Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti végig szedtétek a terhes...

Ti végig szedtétek a terhes vitamint?

Figyelt kérdés
Egyre több embertől hallottam H nem szabad mert nagy lesz a bab v nagy lesz a feje. Én eddig (15. hét) szedtem folyamatosan. +Amit az orvos mondott: C és D vitamin, vas, folsav.
2019. márc. 9. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz nagy a baba ez hülyeség :/ és mindenki szajkózza a kitalált rémsztorikat... Olyan unalmas. Végig szedtem a vitamint, volt, hogy nem ugyan azt a fajtát. 2750grammal született a gyerek.
2019. márc. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Egyaltalan nem szedtem terhes vitamint. Normal meretu babam szuletett.

15 hetig mezei folsavat szedtem. Aztan d vitamint, c vitamint es vasat a vegeig.

2019. márc. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Végig szedtem. Lányom 2200 grammal született 38. hétre, a fiam 2670-nel 37+5-re. A lányom fejkörfogata 32 cm volt, a fiamé 34.
2019. márc. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegig szedtem es szules utan is, amig el nem fogyott. Amugy is szedek multivitamint, szoval egyertelmu volt, hogy terhesseg alatt maradok a terhesvitaminnal.

Egyik gyerekem sem lett hatalmas, hosszuak voltak, az teny, de az nalunk normalis. (3660, 3100 es 3340 grammal szulettek, igaz, mindegyik hamarabb erkezett 1-3 hettel, de ha vegig vittem volna a terhessegeket, akkor is 4 kg koruliek lettek volna elvileg, ami a csaladban szinten atlag koruli).

2019. márc. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Én a 28. hétig szedtem. Akkor a doki mondta, hogy hagyjam abba. Akkora étvágyat csinált, hogy sokat híztam.
2019. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Végig szedtem a vitamint, és szoptatás alatt is. 2600 gmal született a lányom a 39. Hétre.

Te hízol a vitamintól??? Nem hinném! A baba sem attól hízik

2019. márc. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi hiedelem, ami kiirthatatlan a közszájból. A legelső "terhesvitaminok" a háború után születtek, és brutális mennyiségű B-vitamint tartalmaztak. A háború utáni idők szegényes, hiányos táplálkozású, sovány kismamáival szedették, hogy egy kicsit jobban össze tudják magukat szedni és ezáltal később jobban el tudják látni a babát. Ettől sem lettek óriásbabák, hanem teljesen átlagos méretű újszülöttek, viszont az eddigiekhez képest nagyobbak voltak (persze, mivel volt rajtuk védő zsírréteg, nem kis szottyadtan születtek), innen ered ez a tévedés hogy "felfújja" a vitamin a babákat. Elárulom: a vitamint kisebb részben a gyereknek szeded, nagyobb részben magadnak. Mert a természet úgy találta ki, hogy a gyerek elszív tőled mindent, ami az ő fejlődéséhez szükséges, így a pótlást amit a kapszulákban szedsz, azt a saját vitaminraktáraid feltöltésére szeded, a gyerekben meg már rég benne van, ami neki kell. Úgyhogy szedjed csak nyugodtan, szülés után, szoptatás alatt is. Se te nem ettől fogsz hízni, sem a gyerek nem ettől lesz óriási, ha egyáltalán az lesz.
2019. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz nagy baba a vitamintól


Még mindig szedem

8 hós a lányom


3000 gr született

2019. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Terhesseg alatt egyaltalan nem voltam hanyos, na de mikor a terhes vitamint elkezdtem szedni (2-t probaltam, probaltam igy is ugy is beszedni), de olyam hanyingert kaptam toluk, hogy en csak d vitamint, vasat es folsavat szedtem.

Nem vagyok hive a terhes vitaminnak amugy se... Nem szeretem

2019. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Egyik ismerösöm végig szedte az elevitet. Jó nagyfejű kislánya lett
2019. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!