Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közepes kockázatú down-kór...

Közepes kockázatú down-kór teszt valakinek?

Figyelt kérdés

A down-kór eredményem 1:806-hoz lett, 23 éves vagyok és közepes kockázatú csoportba tartozok.

Nagyon megijedtem. Tapasztalatok?



2019. máj. 13. 16:36
1 2
 11/20 babyboom567 ***** válasza:
92%

Kolléganőm babájának 1:6-hoz volt az eredmény,és ciszták voltak a tüdejében meg az agyában.Mondták a dokik ,hogy olyan rossz az eredménye, hogy készüljön fel, mert az amniocentézis ilyenkor szinte már csak protokoll az abortuszhoz.

Egészséges kisfia született, lassan 7 éves

2019. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

Az uh-d rendben volt, a korod sem indokolja az eredmenyt, valoszinuleg a vertesztben volt valami, ami lehuzta.

Annak az eredmenyei megvannak pontosan? Ird le, megnezem.

2019. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ne panikolj, elobb jarj korbe minden eshetoseget tovabbi vizsgalatokra. Szoritok!
2019. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
12/13-as válaszoló, írtam üzenetet.
2019. máj. 13. 20:16
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem a kombinált tesztem lett közepes kockázatú 11 évvel ezelőtt. Amikor felhívtam a genetikai tanácsadót időpontért, elhajtottak, hogy ez jó eredmény, nincs további teendőm. Én megcsináltattam az integrált tesztet, annak már alacsony kockázat lett az eredménye. A gyerek teljesen egészséges. A harmadik gyerekem 2 éves. Nála egyből prena tesztet csináltattunk, így megspóroltunk egy csomó idegeskedést. Ha anno elérhető lett volna, az elsőnél is megcsináltattam volna.

Nekem a hcg szintem volt magas, az vitte el az értékeimet közepes kockázat felé.

2019. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem 1:986 volt, nem mentem további vizsgálatra, nem lett gond.

24 éves voltam

2019. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz! Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 13. 22:42
 18/20 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok, nekem amúgy a véreredményem nem lett valami jó, az húzta le meg a 10 kg túlsúlyom.

Engem is nagyon megijesztett..

De a doki mondta, hogy sem a korom, se az uh eredmények nem indokolnak egy magzatvízvételt.. A dokim genetikus is, ő maga mondta, hogy ezek a tesztek kb semmit mondóak, mert csak egy statisztikai adat, amiből semmi nem derül ki.

Ha mégegyszer lennék terhes nem is csináltatom a kombináltat, csak a genetikai uh-k.


üdv,


4 hónapos makk egészséges baba anyukája

2019. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
En 25 vagyok, közepes kockázat lett, 1:525 körüli eredmény. Elmentem prenatestre, egészséges a gyermekem. Ne aggódj rajta, ez a kockázatelemzes egy szar vizsgálat, kb olyan mint ha azt mondja neked valaki hogy vagy simán szülsz, vagy császárral! :D
2019. máj. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk alacsony kockázatú lett 1:177hez. Az uh-rendben volt, prena tesztet csináltattunk az s rendben...még bent van nem mondom hogy nem aggódom de azért remélem egészséges. Uhkon azóta sincs semmi eltérés. (27 hét)
2019. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!