Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogy felejtsem el a történeteket?

Hogy felejtsem el a történeteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Január 28.an volt egy spontán vetélésem. Első terhesség lett volna. Amit terveztünk és első hónapba meg is fogant. De sajnos jöttek a borzalmas napok, elvetéltem..

Nos sikerült feldolgoznom a történeteket. Nehéz volt . De azt mondtam akkor hogy ,erős vagyok és jön a következő hónap és szeretném hogy sikerüljön. És most hogy túl vagyok azon az egy cikluson amit megkellet várnunk (az orvos egy ciklus várást javasolt) tehát az a gond hogy egyszerűen félek....

Nem értem hogy mi változott meg ennyire bennem.. akkor azt mondtam jöhet bármi de akkor is megcsinalom. És most nagyon félek hogy megint úgy fog végződni mint az elsőnél.

Egyszerűen félek bele vágni

... úgy érzem ha megint úgy végződne nem élnem túl, és aztsem hogy a páromat meg egyszer úgy lássam mint akkor.. sírva osszetorve


Nem lenne ehhez elég erőm..

Nagyon szeretném a kisbabát már. De nem tudom hogy várjak e még.. lehet hogy lelkileg még nem vagyok készen.



2023. márc. 2. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejteni ezt szerintem nem lehet. Azon csak az idő segít, hogy jobb legyen. Te érzed mennyire vagy kész újra belevágni.


Nálunk a 2.terhességem volt vetélés. A mai napig nem felejtem el (2020.októberében volt). De én akartam annyira azt a 2.babát, hogy egyből újra belevágtunk. 3.hónapban sikerült, mostmár 1.5 éves.

2023. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Most lesz 1 éve, hogy elvesztettük a 12 hetes babánkat. :(

Én is rettegtem újra belevágni, pedig akartam, csak féltem, hogy megismétlődik.

A férjem azt mondta, hogy ne várjunk tovább, nem vagyunk fiatalok.

Jövőhéten szülök, ha minden igaz.

Végig rettegtem a terhességet, most is ha nem mozog, igazából nyugodt akkor leszek, ha megszületik végre.

2023. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elfelejteni, szeritnem ezt nem is feltétlenül lehet, max. idővel halványul a sokk emléke, de tudatosítanod kell magadban, hogy megtörtént, sokakkal megtörténik, sajnos ez van, viszont ez nem befolyásolja a következő terhességet.


Nekem is a 2. volt vetélés, előtte és utána is lett egy egészséges terhességem. Akkor durva volt, lesokkolt, de most mi értelme lett volna várni? Semmi.

2023. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Elfelejteni nem fogod, nem is kell. Jól teszed, hogy foglalkozol vele, ezt egyszerűen fel kell dolgozni. Ha még nem érzed magad késznek egy újabb terhességre, akkor várjatok. Nem kell kapkodni. Legyél türelmes magaddal.
2023. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet elfelejteni, csak feldolgozni a történteket. Az első (hivatalos) terhességem vetéléssel végződött a 11. héten. Pont akkor, amikor már kezdtem elhinni, hogy anya leszek. A következőnél nem mertem beleélni magam sokkal később sem, ahogy édesanyám mondta: soha nem látta rajtam azt a kismama mosolyt. Nem volt ez így jó.
2023. márc. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem missed abom volt a 8.heten.

En is igy ereztem mint te,feltem belevagni.ket honap utan sikerult annyira tultennem magam rajta,hogy megprobalkoztunk a babaval.

A terhessegem alatt nagyon feltem(ide is rengeteg kerdest irtam,hogy normalis-e ez meg az.ami utolag tok hulyesegnek tunik)

De minden rendben volt,nem volt semmi baj.

2023. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!