Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt ti tudtátok? Nem is kötelező!

Ezt ti tudtátok? Nem is kötelező!

Figyelt kérdés
A napokban tudtam meg, hogy nem kötelező, csak ajánlott a terheleses vércukor vizsgálat, ugyanis ha esetleg van valami gáz, azt az ultrahangos vizsgálatok során úgyis felfedezik, ez a terheléses vizsgálat meg csak egy felesleges sokk a anya szervezetének. Én elgondolkodtam erősen, hogy ha eljon az idő, megcsinaltassam-e, vagy sem.
2019. jún. 11. 11:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem kicsit félreértelmeztétek a kérdést. Az UH azt mutatja ki, ha baja van a babának, nem pedig az IR vagy GDM-et.


Egyébként kérdező, semmi sem kötelező, csak nem is fog mögötted állni senki ha hirtelen kiderül, hogy baj van. Terhesség alatt 3 db UH van protokoll szerint. A kezeletlen terhességi cukorbetegség konkrétan a magzat halálát okozhatja. Egyrészt 2 UH között simán elhalhat a magzatod, másrészt ha "csak" baj van akkor utána hogyan számolsz el magaddal?

Nem poénból vannak ezek a vizsgálatok.

2019. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egy vlogger oldalán hallottam az egyik videójában. Én speciel rettegek, hogy ha hányos kismama leszek meg kelljen innom azt a cukros lottyot ezert fordult meg a fejemben. Noveremnek a dokija mondta, hogy hupsz, kicsuszott az időből mikor a vizsgálatot csináljak, szovdal már felesleges mennie, majd jobban odafigyelnek rá a vizsgálatok során. De igazatok lehet. Max párszor kihanyom aztán újra itatjak. Biztos túl lehet élni. Amúgy a szüléstol nem felek, mert a fájdalom a testünk jelzése. Mindegy, még van időm felkészülni, a vizsgálatra.
2019. jún. 11. 12:22
 13/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem miért pontozzák le, akinek igaza van. Ez nem egy gyilkossági kísérlet, azt a pár órát kibírjuk. A sokk az, amikor nem csináltatod meg, és kiderül az újszülöttnél, hogy baj van.

Én a 16. héten vagyok, de komolyan alig várom, hogy megcsinálják majd, legalább tudom, hogy mi van.

2019. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Persze, nehogy kiderüljön az esetleges gdm (ultrahang hogy mutatná már ki?!), veszélyeztesd csak nyugodtan az egészségeteket. Mindenki tudja, hogy nem kötelező a terhesgondozás, de csak néhány agyhalott él a lehetőséggel.
2019. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
Én most vagyok 28 hetes, nemrég voltam a terhelésen. Én is be voltam tojva, hogy nem tudom meginni, vagy kihányom, de nekem ízlett. Egy citrom levét beleöntöttem, előző este a lötyit a hűtőbe tettem, és aztán másnap húzóra megittam. Kb. fél óra múlva volt 5 perc, amikor szédültem, és hányingerem volt, anyukámnak mondtam, hogy most figyeljen rám, és beszéljen, és el is múlt. Nem volt vészes, és mondom, nekem még ízlett is.
2019. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
89%
Vannak jelek az ultrahangon, ami utalHAT GDMre, ilyen a sok magzatvíz, a baba megnövekedett haskörfogata, ami magzati makroszómiára utal, a méhlepény is korábban meszesedhet... Mint GDM-es kismama viszont azt gondolom, ha ezek a jelek feltűnnek, akkor ott már nagyobb a gond, jobb túlleni a cukros lötyin és idejében kideríteni ha gond van. Legtöbb esetben diétával szépen szinten tartható a vércukor és a baba teljesen egészséges lesz. Én az első babámat is terhes cukrosan szültem, 41+3ra, II.fokban érett lepénnyel, 50cm és 3280g volt, ezt annak köszönhetem,.hogy már a 24. héten terheltek és idejében kiderült, végig diétáztam. Most a második babánál szintén előjött, már a 16. héten terheltek, de mióta tudom, hogy babát várok, már diétázom...
2019. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

Pár dolog

1. Semmilyen vizsgálat nem kötelező, de az ertelmes kismama eljár terhesgondozásra. Egészségesen élni sem kötelező, de az értelmes kismama nem dohányzik, nem drogozik és nem alkoholizál terhesség alatt.

2. Az uh a gdm következményeit mutathatja, amikor már megtörtént a baj. Már túl sok inzulint termel a baba hasnyálmirigye, már túl nagy a magzat, már rossz a keringés stb. Ekkor már csak tűzoltás jöhet szóba, pl terhesség befejezése koraszüléssel (nem túl fényes jövő vár sajnos pl egy 32 hétre felborult anyagcserével, oxigénhiánnyal, keringési probelmakkal világra jövő, fertőzésre fogékony, lélegeztetést igénylő kisbabára sajnos).

3. Nem vloggerektől tájékozódunk, akik nem szakemberek. Nem azért találták ki a cukorterheleses vizsgálatot, hogy szívassák a kismamákat. Árra bőven elég maga a terhesség,szülés, gyerekágy.

2019. jún. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!