Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikos korai terhesség...

Lombikos korai terhesség alatt lehet repülni?

Figyelt kérdés
Április 23-án lombik-beültetésem sikerrel járt, pozi a teszt, május 22-én néz meg uh-n a doki. Kapom a sárgatesthormon kiegészítést, eddig problémamentesnek tűnök.. Nyilván rákérdezek majd a dokinál is, de véleményekre vagyok kíváncsi: két hét múlva utaznék repülővel, ha minden ok, akkor nincs akadálya, vagy ilyenkor egyáltalán nem ajánlott?
2019. máj. 19. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Én repultem. Megkérdeztem az orvost, azt mondta, hogy nyugidtan
2019. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Barátnőm repülés közben vetéltel. Tuti nem kockáztattam volna.
2019. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Le lehet pontozni nyugodtan a kettest es engem is. En nem repulnek,nem csak lombikoskent, de sehogyan sem kockaztatnam a baba eletet akkor sem, ha csak 000000,1% eselye van, hogy a legnyomaskulonbsegtol vagy a sugarzastol elmegy a baba..
2019. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Ennyi erővel autóba se üljön az, aki kismama, étterembe/kávézóba/bármilyen kiülős, teraszos helyre se menjen, mert lehet körülötte valaki cigizni fog, és az árt neki, hajolni se hajoljon le, lépcsőre se lépjen rá, stb.


Nyilván van az a terhesség, ahol szigorúan csak fekvés van, de egy problémamentes terhesség esetében (a lombik is lehet az) nyugodtan lehet utazni, repülni.

2019. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én senkit nem pontoztam. Igazából az érdekelne, hogy kockázatosabb-e a repülés lombikosként, mint egyéb esetben?
2019. máj. 19. 16:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy inkább csak a második trimeszterben.
2019. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom, ha esetleg mégis elmegy a baba, akkor "az ennyi erővel az utcára se menj ki" kommentelő vállalni fogja a felelősséget is. Nem értem miért nem lehet a legelővigyázatosabb lenni a legfontosabb kérdésekben..
2019. máj. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Több barátnőm repült terhesen (spontán teherbeeséssel), igaz, a második trimeszterben, egyiküknél sem volt gond. Én most a lombik miatt kérdezem, hogy ha ugyanúgy ok majd a szerdai uh, akkor az én esetemben nagyobb-e a kockázat. Sztem majd a doki válasza lesz a döntő, de azért kíváncsi voltam, vki járt-e már hasonló cipőben.
2019. máj. 19. 19:10
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

A vetélésre elvileg szerintem nem nagyobb a kockázat, viszont gondolom azért lett lombik, mert nehezen jött össze a baba. Ilyen esetben én a akkor is megpróbálnék kizárni minden olyan veszélyforrást, amit csak lehet. Nyilván nem mindent tud kikerülni az ember, de a repülés az pont nem az a kategória.

Vannak a családunkban lombikos babák, közel 10 évig vártak rájuk a szülők. Amúgy nagyon aktív életet éltek, rengeteget utaztak, repültek is korábban, de amikor végre sikerült a lombik, akkor nem kockáztattak.

2019. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem spontan jott ossze, megis haboztam egy repulout elott. Mar reg megvoltak a jegyek, mikor kiderult, hogy babat varok, vegul elmentem, nem volt gond. Ha lombik lett volna, en biztos lemondom.
2019. máj. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!