Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek 2 vagy több fia van,...

Akinek 2 vagy több fia van, de lányt akart, hogy tudott megbarátkozni a gondolattal?

Figyelt kérdés
A 2 éves kisfiam mellett most várjuk a második babánkat. Elég nehezen estem teherbe mindkét esetben, így nagyon boldog voltam, amikor pozitív lett a teszt. Viszont a fiam születése előtt nem tudtam elképzelni, hogy nekem ne lányom legyen. Amikor megtudtam, hogy fiú, akkor egy kicsit elpityeredtem, de hamar túltettem magam rajta, mert gondoltam majd a második lány lesz és lesz egy bátyja, ami tök jó. Természetesen imádom a fiamat! Másodjára azért már próbáltam arra gondolni, hogy lehet fiú is, de mégis egy kislányról álmodoztam. Tegnap kiderült, hogy újra kisfiúnk lesz. Úgy éreztem magam, mint akit leforráztak. Annyira nem akarok így érezni, mert tudom, hogy őt is imádni fogom, de mégis tegnap óta sírok. Mivel nem tervezünk több gyereket, a meg nem született kislányomat siratom, akit nagyon akartam. Tudom hülyeség és nagyon örülök, hogy egészséges a baba, ennél semmi sem fontosabb, mégis itt van bennem ez a gyomorszorító érzés, amitől csak még rosszabbul érzem magam. Szívesen olvasnék hasonló történeteket, remélem nem csak én vagyok ilyen rossz ember/anya! Volt olyan, akinek nehezebb volt elfogadni, hogy sosem lesz kislánya?
2019. júl. 17. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha annyira szeretnél egy kislányt, fogadj örökbe egyet. :D De ne érezze a születendő kisfiad, hogy a neme miatt nem fogadod el.
2019. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

En az elsonel lanyt akartam, fiu lett.

A masodik babanal fiut akartam, lany lesz.


Nem akarok kulon nemu gyerekeket, kb ugy jartam, mint te, de ez ilyen :)

(Felek h kulonbseget fogok tenni vagy barmi, csak mert o lany, o meg fiu, meg h fognak igy eljatszani stb, ah nagyon felek)


A buntudatod jogos, azert ezek nem szep gondolatok... De remelem egy nap nevetni fogsz majd ezen a sztorin! :)

2019. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Én megértelek. Még csak most várom az első gyerekünket és még nem tudom hogy fiú lesz-e vagy lány, de ha mindkét tervezett gyerekünk fiú lenne én is bőgnék. Nem tudom elképzelni h ne legyen lányom.


Janikovszky Évának vagy egy nagyon aranyos könyve, pont erről az érzésről szól. A címe: örülj h fiú!

Olvasd el, hátha kicsit jobb kedved lesz tőle.

2019. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Én fiút akartam mindenképp. Aztán benyögték az uh-n hogy kislány, hetekig bántott, mindig vártam hogy még hátha nem jól látták és mégis fiú.

De mikor 38 hetes uh-n is lánynak mondták, hát úgy voltam vele hogy ez van. Több gyereket nem akarok.

Most már 6 hónapos el nem cserélném egy fiúra, el se tudom képzelni, hála ég hogy lány lett. Hidd el téged se fog érdekelni

2019. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Hasonlóan éreztem én is, szintén a második fiamat várom. Nekem az segített, amikor az egyik barátom rávilágított, hogy én inkább vagány fiús anyuka vagyok, mint hajfonogatós, tüllszoknyás lányos anyuka. Szóval talán a természet tudja a dolgát, azért kaptam a fiúkat. És ez így is van, így van jól :)
2019. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Első terhességnél fiút szerettem volna, lány lett,másodiknál is.(Hamar túl tettem magam rajta, imádom őket.)Több gyereket nem terveztünk,tavaly nyáron terhes lettem. Lányra készültem, fiam lett.Meg is ijedtem, hogy mit fogok vele kezdeni.
2019. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 khniki ***** válasza:
60%
Megértelek. Férjemnek már van 2 kisfia, akik minden második hetet nálunk töltenek. Így nagyon szerettünk volna egy kislányt, de a 20. héten kiderült, hogy fiú. Egy napig nagyon el voltam kenődve, aztán néhány hét múlva már egyáltalán nem zavart. :) Nekem ő az első babám és imádni fogom a fütykösével együtt.
2019. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Elsőnek és másodiknak is lányt szerettem volna, mindkettő fiú lett. Most várom a harmadikat, kislány lesz, most meg ez a bajom :D

Nagyon vágytam rá, de ijesztő is. Mit fogok kezdeni vele? Apásabb lesz inkább? Jobban kell félteni tinikorában?

Persze ezek az aggodalmak valamilyen szinten normálisak.

Nyugodj meg, tetszeni fog a két fiús felállás. Az enyémek már nagyok (8 és 9 évesek), de imádom őket. Nekik én vagyok a legszebb, legokosabb szuperanyuka. Nem cserélném le őket!

2019. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Ket batyamnak es noveremnek ket-ket kislanya van, mindenki szeretett volna az elso lany utan egy kisfiut, nem jott ossze, de azert nem fakadtak sirva. Elso babat varom, szive szerint en is kislanyt szerettem volna, a nagypapa miatt (aki szeretett volna mar egy fiu unokat is) megis remeltem, hogy kisfiu.

Az orvos megerositette, hogy kisfiu, orulok persze, de picit szomoru is vagyok, hogy nem lesz kivel jatsszon, vagy esetleg majd o is babazni akar. Ezek ilyen gyerekes dolgok, orulok, hogy egeszseges, mindegy, hogy fiu vagy lany.

A szuleimnek 3 fiu utan sikerult csak egy kislany, majd megegy :))

2019. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Én pont fordítva vagyok.

Mindig is kisfiút szerettem volna. A férjem meg kislányt. Amikor az első babámat vártam teljesen elszomorodtam mikor közölték velem ultrahangon hogy kislány. Sírva fakadtam, napokig sírtam. Aztán igyekeztem nem gondolni rá.

Persze miután megszületett imádtam. A következő két terhességemnél úgy voltam hogy mindegy, bár mindig kisfiúban reménykedtem. Mindkettő lány lett.

Utána egy kicsit megálltunk.

12, 9 és 7 évesek voltak mikor újra fel támadt bennünk a baba iránti vágy. Teljes szívemből reméltem hogy fiú, párom is szerette volna. Két hete tudom hogy kislány. Akárhányszor eszembe jut sírva fakadok. Rettenetesen fáj hogy nekem sosem lesz kisfiam.

2019. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!