Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, isztok alkoholt?

Kismamák, isztok alkoholt?

Figyelt kérdés

Na persze nem vedelésre gondolok. Mióta tudjátok, hogy kisbabát ok lesz, nem ittatok egy kortyot sem? Mikor terhes lettem, olvastam több oldalon is, hogy vörösbort szabad néha. Azt havonta szoktam egyszer-kétszer 1 decit. De azért tegnap belegondoltam, hogy oké, hogy nem sok, de basszus mégis csak alkohol. Árthattam vele?:(

Vagy esetleg van itt olyan aki többet iszik?

Elsősorban azoktól kérdezném akik terhesség előtt azért valamennyit ittak, baráti társasággal, vagy bárhogy.

18 hkm



2019. júl. 6. 05:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem ittam egyáltalán már a tervezéstől sem.
2019. júl. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
57%
Vannak akik isznak és cigiznek míg terhesek és egészséges gyerekük születik. Vannak akik mindent betartanak, vitamint szednek, stb... és valamilyen módon mégis sérült vagy beteg gyereket szülnek. Nem kell ennyire túlaggódni, végső soron úgy sem te döntöd el, hogy mit hoz az élet.
2019. júl. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%
NEM!!!! Millió tudományos eredmény van róla, hogy milyen ártalmas, neked meg nem egy nagy áldozat 9 hónapig inkább vizet inni.
2019. júl. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
dehogy
2019. júl. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
13%

Nem ittam alkoholt.

(Tervezni nem tudom hogy kell egy gyereket, mi "megcsináltuk" oszt jó napot)

2019. júl. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%

Dehogy ittam...


A nőgyógyász nekem azt mondta, hogy szilveszterkor megihatok egy pohár vörösbort. (nem tettem)

Alkalmanként belefér, de azért havonta egyszer-kétszer már nem kéne, szerintem, de nem vagyok orvos...

2019. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
37%
Nem ittam. Pedig a nagyobbnál az univumot kivántam, holott utálom...
2019. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%
Nem ittam. Komolyan olyan hatalmas élvezeti értéke van havi 1-2 deci bornak, hogy inkább megesz a bűntudat meg a kérdések, de nem vagy képes lemondani róla?
2019. júl. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen nem, mert ami rajtam múlik kismamaként,azokat a kockazáti tényezőket kiiktattam. Teljesen. Másrészt nincs olyan kutatás, amely kimondaná, hogy "egy kis vörösbor nem árthat". Ahogy mondod: mégiscsak alkohol, ami gyakorlatilag teljes mértékben akadálytalanul jut át a placentán. Hogy ettől koraszülött vagy fogyatékos lesz-e a babád, csak a jövőben derül ki....
2019. júl. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Egy-egy deci vörösbor valószínűleg tényleg nem árt. Meg most már nem is nagyon tudsz ezzel mit csinálni.


Én nem iszom, csak alkoholmentes sört (ami tényleg nullás, nem a 0.5öst). Nem akarok kockáztatni, és annyira nem is kívánom a bort.

2019. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!