Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Paramami vagyok. (? ) Lányom...

Paramami vagyok. (? ) Lányom 20 hetes terhes, most volt genetikai ultrahangon. Napra pontosan tudja, mikor fogant a baba.

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, hogy 1 héttel kisebb a baba, mint amennyi idős. A lányom nem foglalkozik vele, mert ott megnyugtatták, hogy ez nem gond, de én igen. Ígérem, csak addig leszek paramami (szó szerint paramami), míg meg nem születik egészségesen. Tényleg nem gond 1 héttel kisebb súly még csak 20 hetesen? Gondok voltak előtte a lányom egészségével, ezért kérdezlek benneteket, mert őt nem akarom terhelni ilyennel, de aggódom. Írnátok tapasztalatot? Tényleg nem probléma?

2019. ápr. 9. 13:54
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat megvallva nem tudom, hogy baj-e, hogy kisebb DE egy biztos a doki szól róla, ha valami nincsen rendben, sőt kisebb eltéréseknél is elkezdenek paráztatni, mert nem akarnak bírósági ügyet abból ha elhallgatnak valamit a páciens elől.
2019. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a hasznos-jel.

Nyilván nem Marika nénit kérdezem, (az max. én lehetnék), hanem a fiatal kismamákat. Egyébként messzebb élnek tőlünk, még ha akarnék se tudnék beledumálni a mindennapjaikba, de már írtam, nem szokásom, nem is akarok, nem tudok papucsba átmenni hozzájuk.:) Jól van ez így. 60 km a távolság. Messengeren viszont minden nap beszélünk, küldi az UH-képeket: "Sziasztok <3", stb. Én csak azt szeretném, hogy a problémái ellenére egészséges kisbabájuk szülessen. Semmi egyebet.

2019. ápr. 9. 15:19
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, attól, hogy így aggódsz,nem lesz semmi sem jobb,semmi ráhatásod. Ahogy többen írták, a fogantatás napját nem tudhatjuk.

Őszintén szólva megmondom, hogy ha nekem az anyukám ilyen szinten közlés kényszert érezne, hogy megossza mindenkivel hány éves a testvérem, hány km-re lakom és a többi, biztos nem kötném az orrára mikor szexelünk a férjemmel, mondjuk amúgy sem hiszem, hogy ez bárkit érdekel. Az orvosok kb havonta mondanak valamit hogy hány hetes méretű a magzat és gyakran változik. Ahogy egy kisgyerekre ránézve is mondhatod, hogy hát évesnek felel meg, de lehet hogy már 7... Ugye tudod,hogy nem minden ember szabvány szerint készül és vannak kisebb meg nagyobb emberek, ugyanúgy kisebb meg nagyobb babák is. Vagy azon is aggódsz, ha téged 5 évvel fiatalabbnak néznek, csak mert az átlag a te korodban nagymamásabb?

2019. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vegig 2 hettel kisebb volt a babam mint az "atlag". Nem foglalkoztunk vele mert minden leletem eredmenyem tokeletes volt. Es meg hozza 3 hettel elobb is szuletett. Picike volt de makk egeszseges es ez a lenyeg.
2019. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Annyi kérdést tettél már fel a lányod terhességéről. Hagyd már őt békén. 12. héttől amúgyis eltérően fejlődnek már a gyermekek. Van egy adat, hogy átlagosan mekkora egy 20nhetes magzat, de attól bizonyos határokon belül normális az eltérés.
2019. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus. Nyugodjál már le a pi..ába!

Mit paráztatod a saját lányod? Nincs elég baja?? Hidd el rajtad kívül még vannak jó páran, akik hasonló "okosságokkal" fárasztják. Erre még te is.

2019. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
ÁÁ dehogy csak addig leszel. A fiam egészségesen született, tökéletes mozgásfejlődése volt, hozta szó szerint a nagy könyvet mégis kiderültek a problémák 3 éves korában és az iskolai tanulási nehézségek is csak 6-7 évesen derülnek ki...szóval jobb ha lenyugodsz mert kiakasztod a gyereked. 1 hét után kijön a genetika is, minden baba más mérettel születik, és a z uh mérés is csak becslés. plusz mínusz hét belefér a kalkulációkba.
2019. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Másfél héttel volt kisebb a lányom az elején, aztán egy héttel nagyobb a terhesség közepén. Végül egészségesen normál súllyal született 41. hétre. Én nem idegesítettem magam rajta tudtam, hogy minden rendben van. Javaslom te se tedd és ne ijesztgesd a lányodat,ha amúgy minden más rendben van a babával.
2019. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Tényleg nem fogjátok fel, hogy egy szóval sem említettem neki? Néhányan csak írtok, hogy miért paráztatom, amikor világosan leírtam többször is, hogy neki szóba se hoztam.
2019. ápr. 9. 17:01
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, te az a paranagyi vagy, aki azon is parázott, hogy a lánya nem két tolófájás között akarja beszerezni a babacuccokat, mert mi van, ha "baj" lesz?

Én akkor megnyugtattalak, mint sokan mások is.De! az, hogy nem a lányodat zaklatod ezekkel a kérdésekkel, az nem azt jelenti, hogy szülés után meg fogsz nyugodni.Dehogy fogsz!Mint ahogy már előttem is írták, mindig lesz miért aggódni és fogsz is. Nos,én a magam részéről biztos nem foglak a következő 18évben nyugtatgatni, ahogy várhatóan a 20. kérdésed után mások sem. Te meg majd jól levonod a következtetést, hogy tutira baj van, hiszen már "gyakoris Gizi" se meri megmondani.Szóval a saját érdekedben, csak javaslom, hogy állj le ezzel, mielőtt még megbolondulnál. Azt is többen leírtuk már, hogy a PCOS a teherbeesést nehezíti meg, nem a terhesség kihordását vagy a gyerek felnevelését.Szóval ne hazudj magadnak, ez csak egy kifogás, hogy legyen okod aggódni.De nincs. A lányod csak simán szerencsés, hogy sikerült elsőre teherbe esnie.Ennyi.Ha ennek ellenére a testvérénél valóban nem szoktál ilyen betegesen aggódni, mint nála, akkor inkább azon érdemes gondolkodnod, hogy miért teszel ekkora különbséget a gyerekeid között, akár pszichológus segítségével.A lányodnak pedig boldog babavárást!

2019. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!