Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, isztok alkoholt?

Kismamák, isztok alkoholt?

Figyelt kérdés

Na persze nem vedelésre gondolok. Mióta tudjátok, hogy kisbabát ok lesz, nem ittatok egy kortyot sem? Mikor terhes lettem, olvastam több oldalon is, hogy vörösbort szabad néha. Azt havonta szoktam egyszer-kétszer 1 decit. De azért tegnap belegondoltam, hogy oké, hogy nem sok, de basszus mégis csak alkohol. Árthattam vele?:(

Vagy esetleg van itt olyan aki többet iszik?

Elsősorban azoktól kérdezném akik terhesség előtt azért valamennyit ittak, baráti társasággal, vagy bárhogy.

18 hkm



2019. júl. 6. 05:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
68%

Igen, a vörösbornak jótékony hatásai IS vannak a benne lévő mérgező alkohol mellett.

Igyál gyümölcslevet, akkor megkapod ugyanazokat a jótékony hatásokat alkohol nélkül.

2019. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
36%
Hehe, gratulálok annak a suttyó prolinak, aki lepontozott mindenkit aki nem ivott alkoholt. Tökre megérdemeltük ;)
2019. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
26%
A gyakorin főleg iszákos, gyermekgyűlölő, magányos és elsősorban frusztált anyukák vannak. A pontozáson kívül nincs más hobbijuk. Legalább ennek hadd örüljenek...
2019. júl. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Az első terhesség előtt 7 évvel ittam utoljára alkoholt, legközelebb akkor (pici bailyest), mikor a 2. gyerek 2,5 éves volt
2019. júl. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem ittam, mondjuk én nem szeretem a bort, viszont ettem alkoholos sütit, vagy alkoholos bon-bont. Nem rendszeressn, de volt, hogy becsúszott 1-1 szelet/darab. Pont ez jutott eszembe olyankor, hogy vörösbort is szabad néha.
2019. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyukam mikor velem volt terhes az orvos javaslatara naponta megivott egy deci vorosbort, mert verszegeny volt. Semmi bajom nem lett, nem is lettem alkesz. En nyaron imadok híg rose froccsot inni, de miota terhes vagyok, meg kivanni sem kivanom, es nem is iszok alkoholt. Legutobb mikor megbetegedtem a klimatol es kohogtem landzsas utifu szirupot ittam a kohogesre ami alkoholos, de azt muszaj volt.
2019. júl. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Már előtte sem nagyon kívántam az alkoholt, pedig sosem voltam nagy alkesz. Csak alkalmakkor ittam, pl. koncertek, vagy baráti rendezvények.


Most, hogy már tudom, babám lesz, egyáltalán nem akarok inni. Nem is kívánom az ízét. Talán egy hideg cider jól esne a melegben, de inkább iszok egy szörpöt vagy csak vizet.


Más most a fontos, és ennek nem fórumon nézek utána, hogy jó-e a bor vagy sem. Dokit kérdezz ki, kíváncsi lennék az arcára, mikor megmondod neki, hogy havonta 1-2 decit megiszol, mert az interneten azt olvastad, hogy lehet. :-)

2019. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Coffelia ***** válasza:
Úgy magamtól nem ittam, de az utolsó hónapban már mondta a dokinőm, hogy a méhszájam ellazítására nyugodtan kortyolgassak esténként vörösbort. Az alkoholnak izomlazító hatása van, természetesen elég belőle egy kis adag is. Vettem egy üveg rosét, és az utolsó három hétben megiszogattuk a férjemmel. Van különbség a piálás és a pár korty között. Az úgynevezett bábakoktél is tartalmaz alkoholt, pont ugyanebből az okból kifolyólag, az izomlazítás. Aztán legközelebb a fiam 9 hónapos korában húsvétkor az ünnepi asztalnál.
2019. aug. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!