Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Arcüreggyulladás 33 hetes...

Arcüreggyulladás 33 hetes terhesen?

Figyelt kérdés
Soha nem volt arcüreggyulladásom, elmentem még aznap a háziorvosomhoz, mikor elkezdett fájni az arcom. Nem vizsgált meg, csak annyit mondott inhaláljak, és kérdezzem még a patikában milyen orrsprayt használhatok. Felírt rovamycint, amit csak akkor kezdhettem el szedni, mikor belázasodok, ez rá egy hétre történt. Valószínűleg influenzát is elkaptam, mert végtagfájdalmam, fejfájásom is volt. Életemben nem voltam ilyen rosszul, nem eszem és nem alszom napok óta, mert olyan fájdalmaim vannak. Ráadásul semmi sem dugítja ki az orrom, még a rhinospray sem. Az antibiotikum kúrából még 2 nap van, de az arcom és a fogsorom egyre jobban fáj. Inhalálok napi 5x, sinupretdrazsét szedek az antibiotikum mellett, valamint nasivin kids és rhinosprayt használok, rengeteg vizet és teát iszom, de nem gyógyulok😭. Valaki írna valami bíztatót vagy tanácsot? Holnap bejelentkezek fül-orr gégészetre, de jó pár nap, vagy hét mire kapok időpontot.
2019. febr. 14. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Vannak paracetamol hatóanyagú fájdalomcsillapítók amiket lehet szedni. Nekem annó az első várandósságom alatt ben u ron nevű gyógyszert javasolt a háziorvos. És ilyen esetben simán indokolt hogy szedjél valami fájdalomcsillapítót!

Melegíteni sópárnával próbáltad az érintett részt? Az segíthet még.

2019. febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én szteroidos orrsprayt kaptam a sima orrcsepp mellé, antihisztamint és antibiotikumot. (mometosan, zinnat, cetirezin) Nekem ezek használták.
2019. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

jobbulást!

teljesen átérzem a helyzeted, nekem vírusos torokgyulladásom van...de nagyon szenvedek, orrom is kezd eldugulni + jelenleg leginkább a gyomorsavam miatt nem tudok aludni...annyira folyik a garatra az orrváladék, hogy nagyon hányingerem van éa közel állok a hányáshoz

szintén 33 hetes:(

2019. febr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó én ludeát írattak fel, csak az segített.
2019. febr. 15. 00:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Arcüreggyulladásra az infralámpa a legjobb. Többet segít, mint az antibiotikum, bár az is kell.
2019. febr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Párom nagynenje kapta el, még felidős is alig vokt, nagyon szenvedett. Fül-orr-gégész végül antibiot irt fel neki, szegény már sirt a fájdalomtól. Semmi bajuk nincs.

Mindenképp menj el a fülorrgégészetre...

2019. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
27-re kaptam időpontot, jó mi? A mi városunkban csak egy fül-orr gégész van. Ő magánrendel csütörtökönként, de mivel nincs a jövő héten, nem lesz magánrendelés sem.
2019. febr. 15. 07:52
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval marad a háziorvos.
2019. febr. 15. 07:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 3 hètig szenvedtem vele a 2. trimben, de nekem antibiotikum (augmentin duo) egyből segített.

Lehet, hogy erősebb kène Neked is?!

2019. febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!