Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, isztok alkoholt?

Kismamák, isztok alkoholt?

Figyelt kérdés

Na persze nem vedelésre gondolok. Mióta tudjátok, hogy kisbabát ok lesz, nem ittatok egy kortyot sem? Mikor terhes lettem, olvastam több oldalon is, hogy vörösbort szabad néha. Azt havonta szoktam egyszer-kétszer 1 decit. De azért tegnap belegondoltam, hogy oké, hogy nem sok, de basszus mégis csak alkohol. Árthattam vele?:(

Vagy esetleg van itt olyan aki többet iszik?

Elsősorban azoktól kérdezném akik terhesség előtt azért valamennyit ittak, baráti társasággal, vagy bárhogy.

18 hkm



2019. júl. 6. 05:20
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem arról van szó, hogy nem bírom ki, hogy ne igyak. Jó, nyilván ilyen melegben hidegen jól esik egy pohárral.

Csak több oldalon láttam, hogy vörösbort lehet, illetve én úgy tudtam, hogy a vörösbornak még jótékony hatásai is vannak.

Ezért kérdem, hogy ti, hogy tudjátok.

Nem kell egyből bunkózni, nem vagyok alkoholista.

2019. júl. 6. 08:09
 12/28 anonim ***** válasza:
69%

Igen tényleg jótékony hatásai vannak. Semmi baj sem lesz ennyitől.


Jöhet a lepontozás😜

2019. júl. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
43%
Nekem anyukám próbált meggyőzdni hogy egy dl vörösbor még jót is tesz mert tágítja az ereket vagy miket nem is tudom :D de persze csak a minőségű! Egyetlen egyszer ittam nem esett jól úgy hogy azóta se iszom ott van felbontva hónapok óta. Az ő idejébe konyakot ittatak vele, az orvos tanácsára.
2019. júl. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

Nekem két gyerekem van. Az első fiatalon becsúszott, nem tervezett baba volt, sokáig nem is tudtam, megtartsam e. Vele dohányoztam kb a terhesség feléig. Első trimeszterben rendesen, aztán napi 2-3 szálat. Alkoholt is ittam az első hetekben ès nem egy deci vörösbort, nem vagyok rá büszke, de ez van.

A második terhesség tervezett volt. Már előtte fél évvel letettem a cigit, vitaminoztam, semmi alkohol, talán csak szilveszterkor koccintottam.

A nagyobbik gyerek teljesen egészséges, majdnem 4 kilós volt, nem beteges, jó tanuló.

A kicsi 2.5 kilósan született és súlyos izomtónus zavar miatt évekig fejlesztésre jártunk.

A terhességekkel nem volt probléma, mindkettő programcsászar volt, tehát nem szülès alatt lett baj a kicsivel.

Fene se érti ezt.

2019. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg az orvosodat, mit tanácsol. Bennem fel sem merül, hogy alkoholt igyak, de ha bármi kérdésem van, akkor hozzáértő embert kérdezek meg (orvos) és nem megszavaztatom egy csomó emberrel, akik aztán semmi felelősséget nem vállalnak, ha bármi következménye lenne a rossz tanácsaiknak
2019. júl. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%
29 hetes vagyok, egy kortyot sem ittam és nem is fogok!!!
2019. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
66%
Természetesen nem ittam.
2019. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
69%
Az első baba volt tervezett. Nála szedtem a vitaminokat,folsavat,magnéziumot,cigi,kávé,alkohol kizárva. A gyerek autista lett. A második csak becsúszott,de nála nem figyeltem annyira. Kis tejes kávéval és egy szál cigivel indítottak a napot. Cigi kb napi 3 szál volt. Minden főétkezés után el szívtam egy szálat. Alkohol pedig heti 2 szer egy deci 3% is sör. Kibontották a dobozt,ittam belőle,a többit meg megírta a párom. A kislány teljesen egészséges lett. Én nem tanácsolom semmi rosszat,de ha már nagyon megkívánod,nem azon a pár kortyot fog múlni. Persze tényleg nem védelmi kell,még füstölni mint egy gyárkémény.
2019. júl. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
40%

Persze, igyatok nyugodtan, a magzati alkohol szindróma csak egy képzelt betegség.


Ti tudjátok.


Én abban vagyok biztos, hogy az egy babának se ártott meg, ha az anya nem ivott. Vashiànyra meg millió féle tabletta létezik.

2019. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
51%

Nem ittam. Nem is szeretem a vörösbort. Egyébként amúgy sem fogyasztok alkoholt, max. szilveszterkor, meg szülinapkor.

Szerintem az alkohol, az alkohol. Ezzel az erővel, ha valaki elszív 5 szál cigit a terhesség alatt, azt se szóljuk meg, mert azért 5 szál cigitől se lesz a babának az ég világon semmi baja, attól még nem szívunk hál isten jó részünk 5 szál cigit sem terhesség alatt. Legalábbis én dohányoztam terhesség előtt, aztán terhesség alatt egy szálat se.

2019. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!