Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Paramami vagyok. (? ) Lányom...

Paramami vagyok. (? ) Lányom 20 hetes terhes, most volt genetikai ultrahangon. Napra pontosan tudja, mikor fogant a baba.

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, hogy 1 héttel kisebb a baba, mint amennyi idős. A lányom nem foglalkozik vele, mert ott megnyugtatták, hogy ez nem gond, de én igen. Ígérem, csak addig leszek paramami (szó szerint paramami), míg meg nem születik egészségesen. Tényleg nem gond 1 héttel kisebb súly még csak 20 hetesen? Gondok voltak előtte a lányom egészségével, ezért kérdezlek benneteket, mert őt nem akarom terhelni ilyennel, de aggódom. Írnátok tapasztalatot? Tényleg nem probléma?

2019. ápr. 9. 13:54
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem gáz,és sok nagymama így van ezzel.Rájuk azért nehezedik nagy teher,mert most sokkal több információ áramlik mindenhonnan,és nehezebben igazodnak el.Ezért aztán tényleg nem hibaztathatjuk őket.Másrészt sok helyen tényleg babonából,vagy épp rossz tapasztalatok miatt nem szeretnek vasárolni már a terhesség elején,közepén...Szóval ezért a kérdésért sem hibáztatnám.

PCOS,ha már megfogant a baba,szerintem nem okoz gondot.Sok nőnek van ilyen betegsége.

Ha kisebb jelenleg,nem baj,csak ilyen 2-3 hetekkel ne legyen kisebb.Persze ezt úgyis az orvos tudja.Remélhetőleg odafigyelnek,ebben kell bízni.

Én nem sértődtem meg anyukám aggodalmaiért,inkább elgondolkodtam.Sőt mai napig 3 gyerek mellett is kérdezek tőle,mert ő az ANYUKÁM.Szeretem,és ha olyat is mond,amit nem fogok betartani,akkor is érdekel a véleménye.Nyilván túlzásokba nem kell esni,nem kell zaklatni,de nem más véleménye alapján fogom eldönteni mi a sok.

2019. ápr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy PCOS-ja van az nem okoz a méhen belüli növekedésben lemaradást, sőt semmit nem okoz a magzatnál.

Sokszor nehezíti a teherbe esést, de ők ezen minden probléma nélkül túl vannak. Ezért legyél hálás.


Az aggódás meg kicsit gáz, mert az nettó hülyeség, hogy csak addig fogod. amíg meg nem születik. Ez utána hatványozódni fog és egyszer már nem fogod tovább magadban tartani és neki fogod mondani, az meg egyenes út a feszültséghez a kapcsolatotokban.

2019. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Ha valaki visszanézne a kérdésemre a válaszolók közül, nekik írom, hogy minden rendben van, 27. hetes, tegnap voltak 4D-n, 1075 gramm. Kb. 3500-ra tippelik a születési súlyát. És nagyon szép baba.:)
2019. máj. 25. 13:14
 34/40 anonim ***** válasza:
26%
Persze, 27 hetesen születési súlyt becsülnek... Atyaég...
2019. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Igen, születési súlyt becsültek. Miért? Szerinted hazudott a lányom? Vagy mi? Ne atyaégezz, mert ez így kicsit sértő. Ráadásul mi okom lenne egy anonim oldalra hülyeséget írni?
2019. máj. 26. 11:33
 36/40 A kérdező kommentje:
A 4D-s ultrahangos orvos becsülte a súlyát, ha nem lenne világos, nem a saját orvosa.
2019. máj. 26. 11:35
 37/40 A kérdező kommentje:
Egyébként azoknak szántam a jó hírt, akik normálisan válaszoltak, nem az anno egyből a torkomnak ugróknak.
2019. máj. 26. 11:48
 38/40 anonim ***** válasza:
71%

Nekem már 20 hetes korától kezdve becsülgette az orvosom a születési súlyát, de csak mint tipp

28. héten kérdezte hogy vettünk e már babaruhát, ha nem, akkor 50essel készüljünk mert kb. 49-51 centis lesz, 3000 grammal.


48 centisen született, 3150 grammal, szóval nem is tévedett akkorát.


Atyaégezés felesleges, ilyenkor ugye csak tippelnek a dokik, de általánosságba be szokot jönni.. :)


Gratulálok nagymama és édesanyának is!

2019. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Pont, hogy általánosságban nem szokott bejönni, ezért is kopik már ki a gyakorlatból a súlybecslés, mert teljesen fölösleges. Fél kg-t simán téved a gép +-. De mindegy, én örülök ha megnyugszik a kérdező és nem szívja tovább a lánya vérét.
2019. máj. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Ezek szerint még most is lehúzod a válaszokat. Hát cseszd meg, te tiszta hülye vagy. Hol szívom a lányom vérét? Te valamiért nagyon frusztrált vagy. Senki nem kérte, hogy írogass nekem. Hagyjuk. Előző, köszönöm!
2019. máj. 26. 13:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!