Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4es ikrek? Hogy fogok bírni...

4es ikrek? Hogy fogok bírni velük? Persze van férjem meg szüleim de ők 300 km-re laknak.

Figyelt kérdés
4es ikreim lesznek most voltam 8 hetes vagyok. Családban is van már nem egy ikerterhesség várható volt de 4es??? Nagyon örülök persze de teljesen kétségbe vagyok esve.
2019. febr. 9. 14:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
44%
Gratulálok! Nincsenek ikreim aminek abból a szempontból örülök hogy az egy babámat is nagyon nehezen hordtam ki. Nincs tehat igy tapasztalatom se. Egy gyerekkel is nehéz. A végen biztos h azt tenném amit az orvosok mondanak. De. 8 hetes terhes vagy. Nem biztos hogy 4 hét múlva is 4 baba lesz a pocakodban. Nem biztos hogy mindegyik Veled marad. Nem biztos hogy mindegyik egészséges, szóval az a 4 lehet hogy eleve mégsem 4. Másrészt. Egy geminis anyukára eleve nagyon odafigyelnek. Pláne ha több mint 2 baba van a pocakodban. Biztos.hogy egy bizonyos időponttól kezdve kórházban is leszel ami azért a biztonság szempontjából nem is olyan szar. Többen mondták itt a szelektív redukciót, amibe valamennyi baba is elmehet. Szóval azert annyira bizonytalan még minden. Egyenlőre örülj annak hogy jönnek. A többi pár hét alatt kiderül. És ha úgy is alakul hogy négyen maradnak... mindenki akkora terhet kap amekkorát még éppen el tud vinni. Mindegyik a Tiéd. Kitartás!
2019. febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
89%

11-es!

Ez egy gyönyörű mondás, de sajnos nem igaz. Rengeteg hármasikres terhesség szakad meg 24. hét előtt, de sajnos az sem ritka, hogy a koraszülés miatt 1-2-3 baba közvetlenül a szülés után meghal. Es ha életben is maradnak, nem egyszer súlyos, akár halmozottan fogyatékosan. Az anya életéről ne is beszélve. Szép dolog a többes terhesség, de a földön kell maradni és mérlegelni az informácók birtokában. Ezért kell olyan orvoshoz menni, aki jártas a témában.

2019. febr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
31%

2 youtube oldalt ajanlok:


Gardner quad squad ( 4 es ikrek )

Five two love ( 5 os ikrek )

2019. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
94%

Igen, 11.-es sajnos az a baj, hogy olyan komolikaciok lehetnek tobbes terhessegnel, amik az osszes babat elviszik es meg az anya eletet is fenyegetik. Mig egy szelektiv redkucioval legalabb a 4bol mondjuk 2 eletet meg lehet menteni azzal, hogy nem tesszuk ki oket egy 4es terhesseg kockazatanak. Arrol nem is beszelve hogy meg egy problemamentes ikerterhesseg is mennyire igenybeveszi az anya szevezetet. Ha egy profi szakember vegzi a redukciot, pl. a Hajdu doktorno, akkor nem kell tartani attol, hogy a tobbi babanak is elmegy a redukcio soran, ma mar nagyon profin vegzik ezt a beavatkozast.


Figyi, legyunk realisak! Most 8 hetes vagy. A 12.heten amugyis menned kell genetikai ultrahangra. Szerintem jelentkezz be a 12.hetre a Hajduhoz, mert 1.addig meg tenyleg barmi tortenhet, felszivodhat az egyik vagy akar 2 baba is es akkor mar egyszerubb a szitu 2.addig emesztgesd a dolgot, beszeljetek az a paroddal az egeszet, izlelgessetek a tobbes terhesseg lehetoseget de ugyanugy a redukcio lehetoseget is, es a 12.heten a Hajdu meg fog mondani, hogy mi a legjobb. En az eletemet is ra biznam! Ha pedig azt mondja hogy kell a redukcio, ne habozz, mert legalabb a tobbi baba eleted megmentheted.


Kivanom neked a legjobbakat!

2019. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
90%

Es rengeteg kérdés felmerül ilyenkor, ami fontod lehet. Hanypetéjűek, hány méhlepény van, azok hol tapadnak. Azért is érdemes Hajduhoz menni mert ő nagyon jó genetikai uh-s, és többes terhességnél semmilyen vérből végezhető teszt nem ad rendes eredményt, így csak az uh-ra lehet támaszkodni, illetve eselteg a magzatvíz mintavételre, de 4 külön petéjű babánál az 4 szúrás, ami már elég rizikós tud lenni.

Keresni kell olyan kórházat is, ami vállal titeket. Budapesten kívül ezt szerintem csak Debrecenben, esetleg Pécsett vállalják, hiszen nagy pic kapacitásra van szükség.

A hétköznapok egyedül 4 babával megoldhatatlanok. Orvoshoz, fejlesztésre vinni (mert őket biztos kell majd a koraszülöttség miatt) nem megoldható egyedül. Legalább 6 személyes autó kell es sorolhatnánk. Rengeteg dolgot át kell gondolni a döntés előtt. Persze minden megoldható, de sok minden bizony pénz kérdése. Hármas ikrekkel is nehéz (tapasztalat), de nekünk pl még található egyedül tolható babakocsi. Debreceni négyes ikrek is inkább 2 ikres babakocsit vettek mint egy négyes ikreset, de így anyuka egy egyszerű sétára se tudott velük egyedül elindulni.

2019. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
29%

Gondolom egy kis megnyugvást kerestél, hát itt azt nemigen kaptál, úgy látom...

Ezt nem is itt kell kérdezni, hanem egy szakértő orvosnál!

2019. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
40%

Senkibe sem szeretnék belekötni. Irtam h úgyis azt tenném amit az orvos mond és ezt javasoltam a kérdezőnek is. Az én vállamat is nyomja egy koraszülés, egy 20. héten elveszitett terhesség meg egy vegigfeküdt terhesség. A másodiknál és a harmadiknál is tudtam hogy egészségügyi kockázatoknak vagyok, vagyunk kitéve. De nagyon akartam mindegyik gyermekem.

Itt a többség a szelektív redukcióról beszél holott a kérdezőnek nem az volt a kérdése hogy hogyan lehet könnyebb az életem. De lebombázni ezzel egy 8 hetes terhességet. Nem tart még ott hogy erről kellene döntenie és a kérdése alapján ez nem is merült fel benne. Sőt ennek mindenki csak az előnyeit hangoztatja de a hátrányáról csak én beszéltem. Jelenleg az sem biztos hogy 4 baba lesz a hasában akár két nap akár két hét múlva. Egyenlőre szerintem ez a realitás, ami max egy hónap múlva más lehet. És igen Hajdú doktornő valóban egy nagyon jó orvps. Voltam nála én is magzati szívuhon. Masnap sajnos mégis elment a Babám. Nem telt el a vizsgálat és a vetélés között 24 óra. Szóval... lehet máshoz is el lehet menni csak kontroll gyanánt, es lehetnek más varosokban is mint Pécs vagy Debrecen vahy Szeged kíváló orvosok. De miért azzal kell kezdeni hogy helyből vetess el kettőt. Miert nem inkább hármat... szóval ezt nem értem. Nyilvan kiderült h a 11es voltam.

2019. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
84%

Azért írtuk neki, mert az idő nem az ő barátja jelenleg.

12. hétig végeznek redukciót, így ezt most kell átbeszélniük egy szakértő orvossal. Nem egy mezei vidéki orvossal, aki életében nem látott négyes ikres terhességét, de hármas ikreset is csak szökőévente. Ha minden információ birtokában a megtartást mellett döntenek, akkor jön a többi kérdés. Pl koraszülés megelőző módszerek. Egy többes terhesség ilyen. Pozitívnak kell lenni, de reálisnak is.

Neki lesz könnyebb, ha minden információt megkap.

2019. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
92%

Mar bocs 11-es de sztem senki nem irt olyat, hogy vetesse el a babakat! Azt probaltuk mondani, de ezek szerint neked nem ment at, hogy mindenkepp forduljon SZAKEMBERHEZ, mert a negyes ikereknel igenis felmerul a redukcio es nem kenyelmi szempontok miatt!!! Majd a szakember meg fogja mondani, hogy kell e vagy sem. De nem lehet elmenni a kockazatok mellett. Hidd el, mint ikres anyukak tudjuk mirol beszelunk! Neked ahogy irtad nincsenek ikreid es ilerterhes sem vagy, tehat gyanitom nem sok lovesed van ezekrol a dolgokrol, igy pedig felelotlenseg amiket irsz.

Siman lehet, hogy megmarad mind a 4 baba es szepen megszuletnek, egeszsegesen. Az is lehet hogy felszivodik a 12.hetig valamennyi. Az is lehet, hogy sulyos terhesseg lesz tragikus vegkimenetellel. Vagy lehet hogy redukcio lesz es lesz 2 babaja. Barmi lehet. De ezt egy szakemberrel kell megbeszelni, es az orszgban a Hajdu doktorno ebben a legjobb. Ezek mind tenyek. Es az ido nem a baratja, cselekedni kell, ami jelen esetben azt jelenti, hogy szepen bejelntkezni a Hajduhoz a 12.hetre, akkor majd kiderul hany embrio maradt meg es ha azt mondja kiviselheto akar a 4 baba is, akkor ugy lesz, ha meg nem akkor 1 heten belul megcsinlja a redukciot.

Senki nem beszelt vegletekben, de esznel kell lenni egy ilyen szituban.

Remelem minden a legjobbak szerint alakul!

2019. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Jó felé haladok hogy így szombaton feltudjam venni Hajduval a kapcsolatot. Remélem hétfőn találkozni is fogunk. Ugye az nekem nehezebb hogy Pécsi vagyok. Hm na mindegy. Igen is rájöttünk párommal 4 az rengeteg tényleg még egyszerre 2ot bevállalnánk. Hajdu remélem megoldással lesz nagyon köszönöm a javaslatokat.
2019. febr. 9. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!