Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés után hogyan tovább?

Vetélés után hogyan tovább?

Figyelt kérdés
7hetes terhes vagy sajnos megállt a fejlődésbe még 5hetesen nem fejlődött tovább még szívhangja sem volt. Szedtem a progeszteront orvosi javaslatra de igy is elkezdtem erősen barnázni,tegnap még csak pecsételős volt ma már erős barna. Felhívtam megerősítette hogy nem fog velem maradni. A munkahelyemen viszont szólnom kell ma róla hogy maradok e táppénzen vagy nem de igy nyilván nem. Viszont meg nem indult be a vetélés maga, még nem görcsölök es nem erős a vérzésem. A doki azt mondta akkor menjek ha erős vérzésem és görcseim vannak. Különböző okok miatt viszont szeretnék felmondani q munakhelyemen nem szeretnék már itt dolgozni, ebbe a 2 évben amit itt töltöttem kikészítettek az is csoda hogy teherbe estem ilyen stressz hatás mellett. És mivel próbálkozni szeretnénk tovább a férjemmel ezért nem akarok kockáztatni. Hogy ismét valami baj lesz. Mikor közöljem a munkáltató felé,a felmondási szándékomat? Táppénz alatt vagy ha vissza mentem táppénzről? Egyáltalán táppénz alatt fel lehet mondani?
febr. 12. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem a kérdésedre válaszolok, de arra azért figyelj, hogyha újraprobalkoztok és összejön a kicsi és nincs munkahelyed, akkor csak gyest kapsz majd a gyerek után. Illetve ha van is munkahelyed, próbaidő alatt kirughatnak. Ráadásul táppénzen is csak annyit lehetsz, amennyit ott dolgoztál .
febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a sz*r munkahelytől megy el a baba, ilyen téren nem "kockáztatsz" attól, ha maradsz. Teljesen egyet értek az elsővel, tarts ki, aztán ha újra teherbe esel, el lehet gondolkozni. De a szülés napjáig jogviszonyban kell lenned náluk, különben nem fog járni semmi. Ezt is mérlegeld.
febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben maradnék még táppénzen (egyrészt még ha spontán lezajlik is, testileg és lelkileg sem fog ártani, ha pedig műtéti úton fejezik be pláne). A táppénz alatt pedig alaposan át kell gondolni, amit az első 2 válaszoló írt.


Kevésbé lesz stresszes új munkát keresni abban a tudatban, hogy bármikor teherbe eshetsz ismét, tehát _nagyon_ kell az állás, de közben meg az előzmény miatt már a korai terhességben is esetleg több pihenés, nagoybb odafigyelés kellene (pedig ugye tipikusan új munkahelyen az ember igyekszik odatenni magát eleinte, betanulás, sok új infó, új arcok stb.). Illetve mi van ha sikerül és mindennapos rosszullétek, hányinger jelentkezik már a próbaidőd alatt vagy pár hónapnyi munka után? Enm tudnak elbocsátani, de szerinted ott jobb lesz a hangulat?


Bármennyire is nehéz, a határaidat neked kell meghúznod, akár ezen a munkahelyen, itt már legalább ismered a problémákat.

febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, a "Kevésbé lesz stresszes..." mondat végén kérdőjel van. Tehát, hogy az meg egy másik stresszforrás lesz, úgy munkát keresni, hogy bármikor teherbe eshetsz és nagyon kellene új állás.
febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy vársz 2 évet a próbálkozással, ha nem marad veled a mostani és akkor stresszmentesen várhatod a következőt. Addig találsz új munkát is és anyagilag se lesz problémád, mert gyesből lehetetlen kijönni.
febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha új helyre mész, legalább a próbaidőt ki kell hagyni a próbálkozással, különben anyagilag nagyon megszívod.
febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!