Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tènyleg kizaròlag barna lehet...

Tènyleg kizaròlag barna lehet a baba szeme ha enyèm kèk, pàromè pedig barna?

Figyelt kérdés

Èn ùgy tudom erősebb a barna szem.

Apukànak a szeme barna enyèm pedig kèk


2019. márc. 15. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha az apa homozigóta a barnára, akkor csak barna lehet a gyerek szeme, de ha heterozigóta az apa, akkor lehet kék szemű a gyerek.
2019. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ès ez mit is jelent pomtosan? 😀
2019. márc. 15. 19:22
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Férjemé barna, enyém kék. Kisfiunk kékszemű lett (maradandóan, lassan 3 éves)
2019. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem feltétlenül. Nem csak tőletek örökölheti, de a nagyszülőktől is.


Például apukám szeme barna volt, anyukámé zöld, de a bátyámé ugyanolyan kék, mint a nagymamánké volt (az apai nagymamáé).

2019. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
1-es válasszal kapcsolatban, leegyszerűsítve: Ha az apának a barna szeme 2 barnát kódoló gén miatt barna, akkor barna szeme lesz. Ha az apának viszont egy barnát hordozó génje mellett van egy világos szemszínt kódoló génje, amit nála ugyan elnyom az erősebb barna, de azért továbbörökítheti + ugye kap a gyereketek tőled egy világos szemszínt kódoló gént (neked 2 ilyen van, tőled csak ilyet kaphat), akkor lehet kék szemű.
2019. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Van rá esély, hogy kék legyen, de a barna domináns valóban, arra nagyobb az esély.
2019. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
95%
A szüleimnek barna, nekem kék, mint a nagypapámnak.
2019. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha a párod szüleié nem barna, hanem kék vagy zöld vagy szürke, akkor lehet más is. Ha van kedved ezen filózni, neten találsz baba szemszín-kalkulátorokat, hogy melyiknek mennyi az esélye :)
2019. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Anyukámnak kék, apukámnak barna. Idősebbik bátyám és én is kék szeműek vagyunk, kisebbik bátyám barna, illetve hugom is kék szemű. Vele nem közös az apánk, de az ő apukájának is barna szeme van. 1 ismerős házaspárnak mind kettejüknek barna szeme van, és a lányuk szép kék szemű lett. :)
2019. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Az én szem kék, férjemé barna. 2 lányunk kék szemű, 2 fiunk barna :)
2019. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!