Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki akinek ezek ellenér...

Van valaki akinek ezek ellenére beteg lett a babája?

Figyelt kérdés

Állami 12. heti genetikai uh-n nem volt eltérés. Orrcsont látható. Tarkóredő vastagság megfelelő.

Állami 18-20. heti uh-n eltérés nincs.

Közben beiktatott 12. és 20. heti magán genetikai uh 4D-vel kombinálva.- Nincs eltérés.

Volt valaki hasonló helyzetben, hogy nem látszódott eltérés 4 uh-n sem és mégis beteg lett a baba?pl. Down


Paramami vagyok. 26 hetesen megyek újabb genetikai uh-ra magánba 5D-vel kombinálva.


22 hkm



2019. máj. 23. 12:56
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
34%
Ott a pont a 9-esnél. A nagy paramamiságban a két magán uh-ra biztos elszórtál annyit, mint a kombinált teszt lett volna...
2019. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Nincs is 12 ezerért kombinált teszt. 75 ezer a prena test. Amúgy meg nem fb kipakolás miatt mentem az uhk-ra.

Ha 12 ezer lenne a teszt simán megcsináltatnám. Tudom hogy szülés közben is lehetnek komplikációk. Ezért is lesz (meg más okból is mielőtt megköveznétek) program császárom. Amúgy meg az volt a kérdés hogy valakinek lett e beteg babája ennyi uh mellett nem az hogy szülés közben mi adódhat meg mi nem.

2019. máj. 23. 15:41
 13/43 anonim ***** válasza:
Kombinált teszt nem volt? Az nem a prena, az más. Mi pl a negatív kombinált után nem csináltattunk prenát. A genetikai uh-hoz nem volt vérvétel is?
2019. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt semmi vérvétel, vagy kombinált teszt. Nem is mondta az orvosom hogy lehetne. Csak sima 2D-s genetikai uh volt 12. és 18. héten.
2019. máj. 23. 15:58
 15/43 anonim ***** válasza:

Amúgy az összes ilyen teszt kromoszóma rendellenességekre szűr. Ezeken kívül rengeteg szörnyű genetikai betegség van, tehát akármilyen prenát csinálsz, az ezeket nem szűri ki.

Tehát igen lehet beteg a babád, ahogy bármelyikünkké, az is, amelyik már megszületett.

9 vagyok, nem beszólni akartam, de tényleg szokj le arról, hogy ilyen módon aggódsz. Ha valamiért biztosan ki akarod zárni a kromoszóma bajokat, és nem nyugtat meg az, ami a legtöbb embert igen, akkor olyan vizsgálatra ruházz be, ami tényleg akkor és arra való.

Így be fogsz csavarodni anyukaként is.

Megértem az aggódást, de akkor is.

2019. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem a prenatesztről van szó. Kombinált teszt, egy darab vérvétel plusz 2d genetikai UH a Bajcsy kórházban 12ezer forint, magánban a Kleopátrában, 4Dvel, CD felvétellel 18 ezer volt, szép kártyaval is lehetett fizetni.


Ha a nagy paramamiság nem merülne ki abban, hogy nézegetni akarod a gyereket (egy hónap múlva megint 5D UH bazzeg, de a kombinált tesztet nem csináltatja meg, agyam eldobom), hanem részletesen utánaolvas mindennek.

2019. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Nekem a "magas" életkor miatt automatikusan volt kombinált teszt. Azon arányszámok jönnek ki, hogy mekkora az esélye a Down, Edwards és Pateau szindrómáknak.

A prena során magzati DNSt izolálnak az anyai vérből, és nagy biztonsággal ki lehet zárni a Down-syt 75 vagy mindenféle ritka kromoszóma betegséget 200 ezerért.

Kóros eredmények esetén amniocentézist (magzatvíz mintavétel) vagy chorion boholy biopsziát végeznek orvosi javaslatra. Mindkét beavatkozás vetélést is okozhat egészséges babánál is.


Most azt nem tudom, hogy pozitív prena esetén kell-e további teszt egy időn túli abortuszhoz (beteg babát ugye a 12. hét után is el lehet vetetni), de Neked ez már mindegy, mert jó eséllyel életképes lenne a babád egy megindított szülésnél.


Ha ennyire meg vagy ijedve, menj el genetikai tanácsadásra szerintem vagy kérdezd meg az orvosodaz.

2019. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Nem érted hogy arról sem tudtam hogy van?! Mivel senki nem tájékoztatott róla! Ha tudom elhiheted h nem plusz uh-kat csináltatok.: (
2019. máj. 23. 16:07
 19/43 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a "D" arra van kitalálva, hogy Neked szép rekonstrukciót csináljanak, ezt a részét nem használják diagnózisra. Lényeg, hogy megfelelő ultrahang gép legyen, megfelelő speciális képzettségű orvossal, ezért jogosultak genetikai uh-nak hívni.
2019. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
Mindenki teljesen normálisan leírta hogy magadnak ártasz ezzel a magas fokú kontroll mániával. Mindenki le is lett pontozva. Nem értem akkor minek van kérdés ha csak a helyeslő válaszok elfogadottak
2019. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!