Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még hányszor változtathatják...

Még hányszor változtathatják meg a szülés várható idejét? Ultrahang mérés alapján

Figyelt kérdés

Én voltam 12+2

12+4

És 13+6 hetes is (1 héten belül mérték ugyanazzal a géppel)


Holnap megyek még 1 genetikai vizsgálatra ahol sokkal fejlettebb gép van, ha esetleg itt is mást mérnek akkor át írjak a szülés várható időpontját?



2019. márc. 24. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A szülés várható idejének és az ultrahangon mért értékeknek ugye tudod, hogy semmi közük egymáshoz a 12. hét után? Ha egy baba nagyobb méreteit tekintve az ultrahangon, az nem azt jelenti, hogy idősebb lenne a terhesség, tehát egyáltalán nem biztos, hogy módosítanak bármit is a szülés várható időpontján. Azt egyébként a 12. hét előtt szokták, ha olyan eltérés van. A kisfiam napokkal, később pedig hetekkel volt nagyobb a méreteket tekintve az átlagos kornál. Ettől még nem fogant előbb, csak nagy baba volt.
2019. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Nekem 12-14. het kozott valtoztattak mindegyik terhessegemnel, igaz, csak egy uh-n voltam, de akkor tobbszor mertek le egymas utan es mivel egyezett mindegyik, igy ezt “veglegesitettek”.

De betoltott 14 het utan mar nem valtoztatnak semmit a datumon. Ha ezen tupvagy, akkor mar nem fognak.

2019. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem késői ovulációm is volt..

A doki konkrétan le is hülyézett, h ez hülye adat ez biztosan rossz stb.. Csak néztem...

Szóval nekem

Nov 28-án volt az utolsó mensim.

Dec 31-én volt az ovulációm. (pont mikor kb megkellett volna jönnie)


Szóval mensi alapján már nem is számolnak nálam mert tényleg sok lenne. Csak ultrahang alapján, viszont azért voltam többször is 1 héten mert nem úgy feküdt h lássák az NT-t ezért vissza hívtak.


Kedden 12+4 pénteken már 13+6 mértek.

Ezért lennék kíváncsi, hogyha egy jobb géppel nézik ugye hétfőn és megint más érték lenne akkor át írnák-e a szülés várható idejét?! 🙄

2019. márc. 24. 12:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 3 héttel későbbi ovuból lettem terhes.A mensest nem vették alapul nálam sem.Csak a 12.heti genetikai uh alapján ,,jósolták" a szülés várható idejét, minden papíromon az szerepelt.Egyszer sem változtatták.A babák méretei a 12 hétig egyformák utána már genetika és egyebek befolyásolják így nem is tekintik mérvadónak.Nálam hiába fogant későbbi ovuból 2 héttel nagyobbak voltak a méretei a 12 hét után mégsem variálták a szülés dátumát.Szóval elvileg nem változtathatják már nálad sem.
2019. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. márc. 24. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 18. heti UH alapján későbbre tolták, csak mert az nívósabb helyen készült... 😑 Pedig az első trimeszteri UH-k szerinti kor megfelelt az ovumból számítottnak (menses össze-vissza volt).
2019. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már háromszor átírták a várható idöpontoz????? Fura.

A szülés várható időpontját nemigen szokták módosítani, pláne 1 ultrahang alapján. Ha majd a 12, 18, 24 es meg a 32 heti ultrahang is mutatja a minimum 2 heti eltérést, akkor esetleg ha úgy látja doki.

2019. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam nem módosították, de a papiromra ráírták. Mensi szerint nov.13. volt. 12 heti uh szerint nov.21. 18 heti szerint nov.16.

Csak a mensi szerintit vették alapul ezért a 41.heten befektettek és nov.21.-én hajnalba megszületett a babám :) szóval a 12 heti uh találta el :)

2019. márc. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!