azzal tudtam es tudom magam vmennyire megnyugtatni, hogy arra gondolok, mennyire hiszek a babankban, ugyes eros kis picurka, szoktam beszelni is hozza hogy tudom h ugyes leszel. Lehet butasagnak hangzik de amikor ezt igy megtargyalom a gyerekkel kicsit megnyugszom :D

2019. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem múlik el. 36 vagyok, anyám aggodalma még most is tart :D

gyerekem 8, és folyamatosan aggódok. Semmivel nem kevésbé, mint a terhesség alatt. Csak éppen más okokból kifolyólag ;)


Nyugi, anyuka leszel, ez ezzel jár ;)

2019. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En meg nem is vagyok terhes, de mar most aggodom, hogy mi lesz, mert mar egyszer elveteltem
2019. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Első terhességem nekem is, de már 31 hetes vagyok.

Az elején nagyon izgultam, sokat idegeskedtem, ráadásul 7-8 hetesen volt egy kis barnázásom is, akkor nagyon megijedtem. Én is rettegtem az UH-k előtt, hogy él-e még egyáltalán.


A 12 hetes UH után egy picikét nyugodtabb voltam, de lényegesen csak akkor javult a helyzet, amikor elkezdtem rendszeresen érezni a mozgását. Azóta sokkal jobb, mert nem az jár a fejemben, hogy vajon életben van-e... Mert eléggé egyértelműen tudatja velem, hogy igen. :D

Persze tudom, hogy így is bármelyik pillanatban történhet tragédia, van aki a 3. trimeszterben veszíti el a babáját, van aki szüléskor... de legalább amikor érzem mozogni (napi sokszor), akkor tudom, hogy most éppen rendben van. :))

Szóval nekem sokat javult a helyzet, előtte szörnyű volt, amikor hosszú hetekig nem volt UH, és nem tudtam, mi van vele.


Segíthet a magzati szívhangfigyelő, amit kb. a 12. héttől tudsz használni. Nekem volt, és segített, bár nem mindig találtam meg 16 hetes kora előtt a szívhangot, de igyekeztem olyankor nem pánikolni, legközelebb meglett. Kb. 20 hetes kora óta másodpercek alatt megtalálom a szívhangot, de mivel már érzem a mozgást, nagyon ritkán veszem elő, csak néha este, ha aznap nem nagyon éreztem a babát.


Amúgy sajnos igaz, hogy mi már sose fogunk teljesen megnyugodni. :D Szülésnél félni fogok, hogy ne legyen baj, utána kisbabaként is annyi minden történhet (bölcsőhalál, betegségek, stb.), hát még ha elkezd mászni, járni, honnan esik le, mikor szalad ki az autó elé... Majd mikor közösségbe, idegenek kezébe kell adni, miközben én a munkahelyen izgulok, hogy épp jól van-e, figyelnek-e rá... Majd mikor elkezd egyedül közlekedni, önállóan iskolába járni... Aztán a kamaszévek, bulik, éjszakai programok... Majd jogosítványt szerez és az autóbalesetektől is félhetek... stb, stb, stb, szóval jó lesz hozzászokni, innentől mindig lesz bennünk aggodalom. :D

2019. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!