Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek régóta meg voltak a...

Akinek régóta meg voltak a baba nevei, de elvetélt, a később született gyerekének adta azt a nevet?

Figyelt kérdés
Lehet morbid a kérdés ez esetben elnézést kérek mindenkitől. Sajnos volt egy vetélésem az első trimeszterben, nem tudtuk meg milyen nemű lett volna a babánk. Évekkel ezelőtt eldöntöttük, hogy fogjuk elnevezni a gyerekünket. Viszont ezzel kapcsolatosan most nagyon rossz érzésem van, nem tudom pontosan megmagyarázni miért... Esetleg valaki gondolkodott ezen? Hogy éltétek meg?
2020. febr. 26. 11:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nem voltam ilyen helyzetben, ne haragudj, hogy más nevében írok.

Szóval egy barátnőm volt így, volt egy lányneve, ami minden álma volt. Fiú név nem volt még. És ő utána nem tudta azt a nevet adni, gondolom hasonló érzesei lehettek, mint neked :-(

2020. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Ezek szerint nem csak én érzem így...
2020. febr. 26. 11:37
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 14 éves voltam,mikor megtetszett az adott név. Kétszer elvetéltem, a név közben nagyon népszerű lett, ráadásul az anyósomat is így hívják...ezek miatt a harmadik terhességnél sokat gondolkodtunk a baba nevén. De én végül nemcsak, hogy tudtam neki ezt a nevez adni, hanem inkább nem tudtam volna másikat adni; remélem érthetően írtam le.

(A férjemnek is nagyon tetszett ez a név mindig is)

2020. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod! Esetleg megkérdezhetem, hogyhogy nem tudtál neki más nevet adni? Mi volt az oka?
2020. febr. 26. 11:45
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi a férjemmel mikor feljött a gyerekvállalás, megbeszéltük előre a neveket. 2 vétélésem volt, a babák nemét nem tudtuk. Nekünk meg sem fordul a fejünkben másik név, hiszen annó megbeszéltük, az első fiú neve ez lesz, a lányé az. Így nem változtattunk.
2020. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy vetélésem, korai fázisban. A lánynevem a Bianka, és ez rendíthetetlen, fix. Most kisfiúval vagyok várandós, nehezen választottunk nevet, mert kisfiú névből alig tetszik valami. Ha most, ezzel a terhességgel történne valami (bár már ne történjen, mert már harmadik trimeszterben vagyok), ezt a nevet nem tudnám másik gyereknek adni. Ez a név már ezé a gyereké. Nekem morbid lenne utána újra ezt a nevet adni.
2020. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6-os könnyű szülést kívánok neked és egészséges kisbabát! :)
2020. febr. 26. 12:04
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert nekem ez a legszebb név, és a születendő lányomnak ezt terveztem évek óta. Mindegy, hogy közben divatos lett, hogy a rokonságban van más is ezzel a névvel.

A vetélések engem nem igazán bizonytalanítottak el, ha jobban belegondolok. Mivel mindkettő baba a 6.héten ment el sajnos, nem tudhattuk a nemüket sem. Igazából még időnk sem volt velük tervezni, olyan gyorsan elveszettük őket.

Gondolom milyen érzések vannak benned, ugye ha egy már megszületett baba meghal, akkor a nevét nem adja az ember az utána született gyerekének. Ha erre gondolsz esetleg. De ezt , és egy korai vetélést én nem tartok ugyanolyannak. A vetélés az első hetekben sajnos gyakori, de semmiképpen sem rossz ómen.

Csak pozitívan :)

2020. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%

Nekem olyan furcsa ez a név kitalálás ennyire előre. Mi egyiknél kórház felé, másiknál szülés után, babával kézben döntöttünk :)

Oké, olvastunk előtte listákat, de igazán semmi konkrétum nem volt addig.

2020. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőmnek is volt évekkel ezelőtt egy vetélése. Őt annyira megrázta a kicsi elvesztése, hogy azóta is gyermekeként tekint rá, aki "korai angyalkaként" távozott. :( Ő már tudta a nemét, látta a kis testét ultrahangon...


Szerencsére azóta született neki egy egészséges kislánya, de neki más nevet választottak. :)

2020. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!