Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dpo 10 napjától pozitív...

Dpo 10 napjától pozitív teszt. Elvileg ma 4 hetes terhes vagyok. Barátnőm vetélèssel riogat. Hány százalékban halnak el terhességek?

Figyelt kérdés
10. dpo után teszteltem először pozitívat,ès azóta is 2 tesztet ellőttem, ma dèlutáni vizeletből is.Mindkét teszt szerint beköltözött az új családtag.:)A nemvártig van 1 napom,terhességi tünetem nincs.Barátnőm azzal riogat,hogy ne éljem még bele magamat,mert lehet csak kémiai terhességem van,de még el is vetélhetek....Annyira bele eakta a bigarat a fülembe,hogy teljesen ráparáztam a dologra.Tudom,hogy ez hülyeség,mert a termèszet szelektál,de ha valami nem lenne rendbe,akkor csak érezném,nem?Görcsök stb...Orvoshoz csak jövő hétre kaptam időpontot....

#terhesség #vetélés #félelem a vetéléstől
2019. máj. 28. 20:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha erősödik a teszt sz már nem lehet kémiai.Én mára megtanultam 3 vetélés után,hogy nem fohlslkouom már vele.Pénteken leszek 6 hetes,jövőhéten szerdán negyek dokihoz,majdnem 7 hrtesen.Elvileg lesz szívhang.Te is korán mész,azt fogja mondani,van petezsák menj vissza 1-2 hét mulva.
2019. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon féltem a terhességeim elején ettől, és végig azon imádkoztam, hogy csak az első 12 hétnek legyen vége rendben és akkor megnyugodhatok, majd aztán rájöttem, hogy mindig lesz valami: csak nehogy elvetéljek, csak nehogy koraszüljek, csak egészségesen szülessen, csak nehogy bölcsőhalált haljon, csak időben elkezdjen mászni, csak nehogy leessen a mászókáról, csak nehogy drogozzon, csak nehogy autóbalesete legyen, és még sorolhatnám. Az anyaság sajnos egy csomó aggodalmat hozhat. Így két út áll előtted: vagy végig fogok aggódni az életed és ezzel megkeseríted a legszebb perceidet (mint pl most, hogy felhőtlenül örülhetnél), vagy azt mondod: Igen, sok minden megeshet, de én azon leszek, hogy ami rajtam múlik, a tekintetben mindent megtegyek, amire nincs ráhatásom, azért pedig nem fogok aggodalmaskodni, hisz azon változtatni nem tudok, így bízom a sorsban/Istenben/univerzumban stb (ki miben hisz), hogy minden úgy lesz, ahogy lennie kell.

Én az utóbbit választottam; nem mondom, hogy soha semmin nem aggódom, de jóval kevesebbet, mint annak idején 😊🙏🏻

2019. máj. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is!
2019. máj. 29. 03:04
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez olyan, hogy mindig benne van a pakliban, de nem kell ráparázni. Nincs ráhatásod úgysem. Tapasztalatból mondom, volt egy missed abom, aztán született két egészséges gyerekem. Egyébként a két sikeres terhességemnél nekem is marha korán pozitív volt a teszt, napokkal a menzesz előtt (9. és 11. dpo).

Orvoshoz a jövő héten még tök fölöslegesen mész, csak petezsák lesz, embrió és szívhang 5 hetesen nincs, úgyhogy aggódhatsz tovább. 7 hetesen érdemes menni.

Szóval nyugi, örülj halkan, rosszra ráérsz akkor gondolni, ha ne adj isten megtörténik.

2019. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igazad van. :) Megpróbálok ellazulni és csak a jót beengedni .
2019. máj. 29. 10:05
 16/20 khniki ***** válasza:
100%

6. héten érdemes orvoshoz menni, addigra szívhang is lesz már. Igen, sokszor fordul elő vetélés, de attól még nem kell nálad is így történnie. Bármilyen menzesz szerű görcsöt, vagy vérzést tapasztalsz, azonnal kórház v. orvos. Ha gyenge a vérzés, barnás, akkor is, mert akkor még hormon utánpótlással megmenthető lehet!

Ha meg nincs semmi tünet, örülj a babádnak és 2 hét múlva irány a rendelő! :)

2019. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
28%

Engem is riaogatott az egyik barnőm hogy ne örüljek neki ennyire mert el is vetélhetek. 6 hetesen elkeztem vérezni semmi jelle nem volt, aztán szinte végigörcsöltem menyi szerűen az 12 hétig. Most pedig félidő túl vagyunk :) Szerintem van egy kis irigység is benne

23 hkm

2019. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Az lehet,hogy egy kicsit irogy,mert neki nincs olyan kapcsolata aminen babát tervezhetne,pedig vágyik rá....Csak ezt olyan szomorúnak tartom...Az viszont tényleg nagyon aggaszt,hogy semmi tünetem nincs.
2019. máj. 30. 00:16
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az meg főleg ne aggasszon, hogy nincs tüneted. Egyrészt rengeteg embernek nincs terhességi tünete sz első trimeszterben egyáltalán, másrészt, akinek van, annak leginkább 6-7. héttől kezdődik. Nekem mindkét terhességemnél a 7. héttől jöttek-mentek a tünetek.
2019. máj. 30. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Annyit látok,hogy a cicimen és mellkasomon,egészen a kulcscsontig,szegycsontig látszanak az erek,de nem feszülnek a melleim még annyira sem

,mint menzesz előtt szoktak....

2019. máj. 30. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!