Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai 20 évesen gyereket...

Korai 20 évesen gyereket szülni komoly kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A barátommal 1 éve vagyunk együtt.szeretjük egymást, de babát még nem terveztünk.

Nekem vannak kételyeim, még szerettem volna utazgatni, világot látni, munkát vállalni, pénzt gyűjteni.

Szépen lassan szerettük volna felépíteni az otthonunkat, a jovőnket,de a baba ezt keresztbe húzná.

20L,23 F.


2019. máj. 8. 21:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki maga tudja, ilyen fiatalon mivel akar foglalkozni: gyereket nevelni vagy világot látni, dolgozni, tanulni, megalapozni a jövőt stb. Én max. csak akkor támogatom az ilyen korai elköteleződést, ha van saját lakás vagy ház, biztonságos anyagi háttér. De még ilyen esetben sem biztos, hogy el kéne sietni a dolgot. Inkább most éljetek, ha gyerek lesz, semmi esélyetek nem lesz rá, ha csak nem állandóan baby sitter vigyáz rá. Akkor meg mért kell gyerek, ha nem ti foglalkoztok vele? Nem maradtok le semmiről, főleg a mai világban, ahol egyre többen 40 év körül vállalnak gyereket. Ráadásul még csak 1 éve vagytok együtt, ez még amúgy is korai lenne.
2019. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
"babát még nem terveztünk" alatt azt értem, hogy nem terveztük, de besikerült.
2019. máj. 8. 23:41
 13/25 anonim ***** válasza:
53%

20 évesen szültem, akkor már egy éve férjnél voltam (hat hónap után házasodtunk össze). 23 éves házasok vagyunk :)

Más meg stül 40 évesen, 15 év együttélés után, aztán válik.


Nincs garancia semmire.

2019. máj. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
39%
Hát egy egy éves kapcsolatot mindennek neveznék, de komolynak nem. Nem, nem vállaltam volna ennyi idősen gyereket.
2019. máj. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

Hol laktok most, kérdező?

Lenne hova érkezni annak a babának? Lenne miből nevelni?

Persze, számít hány éve vagytok együtt, de lehet az a kapcsolat 15 éves is, ha nincs hova, mire szülni.

2019. máj. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
71%

20 évesen 1 év együttjárás egy fiúval, az nem komoly.

Majd ha 5+ éve együtt éltek, az komoly lesz.

2019. máj. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
54%
Miért ne lenne komoly 1 év után? Én 20 évesen mentem férjhez, 1 év után. A lehető legkomolyabb döntésünk volt, az azóta eltelt 10 csodás év pedig minket igazol. Ugyanúgy szeretem és tisztelem a férjem, mint az elején, sőt... 😊 Babázni is korán kezdtünk, imádtuk minden percét. Szóval van erre is példa, csak persze a panaszkodás mindig hangosabb, mint a boldog emberek hangja.
2019. máj. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

17!


Nem a panaszkodas a hangosabb, hanem a valóság. A 20 éves korú kapcsolatok nagy része nem végződik házassággal, és nem is tart örökké, plán e nem tervezett terhességgel. Pont, ahogy a 16 éves terhes kislányok többsége se a gyerek apjaval eli majd le az életét boldogságban, anyagi biztonságban, egyetemi végzettséget szerezve, tökéletes munkahellyel és kiemelkedő jövedelemmel. Persze van akinek sikerul. Mondjuk ugy 100bol 1nek.

2019. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen szültem, párom akkor volt 22. Lassan 3 éves lesz a kiscsaj. Nekem nem volt szívem elvetetni, párom rám bízta akkor a döntést hogy, akár hogy is döntök mellettem áll. ( 3 éve voltunk együtt akkor). Én nem bántam meg. Azóta már jön a tesó. :) Ahogy te látod a legjobbnak úgy dönts. Párod mit mondott?
2019. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ha jo a kapcsolat, apa nem hagy el titeket egy even belul, van elegendo penzetek, vagy a csalad segitsegere szamithattok, akkor ha mar ez a helyzet en nem vetetnem el.


De fontosabb kerdes: TE akarsz gyereket?

2019. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!