Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes terhes...

Most akkor hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés, ne kövezzetek meg, első babám, és elég sok minden új nekem.

A dokinál voltam az van a papíron, hogy 6+3 grav. Kérdeztem hogy hogy lehet csak 6 hetes, mikor utolsó menszeszem november 25 volt, a fogantatás pedig december 15. Azt mondta hogy pont ezért 6 hetes, mert most (január 31) a fogantatastol 6 hét telt el. De akkor nem 8 hetes terhes vagyok? Mármint nem az utolsó menszesztől számítjuk?

Igazából nekem a 12 hetes vizsgálat miatt kérdéses, hogy mikor kell akkor menni stb.

Ma egyébként már néztünk szív hangot, és láttam a kis karjait is. Nekem leírások szerint inkább 8 hetes tüneteim vannak, 4 hete hányok folyamatosan, és akárhogy is nézegetem a mai ultrahangon olyan babát láttam amilyet az internet mutat 8-9 hetesekhez.

Nem akarok okoskodni, lehet h én nem értem az egészet, csak mielőtt hülyét csinálok magamból a doki előtt, kérlek segítsetek hogy most akkor hány hetes a baba?

Köszönöm előre is a válaszokat :)


2019. jan. 31. 14:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
CRL 7 mm, gondolom abból számolta a 6+3-at. Az van még a papíron hogy 7+3 megfelel ez nemtudom mit jelenthet.
2019. jan. 31. 15:00
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
7-es CRL az 6/3. Ez a terhességi kor, azaz kicsit több, mint 4 hete fogant. Később volt ovud, mint gondoltad.
2019. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Igen, akkor nemmarrol van szo, hogy a dokid a fogantatastol szamol, hanem kisebb az embrio, mint amekkoranak kellene lennie, ha utolso mensi szerint kozepidoben, vagy a te altalad gondolt idoben fogant.

Ez a meret azt feltetelezi, hogy 6 het par napos a terhesseg, azaz bo 4 hete volt peteeresed.

Ami meg szamitasba johet:

-rossz a meres es valojaban nem is ekkora az embrio, elofordul

-lasabban fejlodik, de remeljuk nem.


Szivmukodes volt?

2019. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, most latom, hogy irtad a szivhangot.


Mondjuk akkor meg azt nem ertem hogy lattal karokat, 6 hetesen meg nincsenek, 7 het utan kezdenek a vegtagok kialakulni.

2019. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A fogantatásban biztos vagyok, hogy december 15, mivel utána már nem voltunk együtt, mert elkaptuk szép sorban egymás után az aktuális vírusokat és betegeskedtunk én is, párom is. De végülis azóta tájékozódtam hogy valóban lehet hogy nem pontos a mérés, és majd később hozzáigazítják pontosan, mikor már több minden látszik -12 hét körül. Az a lényeg hogy minden rendben volt a babával és nagyon szép már most :)


Nagyon köszönöm minden választ, mindenkinek küldtem a zöld pacsit!

2019. jan. 31. 16:29
 16/16 anonim ***** válasza:
attól még,hogy december 15-én voltatok együtt utoljára..lehetett az ovud 2-3nappal később is
2019. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!