Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4es ikrek? Hogy fogok bírni...

4es ikrek? Hogy fogok bírni velük? Persze van férjem meg szüleim de ők 300 km-re laknak.

Figyelt kérdés
4es ikreim lesznek most voltam 8 hetes vagyok. Családban is van már nem egy ikerterhesség várható volt de 4es??? Nagyon örülök persze de teljesen kétségbe vagyok esve.
2019. febr. 9. 14:08
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Szerintetek ha mégis megmaradna a 4 baba azt mondják kitudom hordani egészségesek és ebből 2ot akarok megtartani lehetséges ez egyatalan?
2019. febr. 9. 17:44
 22/34 anonim ***** válasza:
88%

Biztosan, de azért a redukció is jár kockázatokkal, bár a 4 baba minden kétséget kizárólag rizikósabb.

Bár tudná ilyenkor az ember mi a helyes döntés.... :(

2019. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Büszke ikres Anyuka! Átjött. Én sem írtam mást csak annyit h azt tegye amit az orvos mond. Nekem csupán az a fura hogy azok akik több babát hordanak a hasukban egyből a szelektiv redukciót ( redukálni= csökkenteni= többől végy el egyet vagy többet, szerintem nagyban azonos műtéti technikával de ez már tényleg részletkérdés) emlegetik. Biztos ez egy fontos része az ikres terhességek kezelési protokolljának. Nekem ez fura. Az egyes terhességek is lehetnek kutya nehezek... Jómagam is büszke vagyok az egy babás terhességeimre arra hogy sikerült két élő egészséges gyermeket kihordanom nagyon komplikált és nagyon veszélyeztetett terhességekből. Komplikációkból meg bajokból sajnos profi vagyok. Az én beállítottságom az hogy a végsőkig kűzdenem kell azért aki bennem megfogant. Ebben mi a felelőtlenség? Úgyis az orvos mondja meg hogy mi lesz és ezt is írtam mindkétszer.

Amit a Kerdezőnek mondanék az az, hogy örüljön hogy megfogantak, örüljön hogy jönnek. Nem én de nem is ikresMami fogja megmondani hogy hol, kinél, mikor és végül hány gyermeket fogsz szülni. Örülj nekik ennyi a lényeg. Heteken belül kiderül hogy merre visz az utad, gondolom hogy a "mezei" orvosod biztos elirányított valakihez. Az Ő tanácsát kövesd szerintem. Én szívből gratulálok Hozzájuk és akárhogy is alakul kitartást kívánok Neked is Párodnak is. Hidd el nagyon megéri!!!!

2019. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
97%

Ha mind a négyen egypetéjűek, akkor egyet sem lehet elvenni. Ha mondjuk hárman egypetéjűek plusz 1 külön petéjű, akkor vagy 1-et vagy hármat tudnak redukálni. Az sem midnegy, hogyan fekszenek a lepények, ezért kell megbeszélni ezt vele.


Miért mi ikresek vagyunk ilyen borúlátók? Azért, mert mi nem csak a cuki újságcikkeket látjuk a makkegészséges hármas,négyes, ötös, nyolcas ikrekről, hanem rengeteg szomorú történetet is ismerünk. Kapásból tudok tucatnyi tragikus hármas ikres történetet. Mert sajnos arányaiban több a balszerencses történet három vagy negy babával mint eggyel. És igenis azt mondom, hogy lássa reálisan a helyzetet, hogy tudjon dönteni. En nem vagyok redukció párti, mi se így döntöttünk, de egyrészt megkaptunk minden infót, hogy tudjunj dönteni, másrészt a mi történetünk se happy end. Amikor jöttek hozzánk az újságtól, mi sem ecseteltük, hogy az egyik gyerek súlyos agykárosodást szenvedett, így mi is egy kívülálló számára egy szerencsés család vagyunk. Pedig sajnos nem. Ettől függetlenül, ha újra kezdhetném sem redukáltatnek. Sőt annyira jól viseltem a terhességet, hogy viccelődtem vele, hogy 4 vagy 5 babát is kihordanék.

De sok mindent kell mérlegelni. Pl a kívülállók meg vannak győződve róla, hogy 3 baba mellé jár segítség az önkormányzattól, pedig nem igy van. Ha akarnak, akkor adnak, ha nem, akkor nem.

2019. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
76%

Utolso valaszomat irom, mert nincs kedvem egy olyannal vitatkozni, aki azt se tudja mi fan terem az ikerterhesseg...

Azert felelotelnseg arra biztatni, hogy kuzdjon a vegsokig azert a 4 eletert, akik benne fogantak, mert egyaltalan nem biztos, hogy ki tudja hordani mind a 4et es meg a sajat eletet is veszelyeztetni, de ha redukcio utjan marad ket baba, akkor annak a kettonek megmentheti az eletet azzal, hogy egy sokkal biztonsagosabb terhesseget valasztott nekik, mint a negyesterhesseg. A nagy martirkodas kozben azoknak a babaknak az eletet is elveszitheted, akik eletben maradtak volna, ha hozol egy kemeny dontest.

Ahogy az elottem levo is irta, sajnos rengeteg a tragikus vagy szerencsetlen vegkimenetel, csak ezeket kivulallok nem latjak annyira. Nyilvan egy singularis terhessegnel is adodhatnak komolikaciok, mint pl nalad, csak azt ertsd meg, hogy ikerterhessegnel erre millioszor nagyobb az esely.

Na befejeztem.

2019. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

jó kis kamu,, meg jól bevettük! Itt van a következő kérdése:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2019. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
Megszulni mindet es 2-t megtartani??? Emberek! Kamu!!!!
2019. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Ez nem az én kérdésem már bocsi!!!
2019. febr. 9. 22:29
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem ugyanaz a kérdező.
2019. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Írjál üzenetet nekem meg annak a kérdezőnek és meglátod teljesen más felhasználó. És elég gáz hogy azt gondolod hogy ilyet valaki kitalál. Nem is értem...
2019. febr. 9. 22:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!