Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 45 évesen lettem spontán...

45 évesen lettem spontán terhes (nem tervezetten). Már van két gyermekem, nagyobbak. Ti megtartanátok?

Figyelt kérdés
Ez a kapcsolatom 4 éve tart, akkor váltam el. Igazából stabilnak mondható. Szeretem is a párom, de magamban vívódok, mert végig gyerekneveléssel töltöttem az életemet...Nem érzem magamban az igazi indíttatást hogy végig tudnám csinálni újra...Meg félek is. Nem 20 éves vagyok...A barátomnak viszont még nincs, ez lenne az első gyermeke.Kíváncsi vagyok más nézőpontokra, véleményekre.

#terhesség #45 évesen
2019. júl. 10. 08:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben...

Egyrészt orvosilag nagyon gondosan követik 40 felett a terhességet, tehát a komplikációktól kevésbé kell tartani. Genetikai rendellenességeket is nagyon alaposan szűrik ebben a korban.

A lelki része viszont... én sem éreztem magamban erőt, hogy újrakezdjem az egész babázást, még úgy sem, ha tudtam, hogy a párom rengeteget segítene.

Végül nálunk a sors döntött: nem a korom, hanem egy fatális vírusfertőzés miatt nem maradt meg a baba. A kapcsolat pedig (hosszú távon) ráment, mert utána már úgy éreztem, hogy nem tudok megadni a páromnak valamit, ami neki fontos... idővel, ahogy a környezetünkben sorra születtek a gyerekek, láttam, hogy a párom mennyire odavan értük. Sokszor végiggondoltam, hogy mi lett volna, ha akkor megmarad a baba... biztos nehéz lett volna, de megoldottuk volna. Így viszont a párommal inkább elengedtük egymást...

2019. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Én nem tartanám meg, maximum, ha nem lenne még gyerekem, de akkor is elgondolkodnék rajta. Rizikós és ez a kor már szerintem elég idős gyerekvállalásra.
2019. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%
Nem tartanám meg. 38 évesen szültem 4. gyermekemet (szintén új házasság). Egészségileg teljesen tönkre mentem. Bár imádom a gyerekem, apa mindenben mellettünk van (sőt gyakorlatilag mindent megcsinál a gyerek körül), mégis hiányzik az egészségem.
2019. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Én megtartanám. :) Főleg, így hogy a párod is nagyon szeretné, támogatna, ráadásul ha ő otthon is maradna vele, akkor annyira a szabadságodból sem veszítenél.
2019. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is megtartanám. Egyrészt van egy mindenben támogató párod, ami talán a legfontosabb, másrészt ő maga csoda, hogy jött (főleg, ha védekeztetek) továbbá nem tudnék együttélni az abortusz gondolatával sem. Még ha a babát érezném a nagyobb tehernek, akkor is sokkal inkább lemondok még pár évre a szabadságomról, mint örökké az abortusz miatt gyötrődjek és valószinűleg a kapcsolatom is rámenne...
2019. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám a kicsit. Vannak, akik nehezebb helyzetben is vállalták a babát. Szerencsés vagy abból a szempontból, hogy a pároddal szeretitek egymást, és ő szeretné a kicsit. Biztosan segítene mindenben. Sőt, esetleg a két nagyobbik gyermeked is. Illetve írod, hogy a körülmények is jók. Nekem van egy olyan ismerősöm, akinek nagyon sokáig sajnos nem jött össze a kicsi, aztán kettő is született neki kis korkülönbséggel (40 felett szült), és most nagyon örül nekik. Egy másik ismerősöm meg pont úgy volt, mint te, két nagy gyerekkel 40 felett jött a harmadik, ráadásul ott kezdetben a férje nem akarta, de ő megtartotta, és most nagyon boldogok. Ha nem tartanád meg, akkor sajnos nem biztos, hogy együttmaradnátok a pároddal. Meg most sem vagy biztos a döntésben, és vannak olyan nők, akik bizonytalanul mentek abortuszra, és megbánták (persze nem látok a jövőbe és nem bűntudatkeltésnek, csak az alapján, amit írtál). Váratlanul érhetett ez az egész, hiszen nem tervezted. Várandósságkor egy nő nagyon összetett és érzékeny lelkiállapotba kerül, amikor sebezhetőbb, sőt felnagyítva látja a problémákat. Ez még olyanoknál is előfordulhat, akik nagyon akarták a kicsit. De ez csak átmeneti állapot. Szerintem ne a félelem alapján dönts. Ez a kicsi nagyon jönni akar, és tényleg csoda, hogy ennyi éves korban. Manapság egyre többen vállalnak gyereket 40 felett, és sokaknál rendben is mennek a dolgok. Minden jót és jó döntést kívánok! :)
2019. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanám, mert kizárólag nekem és az orvosomnak van joga eldönteni, hogy 45 évesen öreg vagyok-e egy babához, szerintem nem és egy 40 feletti nőt sokkal hatékonyabban vizsgálnak a várandóssága során, jobban odafigyelnek rá, emiatt ne aggódj. A párom miatt, de magam miatt is, főleg hogy nem is első gyerek nálad.
2019. júl. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, írd meg majd, hogy döntöttél.
2019. júl. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Megirom majd hogy dontottem. Sajnos egy kronikus betegsegem is van ami az immunrendszeremet erinti es esetleg rosszabbodhatna a terhesseg alatt. Ezert nagyban fugg a dolog a jovo heti konzultalastol az orvosommal. Sors ironiaja h egyebkent valszin epp ennek koszonhetem a testileg jo altalanos allapotomat es talan ezert jott ossze a terhesseg is, mert evek ota sportolok es figyelek az asvanyi anyag es vitamin bevitelre is. 2 hetem van eldonteni...
2019. júl. 17. 06:35
 20/20 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél kérdező?
2019. nov. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!