Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mandulagyulladásom van,7...

Mandulagyulladásom van,7 hetes terhes vagyok. A lázam 37.9-38-2 között ingadozik. Egy szem algopirint bevehetek?

Figyelt kérdés
A rudophen és a panadol semmit nem használ. 😞
2019. ápr. 28. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Terhesség első és utolsó 3 hónapjában nem lehet algopyrint szedni.
2019. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Menj orvoshoz.
2019. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál kaptam antibiotikumot, és olyan okos dokit, aki szerint 39.5 alatt nem kell csillapítani a lázat.

Ezért itt kérdezek. Mivel azt gondolom 1 szem gyógyszer kevesebbet árt, mint a láz, ami fennálló második napja. Most is 38.1 akármit csinálok. Hűtőfürdő, sok folyadék minden megy. 😞

2019. ápr. 28. 10:06
 4/12 anonim ***** válasza:
A 38,1 szinte semmi. Az antibiotikum meg fogja fogni. Mandula gyulladás esetében teljesen normális, hogy van egy kis láz. Az Algopyrin sem vinné lejjebb, míg a gyulladás nem kezd el szűnni.
2019. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha semmi nem használt, valószínűleg az Algopyrin sem fog. Ugyanis nagyon erős gyulladás esetén van, hogy a láz gyakorlatilag csillapíthatatlan, ebben az esetben 3-4 óránkénti váltott hatóanyagú lázcsillapító bevétele viszi le a lázat és még úgy sem teljesen. Viszont ezt kismamaként nem hiszem, hogy be lehet vállalni, bár telefonálj be az ügyeletre és kérdezd meg. Amúgy 38,2 láz még semmi. Tehát ettől nem kell tartani, ha efölé nem megy és nem érzed olyan rosszul magad, hogy összeesel, akkor valóban semmit nem kell bevenni.
2019. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

Algopyrint eleve nem kellene szedni, Nyugat Európában 50 éve be van tiltva , a magyarokat még mindig mérgezik vele.


Panadolt (Paracetamol) lehet, honnan tudod , hogy nem hat? Már bevetted mind a kettőt és egyik sem hatott? Ugye , hogy nem. Vegyél csak Panadolt , le fog menni a láz.

Egyébként 38,5-ig még terhesen sincs gond , nem kell megijedni.

2019. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Paracetamol hatóanyagú fájdalom és lázcsillapítót lehet bevenni, Ben - U - ron, Teva - Mexalen, Panadol, Nurophen stb. 500mg-ot, bár nekem mikor vérezgetéssel és vetélés gyanúval klinikára kerültem az elején, front miatti erős fejfájásra egyből duplát adott a nővér, hogy én csak pislogtam, mint béka a családban, hogy ezt lehet? A válasz az volt igen, de csak paracetamolt és csak ha szükség van rá, akut módon, nem huzamosabb ideig.
2019. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 38,1 épphogy csak láz, nem feltétlenül kell csillapítani. Nálunk pl csak 38,5 felett szokás csillapitani Ha nagyon zavar, hutofurdo, vagy simán egy hűvösebb zuhany. A terhessegem elso 14 hete mandulagyulladassal telt: paracetamol, méz, sok folyadék és ennyi. Ha antibiotikumot is kapsz, pár nap alatt rendbe jössz.
2019. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És olyan nincs, hogy nem használ, lehet, hogy egyébként 39 körüli értékre felment volna, nem tudhatjuk, illetve 1-2 alkalommal, amikor eltelt x idő miután a következő adagot a tájékoztató szerint beveheted, vegyél be duplát, persze nem szedheted végig duplán, de hátha ezzel és az antibiotikummal együtt túlesel legalább a nehezén.

De az is igaz amúgy, hogy 38,5 alatt nem kell feltétlenül gyógyszeresen csillapítani, 38 alatt pedig felesleges, ez a szervezet természetes védekező reakciója, mechanizmusa

2019. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
38,2-re felesleges bármit bevenni. Pihenés, bő folyadék, semmi hideg, semmi forró, semmi fűszeres, hogy kíméld a nyálkahártyát, ennyi.
2019. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!