Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet biciklizni?...

Terhesen lehet biciklizni? Valakinek van ebben tapasztalata?

Figyelt kérdés

A dokit holnap és a következő hetekben kérdezem majd meg, mit gondol, javasol ebben a kérdésben.

Nem versenyszerűen, csak a közlekedést elősegítve. Sajnos jogsim nincs, és mindig is bringáztam mindenhová. Most néhány hetes terhesen még használom, de lehet, hogy át kellene állnom pl. rollerre.



2019. jún. 26. 17:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
10ezer fős kis településen lakok. 38+2 hetes vagyok és még biciklizek. Messze lakok a központtól úgyhogy kénytelen vagyok ehez folyamodni. Néha kenyelmetlen, de ügyelek arra, hogy ne nyomjam a pocakot :)
2019. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél a mehlepény érte a mehszájat, így kerékpározástól, lovaglástól (mondjuk azt nem is akartam), szextől el voltam tiltva az elején, míg feljebb nem ment a placenta, kesőbb meg nagy hassal már kényelmetlen volt biciklizni.
2019. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Nyilván nem szeretnék esni, és bringával azért évente egyszer elestem. Többnyire elém guruló autó miatt, vagy mert télen gyalogos lépett elém, én meg lefeküdtem a jégre. Mindkét példa esetben szabályosan mentem.


Pest agglomerációban lakom, szüleim a hajdúságban, itt is, ott is szoktam heti 20+ km-t tekerni. Pesten is szoktam bicajozni, de ez akkor már csak a múlt lesz. Ott most nem kockáztatnék.


A rollert tartom egy közepes alternatívának, ami kissé gyorsabb, mint gyalog, és mégis azonnal le tudok róla lépni, ha valami van. Sajnos mindentől kb 2-3 km-re lakom, ami szükséges: orvos, bolt, vasútállomás stb. 30+ fokban egyszerűen nem akarok napi 5-6 és még ki tudja mennyit gyalogolni.


A doki bácsi ma megmondja remélem, mit javasol. :-)

2019. jún. 27. 11:04
 14/17 A kérdező kommentje:

Beszéltem az orvossal. Azt mondta, nem ajánlja a biciklizést, motorozást, mert a rázkódás nem tesz jót " kirázza magából a terhességet". Elég tapasztalt úr, és inkább nem kockáztatok.

Sokat motorozunk a kedvesemmel, ezzel is leállok mostmár.


1,5 múlva ultrahang. Addig lehet izgulni. Utána már nem nagyon lesz gond, ha minden rendben lesz, mert 10-11. hétbe csúszom.


+ Kipróbáltam néhány rollert. Akit esetleg még ez az alternatíva érdekel, tudom ajánlani az Oxelo Town 9 EF V2 típust. Nagyon jó a féke, a lábhely, a lengéscsillapítás, és gyorsan össze lehet hajtani. Igaz, 8 kg, de inkább ez a +2kg, mint az eggyel kisebb típus, a Town 7, amelynek a kormánya is billeg, a fék is lazább, és kisebb a lábtér. Egy döccenőn is kipróbáltam, a 9-essel szinte meg sem éreztem.

Én biztos beruházok egy ilyenre, a biciklimet pedig eladom.

Majd, ha már hordozható a pici, akkor egy városi, gyerekülésest fogok venni és együtt rójjuk a kilométereket.


Köszi a figyelmet! :)

2019. jún. 28. 17:17
 15/17 anonim ***** válasza:

16 hetes vagyok, nem napi szinten, de szoktam biciklizni.

Ha nem hegyre tekersz fel és nem macskaköves úton mész, akkor semmi akadálya.

Persze ha minden rendben van a terhességeddel.

2019. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez terhesség függő.

Egyik kolléganőm 8 hónapban ment el táppénzre, addig napi szinten biciklivel járt. De gondolom függ meg az útviszonyoktól, meg a forgalomtól. Kisvárosban élek, új kerékpárutak vannak, talán ez se mindegy

2019. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Megvárom a 10. hetes ultrahangot, ha minden oké, talán picit bringázok majd. Tényleg nem kellene túlaggódnom. :)
2019. júl. 3. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!