Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen terhes táppénz jár?...

Terhesen terhes táppénz jár? Vagy mi a szakneve? Hogy lehet intézni?

Figyelt kérdés

Szoc.gondozó vagyok,120 fős intézményben. Nem egyszerű.


Ha a nőgyógyász megállapítja a terhességet,azzal elég elmenni a háziorvoshoz,hogy írjon ki? Illetve van az a másik,ami nem táppénz. (talán távolléti). Mennyire friss papírral kell menni a háziorvoshoz?


Nem szeretnék azonnal elmenni,csak ha találnak helyettem valakit,de addig éppen eltelhet 1 hónap is..


2019. ápr. 4. 07:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és mert ezt válszatotta, ne legyen babája? Ennyi erővel az irodista is minek azt választotta... stb stb stb... ;)
2019. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nem dolgozol "ilyen helyen" ebben 100% biztos vagyok,máskülönben nem nyilatkoznál így.

De igen. Én választottam. Akkor maradjak és ha elvetélek az én bajom igaz?

Igazság szerint megvan a lehetőségem,hogy most ne dolgozzak tovább x évig,te kezdted a kifogás szöveggel. Tehát összegezve.. mielőtt teherbeesik vki,előtte fontolja meg h magzat barát munkahelye van-e,ha nem,akkor így járt,ne vállaljon gyereket vagy dolgozza végig a 9 hónapját. Aztán 1 évesen adja a gyereket bölcsibe és húzzon vissza dolgozni. Éljen

2019. ápr. 4. 08:15
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

Itt mindenki a munkahelyéről futott be szülni.

Én fogyatékos otthonban dolgoztam, vissza is fogok menni, amint oviba megy a kisebbik gyerekem is. A főnököm mondta, mikor szóltam, hogy terhes vagyok,hogy akkor holnaptól nem szeretne véletlenül se dolgozni látni, mert nem ér annyit, hogy valami történjen a babával. Aki nem dolgozott ilyen helyen, vagy csak az irodában kuksolt, nehogy lásson vagy hozzáérjen egy bent lakóhoz, az szerintem ne akarjon itt okoskodni.


Beszéld meg az orvossal, mit javasol.

Egy percig se legyen lelkiismeret furdalásod amiatt, hogy nem mész be dolgozni terhesen egy ilyen munkahelyre. Gratulálok és kitartás :)

2019. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
58%

Szia.

Én nem munka kerülő vagyok. De mikor először mentem 5hetesen UHra akkor mar a doki irta is a leletre hogy táppénzre vegyenek.

Gyárban dolgozom (lőporral, vasporral, csővekkel) 3műszakban. Ráadásul a 7hetes UHn kiderült nem is 1 baba hanem 2 van. Aztan a 9hetesen már csak 1 szivecske volt. De én nem bánom hogy nem kell dolgozom igy is olyan rosszul voltam 10.hétig.. Szoval én a helyedben kérném a táppénzt!

2019. ápr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%

Itt mindenki a munkahelyéről futott be szülni.

Én fogyatékos otthonban dolgoztam, vissza is fogok menni, amint oviba megy a kisebbik gyerekem is. A főnököm mondta, mikor szóltam, hogy terhes vagyok,hogy akkor holnaptól nem szeretne véletlenül se dolgozni látni, mert nem ér annyit, hogy valami történjen a babával. Aki nem dolgozott ilyen helyen, vagy csak az irodában kuksolt, nehogy lásson vagy hozzáérjen egy bent lakóhoz, az szerintem ne akarjon itt okoskodni.


Beszéld meg az orvossal, mit javasol.

Egy percig se legyen lelkiismeret furdalásod amiatt, hogy nem mész be dolgozni terhesen egy ilyen munkahelyre. Gratulálok és kitartás :)

2019. ápr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%

En is szociális intézményben dolgoztam. Nalunk voltak különböző szintek. Az elsö emeleten pl a teljesen önellátó, nyugdíjasklubot alapító idősek voltak, akiknek csak az ételt kellett eléjük rakni.


Én átkérettem magam oda, és végig dolgoztam a 9 hónapot. Az intézményvezető is örült, mert nem esett ki egy ember, és én is örültem, mert nem kellett otthon ülnöm és a babának se lett baja.


Ha ez nem megoldható, mert nincsenek nálatok így szétosztva az ellátottak, akkor meg az a megoldás van, hogy megbeszéled a kollegákkal, intézményvezetőkkel, hogy maradsz, de a babára káros ellátottakkal nem te fogsz foglalkozni. Ha 100 kg-s nénit kell emelgetni, akkor szólsz egy munkatársadnak.


Ebben is biztos partner lesz az intézményvezető, mert meg ez is jobb, mintha teljesen kiesel a munkából.


Viszont, ha egy elfekvő intézményben dolgozol, ahol az ellátottak 90%a gennyes, magatehetetlen, fertőző, akkor tényleg ki kell kérni magadat távollétire.

2019. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nincsenek szétosztva! Hozzánk már javarészt demens emberek kerülnek,mindegy hogy 50 vagy 90 éves. 20%-uk önellátó,a többiek tolókocsisok,páran ágybafekvők. A kocsisok a nehezek. Nagyon nehezek.

Természetesen beszélek az intézményvezetővel és mint írtam,ha arra kerül a sor hogy eljövök,megvárom míg talál valakit a helyemre.

2019. ápr. 4. 10:27
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy inkább táppénzre nenj, mint távollétire. Ugyanis, ha kapsz pótlékokat, akkor a távollétibe azokat nem kapod meg, viszont bérezett napnak számít, így a csed, gyed számításba is beleveszik, ami lehúzza majd az összeget. Viszont a táppénzt nem számítják bele, így a táppénz előtti bruttó átlagkereseted lesz az alap, amiben benne vannak a pótlékok is.

Táppénzre nőgyógyász vehet és tarthat, de a nőgyógyász adhat javaslatot a háziorvosnak és így tarthat a háziorvos táppénzen. Igen, a veszélyeztetett terhességnek külön kódja van. Betegszabadság nem jár rá, 50 v. 60 % táppénz.

2019. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%
18-as vagyok, igen, amúgy minél hamarabb menj táppénzre, ez a munkakör nem megfelelő egy kismamának.
2019. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kérdező. Én gyári munkából mentem terhes táppénzre. És nem, nem kell otthon feküdni egy idióta volt aki ilyeneket írt. Akkor kell feküdni ha az orvos ezt mondja. De csak azért, mert olyan a munkaköröd még nem vagy ezzel munkakerülő! Anyum is betegápoló. Ott tudjuk hogy emelgetni kell, talpalgatni kell nem való ez terhes nőnek. A sok irodista madmazell be is foghatja a száját, fogalmuk sincs mi az a fizikai munka terhesen! Elmész az igazolt terhességi papíroddal a háziorvoshoz, (nekem üzemorvoshoz is be kellett vinnem) és szépen állományba vesznek. Boldog babavárást!
2019. ápr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!