Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok ma...

9 hetes terhes vagyok ma voltam alkalmasagin mivel nincs tüdőszűrésröl papírom . Azt mondták így nem dolgozhatok tovább konyhán . Így most ki rúghatnak? Vagy táppénzre mehetek?

Figyelt kérdés
2019. júl. 12. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Mivel nincs alkalmasságid, ezért valószínűleg nincs aláírt szerződésed sem. Ha van, akkor pedig jó eséllyel próbaidő van kikötve, ami alatt bármikor, indoklás nélkül elküldhetnek. Sajnálom.
2019. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ott dolgozok már másfél éve
2019. júl. 12. 14:40
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Van szerződésed?
2019. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen van mert már ott dolgozok másfél éve . Csak most újra mennem kellet alkalmaságira . Mivel konyhán dolgozok tüdőszűrés hiányában alkalmatlannak írtak 😔
2019. júl. 12. 14:46
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem csak beírták, hogy terhesség miatt nincs tüdőszűrő leletem, de megadták az alkalmasságit. Nem is értem,hogy neked miért nem. Táppénzre el tudsz menni. Ki nem rúghatnak,ha tudnak a terhességről.
2019. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló hol dolgoztál?
2019. júl. 12. 14:56
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

A lényeg: "Ilyen esetben a munkavállaló mentesül a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettség alól, munkavégzés hiányában pedig munkabérre sem jogosult. Ebbe azt is bele kell érteni, hogy állásidőre járó díjazás sem illeti meg, hiszen nem a munkáltató nem tudja foglalkoztatni a munkaszerződése szerint, hanem a munkavállaló nem tud eleget tenni a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettségének. Bérfizetés hiányában a munkaadó nem von le és nem fizet be járulékokat, így a dolgozó biztosítási jogviszonya is szünetel."


Egy másik helyen:

[link]

"Az a munkavállaló, aki nem vesz részt az alkalmassági vizsgálaton vagy alkalmatlan minősítést kap, nem foglalkoztatható adott munkakörben."


Tudnál ott más munkakörben dolgozni?

2019. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De táppénzre mehetnék ?
2019. júl. 12. 15:28
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Első körben a munkaadódnak kellene felajánlani másik munkakört, ahol alapbért kapnál.(Hacsak nem kapsz pótlékokat, jutalékot, ezzel járnál a legjobban, ezt kéne elérni.) Elmehetsz táppénzre, ha a dokid kiír, de az a maradék 7 hónapra jóval kevesebb bevétel. El nem küldhet, mert véd a terhesség, és alá NE ÍRJ közös megegyezést.
2019. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyja valagát annak a foglalkozás-egészségügyis orvosnak, aki ezért képes volt behúzni az alkalmatlant. Ilyenkor annyit szoktak, hogy odaírják mellé, hogy terhesség miatt tüdőszűrés nem készülhet. Esetleg érdemes megkérdezni, hogyha vérből csináltatsz TBC tesztet (elsősorban ezt nézik a tüdőszűrésen), akkor hajlandó-e kiadni az alkalmasságit. Ha nem, akkor a munkáltatóval kell beszélni, hogy át tud-e másik munkakörbe rakni. Ha az sem járható út, akkor a háziorvos biztos kiír táppénzre (anyagilag nyilván ez a legrosszabb, de a felmond(at)ásnál jobb).
2019. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!