Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem jár terhesgondozásra,...

Aki nem jár terhesgondozásra, védőnőhőz illetve ultrahangokra azt a kismamát megbüntetik valahogy?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm lassan 6 hónapos terhes de csak tudomásom szerint csak egyszer volt orvosi vizsgálaton, akkor is csak amikor megállapítoták nála a terhességet. Veszélyeztetett úgy a gyereket hogy mivel hiányosan van gondozva, így el is vehetik tőle a születendő gyermekét? Így semilyen támogatást nem kap meg?

2019. júl. 18. 15:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
96%

20!


Nem, nem veszélyeztetés. Vagy szerinted kötelező lenne pl minden fogyatékos magzatot abortálni? A szűrővizsgálatok azért vannak, hogy felismerjék a az esetleges rendellenességeket és ezzel lehetőséget adjanak a nőnek az esetleges abortuszra. De ezek a vizsgálatok sem 100% biztonságúak és ahogy már írtam, nem lehet senkit abortuszra kényszeríteni.

2019. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet abortuszra kényszeríteni, de mennyivel jobb ha kiderül egy betegség és dönthet megtartja-e vagy betegen születik a gyermek és otthagyja a kórházban mert neki nem kell betegen? Aki megtartja a beteg magzatot az nagy valószínűséggel szeretni is fogja.


Azt mondom oké, ne járjon szűrővizsgálatokra, de ha betegen születik a baba, kötelessége legyen felnevelni, mindent megadva neki, ha már szülői hanyagság történt.

2019. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
33%
De azért érdekes, aki lusta szűrővizsgálatokra járni, az miért nem lusta igényelni a pénzbeli juttatásokat? Aki ennyire nem képes a gyereke egészségéért az ne kapjon egy fillért se.
2019. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
48%
22, most akkor döntsd el, hogy elvegyék az ilyen anyától a gyereket, vagy bilincseljék hozzá.
2019. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért esne más elbírálás alá, aki külföldön volt terhes? Én külföldön voltam terhes (latin-amerikai országban), soha egy papírt se kaptam, minden digitalizált, itthon mégis hogyan igazoltam volna, hogy jártam terhesgondozásra? Ha Magyarországon veszélyeztetés lenne, hogy nem jársz szűrővizsgálatra, és nincsenek meg a pecsétjeid, akkor az én gyerekeimet elvették volna, mivel semmit nem tudtam volna igazolni...

Szóval egy dolog, hogy morálisan egyetért-e az ember azzal, hogy valaki jár vagy nem jár terhesgondozásra és egy teljesen más dolog, hogy ez jogilag hogyan minősül. Én pl minden hónapban voltam uh-n, meg egyéb vérteszteken, stb, mégis jogilag nem tudok itthon semmit igazolni, így jogilag úgy minősülök, mint aki nem járt terhesgondozásra.

2019. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
48%

23!


"De azért érdekes, aki lusta szűrővizsgálatokra járni, az miért nem lusta igényelni a pénzbeli juttatásokat? Aki ennyire nem képes a gyereke egészségéért az ne kapjon egy fillért se."


Nem kap. Ugyanis az egyetlen szankció, ha valaki nem jár terhesgkndozasra az az, hogy nem kapja meg az egyszeri anyasági segélyt

2019. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
34%
26os, de a családi meg a gyes akkor is jár... én azokat is elvenném az ilyen felelőtlen nőktől. Igen, direkt nem anyát írtam.
2019. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
62%

27!


Aha. Értelek. Tehát ha jár terhesgkndozasra és kiderül, hogy fogyatékos a magzat, de megtartja, akkor járjon neki pénz, ha nem jár terhesgkndozasra és szüléskor derül ki higy fogyatékos és nem mond le róla, akkor ne járjon neki pénz. Csak halkaln jegyzem meg, huyle vagy.

2019. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
18%
Miért lennék az? Mert nem értem miért kell segélyeket osztani olyanoknak akik a legkisebb erőfeszítést sem hajlandóak megtenni a gyerekükért. Szerintem meg pont az a hüle, aki szerint normális ha valaki magasról tesz a gyereke egészségére, és nem bírja ki azt a kb 9 hónap alatt történő 10 vizsgálati alkalmat.
2019. júl. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
58%
29 nem a szűrővizsgálatoktól lesz egészséges egy gyerek, ne idegesíts már.
2019. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!