Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szuletett mar valakinek igy...

Szuletett mar valakinek igy EGESZSEGES gyereke?

Figyelt kérdés
25. Hetben vagyok es a babam a 14.hettol folyamatosan le van maradva a korahoz kepest, mar 4 hettel kisebb mint kene. (A fogantatast pontosan tudjul mert lombikos baba) Az orvos azt mondja hogy ez IUGR, hetente figyeli hogy hogy van, azt mondta kihuzhatjuk a 30.hetig is akar es akkor kiveszi. A felelmem csak az hogy ha el is tudunk menni a 30.-32. lehet ez a baba egeszseges? Ha mar a 14.hettol gyakorlatilag nem kapnelegendo oxigent es tapanyagot?:( a dokim erre azt mondta, h lehetetlen megjosolni, ezert tapasztalatokra lennek kivancsi

2019. márc. 15. 16:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukamnak velem mehlepenyelegtelensege volt, nem kaptam eleg taplalekot, bar kihuzta a vegeig nem lettem koraszulott sem, 49cm 2500g es semmi fogyatekossag sem maradt vissza, azota 177cm is lettem 😅
2019. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm babája 29. hétre született,teljesen egészséges,még szemüvege sincs.Kitartás
2019. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A férjem anno 30.hétre született (30 éve), - 0,5ös szemüvege van és alsoskent járt logopediara. Nem volt évvesztes, úszott, focizott, sportszakkörökön töltötte iskolás éveit.

Minden eselyetek megvan, hogy teljesen egészséges legyen, biztos nem kockáztat az orvos, és nagyon alaposan vizsgál, ha bármi van, cselekszik. Próbálj arra gondolni mindig, hogy egy újabb nappal lett idősebb a pici... :)

2019. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én babám is IUGR. 34 hetesen született alig 1400 grammal és 38 centivel. (toxemia volt az ok, 31. héten alakult ki, onnantól kb nem is fejlődött a súlya)

Na de a súly gondot kint be tudják hozni. Bár elsőre ijesztő egy pici súlyú, sovány baba, hidd el, neked akkor is ő lesz a legszebb. Minél tovább van bent annál nagyobb az esélye az egészséges életre.


Én még óvatosan fogalmazom. Mert még csak 4 hónapos, elvileg egészséges, de persze idő míg ez valójában kiderül. Egy picit van csak lemaradva a korrigált korához képest.

2019. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!