Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt meddig dolgoztatok?

Szülés előtt meddig dolgoztatok?

Figyelt kérdés

Szeptember közepére, 09.15-re vagyok kiírva.

Kérdezték a munkahelyemen meddig szeretnék dolgozni, de még nem tudom megmondani, nyilván bírom még (pocak se zavar egyelőre, nincs semmi bajom, irodai szellemi munka) de később már biztos nehezebben viselem (nyári meleg, súly akármi)


Dolgoznék amíg lehet, de nem tudom mi a jogszabály, mi az általános norma, meddig szoktak maradni a kismamák...

szabadságom marad gondolom azt teljesen kivehetem (20nap) azon felül táppénz vagy hogyan működik?



2019. márc. 26. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mondtam a munkáltatómnak, hogy dolgozok, amíg bírok.

Pultos voltam, sokat ülhettem.

Szerettem a munkám. Április 22-re voltam kiírva, április1-től voltam otthon CSED-en.


Nincs rá törvény, akár a szülés pillanatáig dolgozhatsz.

A szabidat időarányosan veheted ki, és a munkáltató döntése, hogy kiadja-e az adott évben bennmaradót.

Elvileg táppénzre akkor mehetsz, ha indokolt, gyakorlatban kiír a doki, amikor kéred.

2019. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem a munkámból kifolyólag azonnal táppénzre vettek. (fizikai munka, szennyezett levegő) 6. héttől nem dolgozom.
2019. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En is szepttemberre vagyok ki irva de en most pentektol leszek tp mert nem birom a buszozast es a munkam is nehez fizikai.
2019. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Január 13.ig, január 28. szültem.

Táppénzen nem voltam, CSED-re mentem.

2019. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus 26.-án szültem (41. hétre indítással), augusztus 22. volt az utolsó munkanapom. Irodai munka volt, nem éreztem megterhelőnek.
2019. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En a kiirt nap elotti honapban mentem el csedre, akkor hagytam abba a munkat.

De en tok jol voltam, a munkam is szeretem :)

2019. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Irodában dolgoztam, buszoztam minden nap. 34. Hétig dolgoztam.
2019. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jövő péntekre vagyok kiírva (április 5) tegnaptól (márc 25től) vagyok itthon. Irodai munka, kocsival jártam, fél óra oda, fél óra vissza az út +ugye a 8 óra (vagy 9-10, attól függ hogy végeztem). Simán bírtam.
2019. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En julli 20 vagyok ki irva. Julli 1 tervezem de lehet megtoldom meg.de othonrol fogok dolgozni tovább is.
2019. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29. héttől jöttem el (utána még volt egy vizsgaidőszakom)
2019. márc. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!