Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek régóta meg voltak a...

Akinek régóta meg voltak a baba nevei, de elvetélt, a később született gyerekének adta azt a nevet?

Figyelt kérdés
Lehet morbid a kérdés ez esetben elnézést kérek mindenkitől. Sajnos volt egy vetélésem az első trimeszterben, nem tudtuk meg milyen nemű lett volna a babánk. Évekkel ezelőtt eldöntöttük, hogy fogjuk elnevezni a gyerekünket. Viszont ezzel kapcsolatosan most nagyon rossz érzésem van, nem tudom pontosan megmagyarázni miért... Esetleg valaki gondolkodott ezen? Hogy éltétek meg?
2020. febr. 26. 11:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 hetesen szültem meg a drága kicsi angyalkámat. Teljesen beleszerelmesedtem egy névbe, mikor még a terhesség elején voltam azzal álmodtam, hogy ez a név ott van a leendő ágya felé kiírva. Végig azt mondták, hogy fiú, nekem csak ez az egy lány nevem volt. Mikor megszültem is azt mondták fiú. Teljesen kétségbe estem, hogy nincs nevem. De odanéztem, és zokogtam, láttam, hogy kislány. Olívia nevet kapta. Anyukám is mondta, hogy majd adjam az egészséges gyermekemnek, de nem. Neki kellett adjam az Olívia nevet.
2020. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11-es nagyon sajnálom ami veletek történt! Mielőbbi gyermekáldást, egészséges kisbabát kívánok Nektek! Nagyon köszönöm a sok választ!
2020. febr. 26. 12:50
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi eldöntöttük,ha lesz egy lányunk hogy fogják hívni.Más név nem is jöhetett szóba.Volt 3 vetélésem,5,6,és 8 hetesen.Olyan korán ért véget minden terhességem,hogy szinte még fel sem fogtuk hogy baba lesz.Tehát most 3 hónapos a babánk és az lett a neve!Az lehet más lett volna ha tudtuk volna a nemét és esetleg a nevén szólítjuk.
2020. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

2x vetéltem el a 12 hét előtt, tehát nem tudtuk a nemüket.

Amikor megszületett a lányom, azt a nevet kapta, ami akkor is tetszett. Nem kötöttük még az előző terhességekhez, mivel még nem is tudtuk ki lakik bent. Voltak nevek amik kiemelten tetszettek, de megegyeztünk, hogy csak akkor nevezzük el, ha tudjuk a nemét.


A második fiú lett és amit anno írtunk listát, abból szinte egy se merült fel nála. Valahogy nem passzolt hozzá.



Azért utólag elneveztük a két meg mem született babánkat is. Megérzés alapján.

2020. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Tudom, ez más, de leírom, ha nem baj. :) Nekünk lány név volt, amibe biztosak voltunk, és tudom, hogy hülyeség, de az első hetekben biztosak voltunk benne, hogy kislany van a pocakban. Valami megérzés volt. El is kezdtük igy hívni, aztán persze kiderült, hogy kisfiu!:D Viszont épp minap beszéltük a férjemmel, hogy ha a jövőben kislanyunk születne, másik nevet kapna. Egyszerűen az előző szerelemnevet az első babánknak szántuk volna, ha lanyunk lett volna. Ez így eléggé katyvasz lett, remelem érthető. :)
2020. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

21. héten vetéltem el iker babákat. Egy kisfiút, és egy kislányt. Már előre megvoltak a neveik; évekkel előre.

A vetélés után azt mondtam, hogy kizárt, hogy ugyanazokat a neveket adjuk, de idővel másképp kezdtem látni a dolgokat.

Idővel már nem a nevén emlegettem Őket, hanem csak az Ikrek-ként.

Aztán született egy kislányom, és ugyanazt a nevet kapta. Egyáltalán nem emlékeztet a név miatt az iker kislányomra. Nem jut ez miatt Ő az eszembe, nem tép fel sebeket és nem is 'pótlékként' döntöttünk így. Ugyanakkor a mai napig nagyon fáj, ha valami miért eszembe jutnak, és ezen a fájdalmon a kislányom megszületése sem változtatott semmit.

A nevet a gyermekünknek választottuk. Sajnos az ikreink nem lehettek azok. Itt voltak velünk/velem, éreztem Őket, megszültem Őket; de sajnos sohasem ölelhettem, puszilhattam, taníthattam, foghattam a kezüket... Amikor még sehol sem voltak, de a név már megvolt; nem egy emlékhez választottuk, hanem a hús-vér gyerekünknek, egy életre szántuk. Most itt van, és megkapta a nevet. Beteljesült az akkori álmunk. Az előtte történt tragédiánkkal pedig meg kellett tanulnunk együtt élni. Az, hogy meg tudtuk hozni azt a döntést, hogy maradunk az elképzelt nevünknél; azt is jelentette, hogy már képesek vagyunk újra nyitni, hogy már tovább tudunk menni a gyermekünk felé vezető úton a nagyon nehéz 'csomagunkkal' együtt.

Ha kisfiúnk is lesz egyszer, akkor is ugyanazt a nevet fogjuk adni, mert hagyományosan az apja nevét szeretnénk, ha tovább vinné. Ez volt akkor is az eredeti elképzelésünk.

2020. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Más nevet adtam. Az álomnév az elvesztett babámé.
2020. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Bár nem kerültem ilyen helyzetbe, de tudtam, ha történik vmi a babával és lesz következő terhesség a név sem marad. Sőt, amikor a kisfiamat vártuk persze hozzá is tartozott a legelején kislány név. Álomnév volt a kezdetektől, mégsem hoztuk tovább, hogy ha az első fiú lett majd jó lesz a másodiknak ha ő kislány lenne. Két teljesen más nevet találtunk.

Szóval maximálisan megértelek.

2020. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha már tudtam volna a baba nemet és utána történik valami nem adtam volna. A már létező kisfiunknak adtunk nevet. Az az övé. Azé a magzaté. Ha valami történt volna vele, azt a nevet biztos nem adtam volna.
2020. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Anyám már nekem is a Nóra nevet szerette volna adni, de akkor a névnap miatt mégse azt kaptam. Mikor újra teherbe esett ez a név megmaradt, a fiúneveken még gondolkoztunk, de sajnos elvetélt. Nagyon megviselte, hiszen rengeteget vártak apámmal a második gyerekre anyagi gondok miatt és utánna sokáig nem is sikerült újra. Aztán megszületett öcsém, ő egy olyan nevet kapott, ami előtte szóba se került egyszer se (bár a Nóra még mindig alap volt, ha lány lenne). Gondolom azért, hogy a meg nem született testvérünknek megmaradjon egy saját név.
2020. febr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!