Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség közben szomorúság/de...

Terhesség közben szomorúság/depresszió? Másnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Már a második trimeszterben vagyok, 17 hetesen jelenleg, mégis annyira könnyen úrrá lesz rajtam a rossz hangulat. Azt mondták az első trimeszter a legnehezebb ilyen szempontból, de azóta sem jobb. Valamikor nagyon boldog tudok lenni, és amikor a kicsire gondolok teljesen fel vagyok dobva, de amikor problémáim vannak, pl vitázunk a férjemmel, vagy el vagyok havazva a dolgaimmal a stressz miatt teljesen kiborulok, és félek hogy nem lesz nyugodt élete a gyereknek. Pl a párom ha nem ért meg szörnyű gondolataim lesznek pl hogy nem is szeret, hogy el fog hagyni, szegeny gyereket egyedül kell nevelnem, és társai. Persze próbálom visszafogni magam, de neki fogalma sincs mennyire meg tud bántani és hogy milyen mélypontra kerülök. Amikor ügyeket kell intéznem és el vagyok csúszva akkor is egy csődtömegnek érzem magam hogy ezt se meg azt se tudom elintézni. Röviden annyi a probléma hogy a stresszre nagyon érzékeny vagyok és teljesen kikészít, lelkikeg a padlóra tesz. És sajnos elég sok stressz ér mostanában, mind családni mind munka és magánélet, és úgy érzem nem birom még a legkisebb terheket sem... akkor hogy fogom bírni egy gyerekkel??

Rendbe fogok jönni lelkileg vagy érdemes szskembert felkeresnem szerintetek?


2019. ápr. 13. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember,de ezekre a terhesség rátesz egy lapáttal. Nem tudom,h alapjaraton mennyire bírod a stresszt,de ha amúgy nincs gond,akkor szerintem csak sokkal érzékenyebb vagy,mint egyébként. Nem tudom,h a pároddal milyen gondjaid vannak,de feltételezem,a babát ő is várja,örül neki. Beszélj vele az érzéseidről őszintén és ne magadban rágódj ilyeneken. A babának sem tesz jót.

Ha úgy érzed,írj privatban,szívesen beszélgetek veled!

2019. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem már van gyerekem jelenleg is terhes vagyok. Korábban a terhességemnél volt szorongás, depresszió, pánikroham stb... ez később elmúlt. Mindenbe beletanul az ember ne aggódj senkisem úgy születik, hogy mindent tud és mindenhez ért. Ki kell tapasztalni neked, nektek milyen módszerek válnak be. Most is előjött nálam a depresszió és a többi 28 hetes vagyok, de minden agyban döl el. Igazából nehéz és én is küzdök vele, szintén sokszor veszekszem párommal, de ettől még szeretjük egymást, bár a lelki stabilitásom nem a legjobb és terhesen sokkal érzékenyebben veszek fel dolgokat. Ha gondolod én is szívesen beszélgetek veled.
2019. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én alapból is igen hisztérikus vagyok, szorongó, pánikos, stb. De a terhességem viszonylag nyugodtan telt lelkileg, annak ellenére, vagy éppen azért, mert fizikálisan rettenetesen rosszul voltam végig. Viszont szülés után nagyon erős depresszió jött ki rajtam, na akkor érdemes majd odafigyelned, a terhességi depi semmi ahhoz képest.
2019. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 32 hetes vagyok, és ház vásárlás közbe nagy a teher.Nem stresszelem magam de -igen van hogy elkeseredek sirok rossz a kedvem, volt hogy még a baba csuklása is zavart, szerintem a hangulat egész terhességre kihat.Én sem voltam az elején sírós vagy ilyesmi de érzékenyebb vagyok sokkal hamarabb eltörik a mécses.
2019. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!