Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4-5 hetes várandósan ennyi...

4-5 hetes várandósan ennyi stressz vajon belefér?

Figyelt kérdés

Eleve szorongó, mérgelődő, stresszes alkat vagyok. A prolaktinom (stressz hormon) magas volt, így arra gyógyszert szedek folyamatosan.


Tanítóként dolgozom nagy osztálylétszámban, sok nagy nehéz természetű gyerekkel. Sokszor szófogadatlanok, értetlenek így nem ritka, főleg délután, hogy felhúzom magam, de igyekszem hamar megnyugodni.


Vajon ennyi stressz, mérgelődés még belefér? Hol van a határ, ami után tp-re lenne érdemes mennem? 2 éve várunk erre a babára, nem szeretném, ha baj lenne.



2019. máj. 13. 16:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
38%
Nézd, mindenkinek egyéni a stressztűrése, de ha ennyire nehezen éled meg és ilyen negatívan éled meg, akkor lehet inkább pályamódosításon kellene gondolkodnod. Egy csapat kisiskolás persze, hogy fárasztó, de úgy beszélsz róluk, mintha legalábbis a javító-nevelőben lennél tanító, vagy mind a 30 SNI-s lenne, ennyire azért nem lehet borzasztó. Ha táppénzre szeretnél menni, vagy csak nyűg már bemenni dolgozni, akkor írasd ki magad, manapság már nem akkora gond ez, de nem gondolhatod komolyan, hogy majd a 7 évesektől fogsz elvetélni, vagy lesz bármiféle baja a gyerekednek, akárhány évet vártatok is rá. Senki nem fog pálcát törni feletted, ha otthon maradsz, szuverén jogod, bár a tanévet végigvinni ha panaszmentes vagy, már nem nagy energia, még 4 hét, aztán szevasz, azt megvárnám és nyilván mivel tudom magam is, hogy ekkor még a pedagógusok nem végeznek, utána mennék táppénzre ha nem bírnám tovább, de ne a helyettesítésemmel kelljen már vesződniük az én kényelmem miatt, de ez én vagyok. Rengeteg foglalkozás, hivatás jár napi szintű stresszel, fölösleges hasonlítgatni őket, bár eskü minden rosszindulat nélkül írom, hogy fel nem foghatom szorongó, mérgelődő, stresszes alkatként(ami nyilván nem most kezdődött nálad, hanem az alaptermészeted része), mi a búbánatos atyaúristennek mentél pedagógusnak? Mert azt mindenki tudja, hogy nem egy wellness pálya, arról meg nem a kölkök tehetnek, ha ennyire nem bírod.
2019. máj. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 khniki ***** válasza:
100%
Hát ezt csak te érzed! Ha kellőképpen le tudod szarni az osztályod viselkedését, akkor jó. Ellenkező esetben, ha nap mint nap felhúzod magad rajtuk, szerintem menj táppénzre. Ebből a tanévből már nincs sok hátra. Én június végéig maradnék, aztán adieu!
2019. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
62%

Persze mindenki azt mondja hogy neki sokkal stresszesebb volt a munkája, mégis végig dolgozta.

Csakhogy mindenkinek más a tűrőképessége, sőt ugye ahogy a kérdező írta nem egy egyszerű eset.

Én ha úgy érezném hogy nem bírom, tuti nem mártírkodnék, mert mások kibirták...

2019. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt neked kell érezned. Ha tényleg nagyon feszült vagy az természetesen nem tesz jót. Főleg így a tanév végén a gyerekek megzavarodnak, nagyon nehéz velük, főleg 30 izgága lurkóval. Ha esetleg be tudod venni a leszarom tablettát és nem annyira fel húzni magad, vagy esetleg játékosan lefoglalni őket akkor már nem sok van hátra a tanévből, ki lehet bírni. Viszont ha a stresszhez még rosszullét is társul akkor én lehet el mennék tpre
2019. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!