Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint szedjek?

Lili980909 kérdése:

Milyen vitamint szedjek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnèk nagyon vitamint szedni, de folsavat és b-vitamint igen. Van olyan aki szedte ezeket? Vagy valami komplex vitamint? Nem elevitre gravidara femibionra gondolok de meghallgatok mindent. Hallottam jókat és rosszakat is a vitaminokkal kapcsolatban. Most próbálkozunk a babával. Az orvosom azt mondta a folsav a fontos de nem muszály ha egészségesen eszem. B vitamin meg jo a hanyingerre is elvileg. Ti mit szedtetek?
2019. ápr. 17. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Eleinte én sem akartam szedni vitamint, mert egészségesen étkeztem és sportoltam aztán elkezdtem szedni az elevitet. Ekkor még nem voltam várandós. Csináltatott az orvosom egy komplex vérvételt majd még az elevit mellett is folsav és d-vitamin hiányom volt amely vitaminok a legfontosabbak várandósság kapcsán. Szóval plusz napi kettő inofolic a folsav miatt és napi 9000NE d-vitamin nekem ez vált be. Úgyhogy nesze neked sok zöldség...😒😀 Szerintem nézess egy vérképet abból kiderül ha kell pótolni valamelyiket. Ja és a d-vitamint még mindig szedem 14 hetesen, az inofolic most fog elfogyni.
2019. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szuper,köszi :)
2019. ápr. 17. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Örülök ha segítettem. 😊
2019. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

19 hetes vagyok, az elejétől a DM kismama vitamint szedem, napi 1 szemet.

Olvastam róla, minden fontos vitamin és szükséges ásványi anyag megvan benne, a védőnő is megfelelőnek találta.

Mellé JuraVit Magnézium + Kalcium + D-vitamint szedek egyben, Maltofer vasat és C vitamint (1000mg azt hiszem) mindenből 1-et, este vacsora után.

Nem szednék én sem többet, elég ennyi, de ezeket kell pótolnom :)


Jók a véreredmények, nem vagyok rosszul, nem is voltak reggeli rosszulléteim.

Ha kicsit keményedik a pocak, szedem a magnéziumot, plusz egy lazító fürdés után elmúlik.

2019. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!