Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt hány kilót...

Terhesség alatt hány kilót szedtetek fel illetve Szülés után hány kiló ment le rólatok és mennyi időbe/ erőfeszítésbe került nagyjából újra formába lendülni?

Figyelt kérdés

Már terhesség előtt volt rajtam Kb 10 kiló felesleg. Most a 19 hétben járok és olyan a pocakom mint egy 6 - 7hónapos kismamának.

Remélem a végén nem nagyon lépem túl a megengedett hízást, de valószínűleg nem úgy alakul ahogy akarnám. Már most kezdek depizni amiatt, hogy itt ott (minden hol) csüng rajtam a háj.


2019. máj. 31. 20:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Vekony testalkatra 10-12 kilot hiztam (harom gyerekem van). Szulessel altalaban 7-8 kg ment le kozvetlenul, azaz masnapra. A tobbi magatol, pedig a szules utani elso honapokban annyit ettem, hogy az borzaszto. Magas vagyok, igazabol az a 3-4 kg plusz nem volt feltuno addig sem, de igyekeztem hamar elkezdeni mozogni (eleinte csak seta, de jo sok) es igy hamar lement minden.

Nekem inkabb az volt nehez az elso evben, hogy formaba hozzam magam, mert terhessegek alatt nem edzettem, eltunyultam, utana meg az ejszakazas miatt rendes edzesekhez nem volt erom.

2019. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én nem tudok tornázni, nagyon keményedik a hasam, egyszerű mozdulatoktól is...🙁

Gondoltam elkezdek egy 180ch diétát, ami terhességi cukrosoknak van,vagy valami hasonlóval kordában tartani a súlyomat, persze a védőnővel egyeztetve.

2019. jún. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

68 kg voltam mikor teherbe estem, 83-al mentem szülni... A végén elkezdtem vizesedni is. 74 kg voltam mikor hazajöttünk a kórházból.

Most 7 hónapos a lányom, 67 kg vagyok.

Az első 2 trimeszterben tornázgattam, igaz nem rendszeresen, viszont mindenhová sétáltam. Még a szülés napján is gyalog mentem az utolsó vizsgálatra.

Terhesség alatt nem tartottam semmilyen diétát, alapból is próbálok egészségesen étkezni, arra figyeltem, hogy édesség helyett (amit sajnos nagyon kívántam) lehetőleg gyümölcsöket egyek és sok friss zöldséget. A rostok a barátaid😉

Azóta is figyelek rá, hogy mit eszek, nekem pl az alacsony ch nem jött be szoptatás alatt. Alakítottam rajta, zsírból viszek be lényegesen kevesebbet (olajat pl nem használok, húst alapból sem eszek stb) szinte csak avokádó és olajos magvak formájában fogyasztok zsírt. Sokat sétálunk, ha időm engedi edzek is. Szülés után engedtem el magam, 3 hónap alatt felszaladt 3 kg.. 4 hónap alatt viszont fogytam 10-et, úgy, hogy a szoptatás sem sínylette meg, végig 100% anyatejes volt a babám.

Ne aggódj, ha odafigyelsz magadra biztosan nem lesz baj. 🙂

2019. jún. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Fiatallányka ***** válasza:

Én a terhességem előtt "kicsit" elkényelmesedtem, volt rajtam kb. plusz 10 kg.

Így 84 kg-val indultam, a terhességem alatt 11 kg jött fel.

Egy hete született meg a fiunk és már most 82 kg vagyok. ☺️

2019. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!