Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Csak én vagyok érzékeny vagy...

Csak én vagyok érzékeny vagy ez tényleg tapintatlanság?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy van egy gyönyörű szép 8 hetes kislányom, aki nehézkesen érkezett hozzánk (IR és pajzsmirigyakulműködés okozta anovuláció miatt). 2 évig próbálkoztunk, ami tudom más párokhoz képest rövid idő. Viszont többször előfordult már, hogy ezt meghallva azt a választ kaptam szintén kismamáktól, hogy “oh hát nekünk elsőre összejött” meg “elég volt csak rám néznie a páromnak” stb.


Ez csak engem zavar? Talán ez verseny, kinek jön össze könnyebben? Egy rákos betegnek is azt mondanák, hogy “oh én teljesen egészséges vagyok”?


2018. okt. 28. 21:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Bár nincs gyerekem, de erre alapvetően 3 dolgot tudok mondani:

1) nem kell mindent elhinni, nem voltál ott, mikor fogant az ő gyerekük, szóval miért veszed készpénznek, hogy az első blikkre tényleg összejött?

2) megvan már a saját gyereked, miért azon rágódsz még, hogy nehezen jött össze?

3) ilyen parasztokkal nem kell szóba állni

2018. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%

Nem verseny


Viszont amikor szóra kerül, akkor én azért jegyzem meg, mert nagyon aggódtam, hogy nem jön össze ( előzmények miatt-tinikori gyulladások-férjnél családi halmozódás a férfi meddőség) mégis viszonylag hamar sikerülr, így nem igazán tudom elképzelni milyen lehet olyan sokáig várni

Ennyi kudarcot megélni.



Dzóval sok múlik a kontextuson, hangsúlyon és azon, hogy milyen viszonyban álltok

2018. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Felőlem összejöhet nekik elsőre, én nem irigylem tőlük és igazából nem rágódom rajta, de kicsit olyan érzés, mintha azt akarnák közölni ezzel, hogy ők jobbak nálam. És ez olyan tapintatlanság. Ráadásul az egyikük egy olyan csajszi, akinek a 2 fiútestvérénél nem jön össze a baba évek óta. Hát el sem tudom képzelni nekik mit mond...
2018. okt. 28. 21:29
 4/24 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Érthető, hogy ez téged érzékenyen érint, de szerintem nem azért mondják. Nyilván szerintük sem verseny. Egyszerűen miután te elmondod, hogy nektek hogy sikerült, ők is elmondják, hogy nekik. Talán éppen a te lelked mélyén bujkál az, hogy ez verseny, úgy érzed esetleg, hogy mások jobb helyezést értek el, mint te, és emiatt rosszul érzed magad. Persze a józan eszeddel biztos tudod, hogy ez hülyeség, csak az egyik dolog, hogy az ember mit érez, és a másik, hogy mit tud az eszével, és nem feltétlen egyezik a kettő.


Szerintem akkor járnál a legjobban, ha megpróbálnád túltenni magad a problémán. Végre összejött a baba, nem írtad, de remélem egészséges is. Koncentrálj erre, és ha úgy érzed, valaki tapintatlanul beszél ezzel kapcsolatban, akkor gondolj arra, hogy egyáltalán nem bántani akart. Még egyszer: érthető, hogy megviselt a hercehurca, izgalom, de ti jártok rosszul, ha hagyod magadon ezt eluralkodni.

2018. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%

2. Vagyok


Egyébként senkinek nincs hozzá köze, hogy mennyit vártatok

Akinek elmondod annak ugyanannyi elmondani, hogy ők nem vártak


Mindkét oldalról magánügy és intim


Szóval ha valaki ezt közli, valahogy az ember úgy érzi a saját esetét is el kell mondania.. Nem "dicsekvés"


Ezért nem mondegy a szövegkörnyezet

2018. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

Ó, a java még csak most jön! Az enyém már átfordult, sőt vissza is, kúszik, mászik, ül, áll, húszféle főzeléket eszik, és még foga is van, öt!

Vannak ilyen anyukák, akik mindenből versenyt csinálnak. Próbáld elengedni ezeket a füled mellett, vagy ha nem megy, kerüld őket. Neked ez egy érzékeny téma, megértem, de örülj, hogy itt van egészségesen. A fogantatása körüli nehézségeket meg ne hozd szóba, ha nem muszáj.

2018. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

Tipikus nagyzoló anyukák ezek, akiknek ennyi a sikerélményük, hogy rögtön fényezik magukat, bele se gondolva hogy ez tapintatlan is lehet a másikkal szemben.

Ó, majd mikor a gyerkőccel elkezdtek játszótérre járni, na majd meglátod ott mennyi szuperanya lesz szupergyerekkel :)

2018. okt. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%

Te vagy érzékeny. 😊

Ha erről beszéltek, akkor hazudnia kéne?

Gondolom nem kérkedni akarnak csak őszinték.

Nekem a fogamzásgátló tabletta után évekig nem állt helyre a szervezetem. Utána 3 és 1 hónap alatt összejöttek a babák. Nem verseny, hanem tény. De csak akkor mondom, ha erről beszélgetünk vagy ha kérdezik. Magamtól sose kezdek bele ebbe a témába.

A lényeg, hogy van már babád és ha évekig tartott, akkor évekig. Egyik ismerősöm lombik után a következő gyerek gondolatától terhes lett. 😄 Szóval sose lehet tudni és ettől senki sem több vagy kevesebb.

2018. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ja igen, a szövegkörnyezet... elöször úgy került ez szóba, hogy bent voltam a kórházban, mert túlléptük a 40. hetet és igazából nem veséztem ki a témát, csak megjegyeztem, hogy ha 2 évet tudtunk várni ez a +1 hét már meg se kottyan. Szóval igazából nem arról témázgattunk, hogy kinek hogy sikerült... amúgy igen, ezektől a szupergyerekes szuperanyáktól is kivagyok. Olyan felesleges ez az összehasonlítgatás és csak frusztrálja az anyákat, akik meg rosszabb esetben a gyerekeken vezetik ezt le. Akár tudat alatt is azt éreztetik, hogy nem elég jók...
2018. okt. 28. 21:48
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Te vagy érzékeny. 😊 Mi az elsőre 6 évet vártunk, a második meg egy hónap várakozás után megfogant. Tök szívesen mesélem bárkinek, itt is és az életben is, mert szerintem szuper példa vagyunk arra, hogy attól, hogy az első baba nehezen jön össze, a következők simán sikerülhetnek gyorsan és könnyen. Szerintem a mi történetünk reményt adhat a hozzánk hasonlóaknak, több barátnőm is mondta már, hogy sokat segített ez nekik feldolgozni a várakozást vagy pozitívabban nekiállni a második babával való próbálkozásnak.
2018. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!