Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eddig akartam, most rámtört a...

Eddig akartam, most rámtört a rettegés. Lehetek ennek ellenére jó anya?

Figyelt kérdés

31 éves múltam és a férjemmel úgy döntöttünk, hogy szeretnénk kisbabát. Két próbálkozós hónap van a hátunk mögött amik negatívak lettek. Most furán kezdtem el erezni magam, végülis pár nap múlva kellene, hogy megjöjjön, szóval simán lehet, hogy a menstruáció "előszelét" érzem csak, de belémhasitott egyfajta rettegés attól, hogy mi van, ha most összejott és terhes vagyok. Hogy ez mekkora felelősség és hogy én készen állok-e egyáltalán rá. Hogy nem akarok rosszul lenni és fizikailag a béka feneke alá kerülni jobb esetben hetekre, rosszabb esetben hónapokra. Hogy tudok - e ilyen gondolatok mellett jó anya lenni majd. Mondtam a férjemnek ezeket és azt mondta, hogy de hát ezt akartuk, gyereket szeretnénk és ez az élet rendje, ne féljek, mert ő itt van és ha lesznek is nehéz időszakok, itt lesz velem és segít! Egy tökéletes házasság a miénk, ha lehet ezt mondani. Persze voltak nálunk is mélypontok, de mindig helyén tudtuk kezelni a dolgokat. De most iszonyúan félek.

Voltatok ti is így? Mi segített? Legyszi mellozzetek azokat a gondolatokat, hogy "Ha így állok hozzá, még nem értem meg egy gyerekre" és hasonlók, mert mindenképp szeretnénk egy babát!

Köszönöm!


2019. máj. 11. 20:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jól esnek, hogy ilyeneket írtok 😊! Tényleg nem vagyok egy anya típus, szóval most még olyan elerhetetlennek érzem, hogy én meg egy kisbaba és hogy képes leszek arra, hogy felismerjem, hogy mikor mit kell tenni. Akkora felelősség és igazából a munkaim során sem volt soha túl nagy felelősség a nyakamban, szóval nem nagyon tudom, milyen ez. Azt tudom, hogy a macskaimert a tűzbe mennék és mindent megtennek értuk baj esetén, de ők állatok, a saját gyerekem tudom, hogy más. Vagyis gondolom. De most olyan félelmetes még a gondolat is, hogy nekem kell őt egyedül (jó, oké a férjemmel, de azért mégis csak a nő az elsőszamu személy egy csecsemő életének első hónapjaiban) gondozni, megnyugtatni, kitalalni, hogy épp mi lehet a baja ha sír. Brrrrr, nagyon ijesztő most ez 😊.
2019. máj. 12. 12:29
 12/12 anonim ***** válasza:
Hogy termeszetes-e, nem tudom, de en is igy ereztem, amikot tavaly augusxtusb apozitivat teszteltem. Egyszeruen bepanikoltam, hogy biztos kell ez nekem? Valo nekem az anyasag? Aztan a baba elment es magam kezdtem vadolni, hogy biztosan azert, mert nem is akartam igazan. Most megint terhes vagyok es ismet ilyen gondolataim vannak, de abban bizom, hogy kialakul minden a maga idejeben :)
2019. máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!