Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki akinek ezek ellenér...

Van valaki akinek ezek ellenére beteg lett a babája?

Figyelt kérdés

Állami 12. heti genetikai uh-n nem volt eltérés. Orrcsont látható. Tarkóredő vastagság megfelelő.

Állami 18-20. heti uh-n eltérés nincs.

Közben beiktatott 12. és 20. heti magán genetikai uh 4D-vel kombinálva.- Nincs eltérés.

Volt valaki hasonló helyzetben, hogy nem látszódott eltérés 4 uh-n sem és mégis beteg lett a baba?pl. Down


Paramami vagyok. 26 hetesen megyek újabb genetikai uh-ra magánba 5D-vel kombinálva.


22 hkm



2019. máj. 23. 12:56
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
74%
Ha ennyire paramami vagy miért nem csináltatsz vértesztet?
2019. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
A vérteszt nagyon drága számomra. Tudom az uhk-ra is elmegy egy csomó pénz de legalább nem egyszerre.
2019. máj. 23. 13:00
 3/43 anonim ***** válasza:
88%

Ezer meg egy betegség van, amit nem tudnak szűrni terhesség alatt. A legdrágább tesztekkel sem. De van, aminek születéskor sincs tünete, csak hónapok , évek múlva köszönt be a baj (legjobb pelda erre az anyagcsere betegségek). Össz-vissz pár tucatot szűrnek születés után , pedig végeláthatatlanul sok van. Es akkor még a szerzett bajokról (pl oxigénhiány), balesetekről nem is beszéltünk. Mégsem retteghet az ember egész életében.

Bízni kell a legjobbakban és pozitívan hozzáállni.

2019. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
69%

Csináltass vértesztet, de az sem garancia semmire. Mondjuk a Down-kórt már elég könnyen kiszűrik, nem jellemző, hogy benézik, de vannak annál sokkal durvább betegségek amik annyira ritkák, hogy a kutyának nem tűnik fel, csak születés után. Pont nemrégen olvastam egy ilyen anyuka történetét, akinek élettel összeegyeztethetetlen betegsége volt a babának és csak 23 napot élt. Egyetlen UH-n sem derült ki előtte, pedig nem 30 éve, vacak gépekkel vizsgálták, hanem 2 éve, 4 és 5D-s Uh-n.

Sajnos valahol lutri a terhesség és maga a szülés is, mert egy egészséges terhesség esetén is léphetnek fel olyan komplikációk a szülésnél, hogy annak maradandó szövődményei lesznek.

Én most 34 hetes vagyok. A pozitív teszt óta folyamatosan aggódok, hogy minden rendben legyen és tudom, hogy ez már egy életen át így is fog maradni :)

2019. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
70%
Egy teljesen egészséges magzat is lehet beteg 1 pillanat alatt születés közben, ha pl. oxigénhiányos lesz. Ne parázz ennyire..
2019. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem is próbálj meg megnyugodni, nem kontrollálhatsz mindent. Ha mégis beteg lesz akkor mi van? Mármint el úgysem tudod már vetetni, ellene tenni sem tudsz,akkor minek rágod magad ezen? A babának sokkal rosszabb ez az állandó stressz, bízz a gyerekedben és ne várj tökéletes babát, mert valami betegsége előbb utóbb mindegyikünknek van.
2019. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
75%

26 hetes terhesen már nem tök mindegy? Paramami vagy, de ha most kiderül, hogy baja van, mit tudsz tenni?


Egyébiránt pl a mozaik down-t nem mutatják ki ezek a szűrővizsgálatok. Ismerős kislányának külseje sem jellegzetes kifejezetten, 4 éves elmúlt, amikor vizsgálni kezdték, hátha az.

2019. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
ja, bocs, 22 hetes, nem 26... mindegy, a lényegen nem változtat.
2019. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
84%
Ha két felesleges vizsgálat majdnem annyiba kerül, mint a vérteszt, de már semmilyen vizsgálatnak nincs jelentősége, akkor hány éves a kapitány?
2019. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
34%
Hát jah, a két genetikai magán UH árából kijött volna háromszor a 12ezre kombinált teszt. Csak arról nem lehet kitenni FBra a fotókat.
2019. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!