Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhesség alatti...

Második terhesség alatti rosszullétek?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szól a kérdésem, akik a második terhesség alatt sokat voltak rosszul, hánytak, esetleg veszélyeztetett terhesek voltak. Hogyan oldottátok meg a hétköznapi dolgokat kisgyerek mellett?

Mi még csak próbálkozunk a kistesóval, de van bennem félsz. A lányomnál az első 18 hétben végig hánytam, gyenge voltam. Plusz veszélyeztetett. Valószínűleg most is az leszek, ha összejön.

Tudom minden terhesség más, igazából az emelésektől, sok járkálástól tartok. Az első 12 hétben végig feküdnöm kellett. A kislányom ebben a hónapban tölti az 1 évet. Hogy magyarázzam meg egy ekkora gyereknek, hogy nem veszem fel, vagy nem sétálok vele annyit?

Tapasztalatokra, véleményekre lennék kíváncsi.

Köszönöm!



#Másodikterhesség
2019. márc. 9. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:

nehéz volt az első 15hét :/ sokkal rosszabbul voltam, mint a fiammal anno,pedig vele is szenvedtem

Majdnem 2 és fél éves volt a fiam,mikor megfogant kistesó

bár én ugyanúgy emelgettem a kis 15kg fenekét,mint előtte és mindent ugyanúgy csináltam...csak közben szenvedtem egésznap a hányingerrel-rosszulléttel-hányással


az első terhességemmel nekem is pihennem kellett az elején pecsételtem és görcsöltem! most a kistesóval csak 5-6 hét között pecsételtem


amúgy én úgy voltam vele,ha maradni akar úgyis marad..hanem akkor ígyisúgyis vetélek bármit csinálhatok, emiatt nem akartam a fiam mellőzni(amúgy se tudtam volna megoldani a pihenést, nincs segítségem csak a párom..aki ugye dolgozik napközben)..próbáltam nem rástresszelni


36 hetes vagyok jelenleg a hugival 😊

2019. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Borzalmas volt az első 3 hónap. Lányom akkor volt 2 éves. Fel se birtam kelni. Hamar elfogadta hogy "anya most fáradt" igy ágyban olvastunk, játszottunk, tévéztünk. Az erkélyre tudtam csak kimenni vele, ott rendeztem be neki egy kis játszóteret. Apa vitte ki sétàlni mikor hazajött a munkából. Szerintem ne izgulj, rugalmasak ebben a korban, hamar alkalmazkodni fog a lányod az állapotodhoz.
2019. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hasonló problémám miatt nem vállaltam Soha másodikat!
2019. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az elso irja!

Minden szava igaz ram is, meg a pecseteles is annyi kulonbseggel, hogy en meg csak 14 hetes terhes vagyok.


Kakis pelenkacsere az egyik legnehezebb a szag miatt, de nedves papirtorlovel jo melyen betuszkolom az orrlyukaim es minel gyorsabban megcsinalom! :D

2019. márc. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. márc. 10. 06:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 éves volt, mikor az első trimesztert gyűrtem a tesóval. Nagyon durva volt, konkrétan vért hánytam a savtól, fájt a nyelőcsövem, állandóan öklendeztem, alig bírtam létezni. Szerencsére a lányom ennyi idősen már megértette, hogy anya rosszul van, kímélt :) a család is igyekezett segíteni, vitték őt mindenhova, így kicsit könnyenb volt. Emelni ugyanúgy emeltem, ehhez a terheléshez hozzá van szokva a szervezet, így nem okoz gondot.
2019. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy mindenki lepasszolja a már meglévö gyerekét/keit, csak azért, mert ö akar még 1-2-öt szűlni. A panaszkodás az meg megy azért. Hát ez ilyen, ezzel jár. Mondjuk én Sose csináltam volna azt, hogy a fél éves, vagy egy éves gyerekem mellett még egyet vállaljak. Terhességem is borzalmas volt, szülés mégborzalmasabb, én mondtam, hogy ezt én másodjára nem vállalom be. Így teljes odafigyeléssel neveljük az egykénket.


Lehet lepontozni, az úgyis megy ezen az oldalon.

2019. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, utolsó, az ilyenek gyerekei lesznek azok az elkényeztetett kis diktátorok, akiknek nem lehet nemet mondani, mert soha nem találkoztak olyan helyzettel, hogy a szülő éppen nem tudja/akarja körbeugrálni őket, várniuk kell egy kicsit, türelmesnek lenni stb. Pedig az élet nem így működik ugye, sehol máshol nem fogja ezt megkapni a gyereked.

Amúgy marha nagy lepasszolás, hogy a tesóm pl. elvitte a lányomat strandra fél napra, hogy tudjak egyedül hányni. Gondolhatod, mekkora lelki törést szenvedett több órányi lubickolástól. És nem, nem volt ez mindennapos, csak alkalomszerű. Pont annyit volt a tágabb család a naggyal, amennyit amúgy is lettek volna, szimplán azért, mert szeretik, és időt akarnak tölteni vele. Nálunk legalábbis normális, hogy különösebb ok nélkül programja van a nagynénjével, nagyszüleivel, nem kell ehhez kistesó, meg lepasszolás...

2019. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is borzalmasan voltam és pont egy éves volt a kislányom a második terhessegemnel. Az elején még eppenhogy elvoltam később már félidőben iszonyatos volt emlegetni fürdetni sajna nem volt segítségem így nehéz volt de nem bántam soha én vállaltam. A végén sajna türelmem sem volt de tuleltem és azóta minden szupi fürge vagyok és szeretem csinálni az egészet.
2019. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es a hozzászólást :) bár ezek szerint nem hozzád szólt a kérdésem, de nem baj, értékelem,szeretem az ilyen embereket :D
2019. márc. 10. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!