Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hétig eltiltattak a...

12. hétig eltiltattak a szextől méhszájseb miatt. A csikló orgazmus, dörzsölés is árt?

Figyelt kérdés

2019. jún. 5. 12:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Ne vedd magadra. Sok anyuka azért jön fel, hogy keményen be tudjon szólni az otthoni fusztrációját levezesse. Mindeközben elfelejtik, hogy itt bárki bármilyen kérdést feltehet. Azon csodálkozok, hogy nem jött egy komment, hogy mivan nazzikám. Persze van egy pár aki valóban segítő szándékkal, esetleg saját tapasztalatból kommentel (itt az előttem író hölgy is kemény 0%ot kapott egy saját tapasztalat miatt), de hát ez van. De csatlakozok hozzá. Az orgazmustól nem tiltottak el, csak a behatolástól. De ha nem vagy benne biztos ne félj megkérdezni az orvosod.
2019. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
26%

Méhszájseb miatt szextől eltiltás?

Ilyeneket mégis milyen nőgyógyász talál ki? Az eszem megáll komolyan. Kb. minden 2. nőnek van "méhszájsebe", ami amúgy nem is seb, hanem egy hámelváltozás, ami fertilis korban tök normális. Akkor akinek van, az sose szexeljen, vagy mi az anyám?

2019. jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, az nőgyógyászi-orvosi diplomád védéséhez bizonyára tanultad, hogy több stádiuma van a méhszájsebnek, ha nagyobb kiterjedésű és kóros, akkor ecsetelő kezelés kell és kontroll, hogy ne romoljon, mert ha terjed akkor akár el is rákosodhat és műtét szükséges. Ezért szoktak házasélet tilalmat bevezetni ameddig a kezelés tart. De mondom, biztos tudod hisz olyan határozottan hőbörögsz, mint aki ért hozzá. Ja, nem.


Ismerősömet műtötték mehszájsebbel, ugyanis a kezelés hatására csak terjedt és nőtt, az elrákosodás pedig nem játék.

2019. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó: Khm. A méhszájseb stádiumai? Hanyadik oldalon találom a nőgyógyászat tankönyvnek? Szívesen leemelem a polcról és megnézem.


1. Olyan, hogy "méhszájseb" az orvosi nyelvben nincs is, pláne nem diagnózisként. Ez csak a köznyelvben eterjedt kifejezés, aminek semmi alapja nincs.


2. Ahogy írtam, amit méhszájsebnek neveznek, az nem seb. A tisztességes neve ectropium. A méhnyakat egyrétegű hengerhám fedi, a méhszáj felszínét meg el nem szarusodó többrétegű laphám. A két hám közötti átmenet helye az életkorral változik. Fertilis korban általában a méhszáj külső felszínén található, tehát a belső hengerhám kicsit kilóg a méhszáj felszínére, és mivel a hengerhám pirosas színű, úgy néz ki, mint egy seb. Idősebb korban visszahúzódik a nyakcsatornába.

Önmagában az ectropium nem kóros, a fertilis korú nők legalább felénél jelen van és semmi panaszt nem okoz, teendő sincs vele.

Akkor kell kezelni, ha

a) kóros cytológiai eredménnyel társul

b) panaszt okoz (jellemzően kontakt vérzést)

A rákhoz egyébként semmi köze. Ha mellette kóros a cytológiai lelet, az nem önmagában a méhszájsebtől van, hanem HPV fertőzés miatt, mivelhogy a méhnyakrák 98%-át HPV fertőzés okozza.


Valószínűleg jobban képben vagyok, mint te.

2019. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%

Ja, egy valamit kihagytam.

Akkor is javasolt kezelni, ha nem szűnő, bő folyást okoz, mivel a hengerhám lúgos váladékot termel, felborulhat tőle a normál savas pH és hajlamosíthat fertőzésekre emiatt.

De idézem neked a kolposzkópos tankönyvet: "A méhnyakon igen gyakran előforduló, legtöbb esetben fiziológiás lelet."

2019. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

És ha nekem nem hiszel:

[link]

"A méhszájseb kialakulásához nem kell betegség. Akár fiatal, még nem szült nőknél is kialakulhat, és kezelést csak abban az esetben igényel, ha vérzéssel, visszatérő hüvelyi folyással vagy kóros cytológiai lelettel jár együtt. Jellemző lehet a szex utáni vérezgetés, a gyógyszerekkel nem gyógyuló bő folyás, de legtöbbször nem jár panaszokkal."


[link]

"Ez a jellegzetes nyálkahártya megjelenés gyakran fordul elő fiatal korban, fogamzásgátló szedése mellett, és terhesség során, de megjelenése bármely életkorban önmagában nem jelent semmi kórosat.


Részletek: [link] "


[link]

"A méhszájseb a valóságban nem egy sérülés vagy egyéb más ok miatt keletkezett seb, hanem a

méh nyakcsatornáját bélelő hengerhámnak a "rákúszása" a méhnyakat normál körülmények között fedő laphámrétegre.



Ez nagyon gyakori, jóindulatú elváltozás,(nem betegség), főleg fiatalabb korban.


Az esetek jelentős részében, semmiféle panaszt nem okoz, így nem szükséges kezelni."

2019. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
14, akkor valószínűleg nem vennéd félvállról. A google keresésed jó blöff volt, de a hsz-ed már bizonyított. Testközelből ismerem a témát.
2019. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
33%

Oké 83%, vettük ;) Szuperül keresel neten.

Kedves kérdező, én azért továbbra is a tapasztalatokra és az orvosomra támaszkodnék.

2019. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
30%

Testközelből ismered, és olyan baromságokat állítasz, mint hogy a "méhszájsebnek" stádiumai vannak. Csak gratulálni tudok neked és az egész gyakorinak.

De nekem aztán mindegy, akkor ne szexeljen 12. hétig, sőt, egész terhesség alatt se, mivel ha most ott van a méhszájsebe, ott lesz a 12. héten is.

Véletlen se kérdezzen meg másik, a témához kicsit is jobban konyító orvost.

Szerintem eléggé értelmesen leírtam a dolgot, linkeltem is, ráadásul érthető, magyar cikkeket, mert gondolom az orvosi szaknyelvvel azért meggyűlne a bajod.

2019. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Két orvos is mondta, hogy tilos a szex.
2019. jún. 5. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!