Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet biciklizni?...

Terhesen lehet biciklizni? Valakinek van ebben tapasztalata?

Figyelt kérdés

A dokit holnap és a következő hetekben kérdezem majd meg, mit gondol, javasol ebben a kérdésben.

Nem versenyszerűen, csak a közlekedést elősegítve. Sajnos jogsim nincs, és mindig is bringáztam mindenhová. Most néhány hetes terhesen még használom, de lehet, hogy át kellene állnom pl. rollerre.



2019. jún. 26. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

A hollandok rég kihaltak volna, ha nem lehetne.

Ha eddig bicajoztál és nem valami extrem terepre készülsz, simán mehetsz

2019. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez bennem is fölmerült, de egyelőre csak elméleti kérdésként, mert nem vagyok terhes. De utánanéztem a dolgoknak még régebben (de most emlékezetből írok). Gond akkor van, ha esel. Ha nem szoktál, akkor amíg kicsi a hasad, biciklizhetsz nyugodtan, annyit, amennyit eddig is. Persze a mostani időjárás mellett figyelj nagyon a folyadékbevitelre.


Ha már nagy lesz a hasad, akkor megváltozik a tömegeloszlásod és más lesz biciklizni, szóval megnőhet az esés kockázata. Én nem tudom, mit fogok csinálni akkor, mert ugye a gyaloglás az alternatíva, viszont annyira kétballábas vagyok, hogy gyalog rendszeresen elbotlom. Lehet, hogy veszek majd egy triciklit, bár elég drágák.

2019. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Itt most nyilván te is érzed, hogy a babád nagyobb védelemre szorul. Én nem kockáztatnék meg sem egy szerencsétlen esést, sem egy nagyobb balesetet. Lehetsz te akármilyen óvatos, ha egy részeg átmegy rajtad... nyilván más falun és más Pesten a körúton tekerni. Terhesen ráadásul leeshet a vércukrod, vérnyomásod pillanatok alatt, igen komolyan veszélyeztetheted a közlekedést egy rosszulléttel.
2019. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Miért ne lehetne? Ha nincs semmi bajod, márpedig arról gondolom tudnál, akkor semmi akadálya. Én is végig bicajoztam, mivel más közlekedési mód akkor nem volt, akkor még nem volt jogosítványom. Márpedig az se egészségesebb, hogy főleg ebben a melegben az ember ha mondjuk 1 km-re van a központja a falunak, ahol intézni tudja az ember dolgait, akkor nap, mint nap azt lesétálja, mint ahogy nálunk van. Amúgy én ismertem olyat, aki még nagy pocakkal is több km-t futott napi szinten. Szóval ennyire azért nem kell túlparázni.

Meg aki azt írta, hogy hú, mert eleshetsz, vagy bármi, hát gyalogosan is eleshetsz, elüthetnek, tehát ezzel az erővel az utcára se menj ki. :)

2019. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Maga mozdulat ès biciklizés simán lehet


Mégsem ajáljják épp a közlekedèsben gyakran előforduló baleset miatt.

Tehresen egy idő után máshol lesz a súlypont, gyakran fordul elő egyensúlyvesztés, szédülés. A vérnyomásingadozásról nem is beszélve.

Biciklivel pocakosan esni veszélyesebb, mint amúgy.


Magyaországon pedig sajnos senki nem figyel a bicósokra 😞😞😞😢

Egyébként semmi akadálya

2019. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
nyugodtan lenullázhatsz hős bringás terhes nő, de én Pesten 3 évig biciklivel közlekedtem munkába, kétszer elsodortak amiből az egyiknél megrepedt a csuklóm is akkorát estem, többször rámnyitották álló autóból az ajtót, de szemből jövő zenét hallgató idióta is a kormányával megütött, szóval gyalogosan közlekedve soha de soha semmi ilyesmi nem fordult elő! Terhesen megéri kockáztatni bármilyen hasonló balesetet? Itt nem a túlparázásról van szó, hanem egy terhes nő igenis törekszik a legbiztonságosabb közlekedésre! Amúgy meg pont félidős voltam, amikor úgy lezuhant a vérnyomásom, hogy minden elsötétült előttem és elájultam. Szóval rohadtul nem kell félni, de hősködni sem és úgy tenni, mintha a terhesség semmiség volna, mert nem az!
2019. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

"Amúgy meg pont félidős voltam, amikor úgy lezuhant a vérnyomásom, hogy minden elsötétült előttem és elájultam"

Akkor ezek szerint egy terhes nő ne közlekedjen, max gyalog, mert gondold el, milyen veszélyes, ha vezetés közben elájul. Vagy épp a mozgólépcsőn a metró felé...


Kérdező: mi vidéken élünk, egy 10000-es kisvárosban, mindhárom terhességem alatt kerekparoztam. Az elsővel 34 hetesen, a masodikkal 33 hetesen, a harmadikkal 37 hetesen hagytam abba, ekkor éreztem azt, hogy már nem kényelmes.

De ezt mindenki maga dönti el. Kérdezd meg a dokidat, mi a véleménye, és dönts.

2019. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom miért, de az én nőgyógyászom a 6 hetes ultrahangnál egyből azt mondta, hogy tilos, nem kérdeztem miért, nem érdekelt, mert ősszel+télen eleve nem szoktam. Az orvosod majd megmondja, mit tanácsol..
2019. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Biciklizni lehet, leesni róla nem ajánlott.
2019. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig is bicikliztél nyugodtan, feltéve ha nem vagy veszélyeztetett terhes. Én 33.hétig bírtam, de már kényelmetlen volt, nagy volt a pocak 😃 nekem jól esett, nem nagy távokat, csak anyuékhoz, ők nem laknak messze.
2019. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!