Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Aki elvetél látja a magzatot?...

Aki elvetél látja a magzatot? Ha igen, mit kell csinálni vele?

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 15:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy hallottam, hogy amelyik baba már ilyenkor távozik, az egyébként is valószínűleg genetikai hibás vagy életképtelen lett volna, de lehet a dokim csak ezzel vígasztalt akkor??"


Valószínűleg igaza volt. Orvos nagynénémmel beszélgettünk valamikor a vetélésekről, koraszülöttekről (az extrémebbekről, nem a néhány héttel korábban születettekről), ő mesélte, hogy manapság még a nagyon-nagyon korai születéseket is megpróbálják megmenteni, de az ilyen gyerekek többsége meghal, a többiek nagy része pedig értelmi és(/vagy) testi fogyatékkal él tovább. Mondta, hogy régen az ilyen gyerekeket meg se próbálták menteni, hanem a vesetálba tették a magzatot, ami rövid időn belül meg is fulladt, hiszen nem voltak kifejlődve még a szervei sem eléggé.


Szomorú dolgok ezek, de sajnos a vetélés és születési rendellenességek éppúgy részei az életnek, mint minden más az életben, ami fáj, legyen szó maradandó kárt okozó betegségekről vagy éppen rákról.


Ne csüggedjetek, a legtöbb vetélést átélő később egészséges gyermeket nevelő szülő lesz! Sok sikert! :-)

2014. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 hetesen vetéltem el.Kora délután mentem be a kórházba enyhe vérzéssel.Megvizsgáltak,akkor mindent rendben találtak.(Legalábbis nekem ezt mondták).Bent tartottak,kaptam gyógyszert és mondták,hogy csak wc-re keljek fel.Este már elkezdtem görcsölni,sőt igazából szabályos méhösszehúzódásaim,azaz fájásaim voltak és nagyon fájt a derekam is.Késő éjszakára ezek elmúltak.Hajnalban (fél 6 körül) amikor kimentem pisilni,miután felálltam a wc-ről,éreztem,hogy még jön valami,azt hittem vér és visszaguggoltam.Miután éreztem,hogy kicsúszott,belenézetem a wc-be és ott volt...Még a kis bordái is látszódtak.Azt a látványt sose fogom elfelejteni...
2014. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Mi újság,tudsz már valamit?
2014. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Az éjjel műtöttek. Nem úsztam meg. Annyira begörcsöltem hogy elájultam, a férjem vitt be a kórházba, toltak egyből a műtőbe. A vér csak úgy zúdult belőlem. Míg itthon voltam figyeltem a vérzést és a magzatot ugyan nem, de a kezét mintha láttam volna. Válltól lefele tehát egy rgész kéz/kar. Szerintetek ez lehetséges? Az ujjait is láttam. Nagyon kicsi volt. Testileg nem fáj semmim csak egy kicsit görcsölök, de lelkileg....
2014. márc. 5. 20:26
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Engem múlt pénteken műtöttek, és csak vigasztalni akarlak, hogy még csak 5 nap telt el, és máris jobb egy kicsit. Még ugyan vérzek, de a doki szerint ez nem baj, mert még mindig ürül a szervezetem, egy kis folyadék még maradt bennem és az most távozik. Ne csüggedj, mert ha műtöttek, akkor szépen kitisztítottak és nem kell azon aggódni, hogy minden magától kijött e. Én nagyobb biztonságban éreztem magam a műtét után, tudva, hogy az orvosok megtettek mindent. Még azt leírom, hogy amikor bekerültem a kisműtőbe, sírtam és féltem, de nagyon kedvesek voltak az asszintensek és az orvosok is, az egyik hölgy megsimogatta az arcomat és mondta, ne féljek. Akkor megnyugodtam a sorsomban. Még azért picit fáj a hasam és persze a lelkem, de már kezdek hinni benne, hogy a nehezén túl vagyok és igyekszem előre nézni. Neked is erőt és vigaszt kívánok, tiszta szívemből. Tudd, hogy nem vagy egyedül, bár nem tudom, ki vagy és hol élsz, én együttérzek veled (és biztosan mások is, akik olvassák a fórumot.) Most csak pihenj, és nyugodj meg.
2014. márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Kõszõnõm szêpen utolsó, nagyon aranyos vagy. Ilyenkor normálisak a rêmálmok? Folyton felijedek, " vele" álmodom.:(


Kitartás mindenkinek!

2014. márc. 6. 03:46
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen normalis. De idovel jobb lesz.
2014. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Szia! Én kérdeztem hogy mi újság?

Nagyon sajnálom hogy ez lett a vége :( engem 2 hete műtöttek persze nem így mint téged én nem véreztem de akkor is rossz és fáj!Most kezd elmúlni a barnázgatásom...sajnos lelkileg még mai napig fáj,én is álmodok vele azt hogy még terhes vagyok na meg persze hogy visznek műteni... :( Persze már jobb mint volt,de idő kell!nyugodj meg az idő mindent begyógyít, tudom hogy könnyű mondani de én is átestem ezen szóval tudom.Fel a fejjel és kitartást!Mindenkinek!

2014. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
A műtét után én is reggelente úgy ébredtem, hogy jaj istenem, hát mégis megtörtént, nem csak egy rossz álom volt... Én nem a babával álmodtam ugyan, de valahogy álmomban nem ezen agyaltam. Aztán most már reggel nem ez az első gondolatom, hanem az, hogy milyen teendőim vannak. A férjem sokat segít, az elkövetkező hetekre terveket készített, miket fogunk csinálni, hova megyünk kirándulni, mi éppen most rendezzük be az egyik szobánkat. Ezekre próbálok koncentrálni. Szerintem te is majd arra gondolj, hogy annyi minden jó vár még rád... Egyik kedves barátnőm mondta nekem tegnap, és nagyon igaza van, hogy éljek nyugodtan a férjemmel kettesben, tegyük a dolgunkat, ás majd jön a következő baba, amikor akar. De ekörül forogjanak a gondolataim, ne ez legyen az elsődleges, mert akkor rágörcsölök. Igyekszem eszerint élni majd.
2014. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
bocsánat, ne ekörül forogjanak... Ezt akartam írni.
2014. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!